23.12.2022.

Semestra noslēgums

7d_klase

23.decembrī 7.d klases skolēni un skolotāja 1.semestra pēdējo skolas dienu pavadīja sportojot.
Klase devās uz Jelgavas pasta salas slidotavu, lai kopā baudītu ziemas priekus slidojot.
Klases audzinātāja Ilze Ivanova.

22.12.2022.

Franču valodas nodarbības

Franču valoda

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem septembrī tika dota iespēja izvēlēties mācīties franču valodu. Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā mazās grupās, izmantojot dažādas mācību metodes. Stundā pirms Ziemassvētku brīvlaika, lai apgūtu ar Ziemassvētkiem saistītu leksiku un mācītos vārdu izrunu, 5.klases spēlēja svētku domino. Bildē ir 5.a un 5.c klases skolēni pie spēles galda.
Sākumskolā decembris bija muzikāls mēnesis, kopīgi dziedājām „Vive le vent”, kas ir dziesmas „Zvaniņš skan” franču versija un „L’as tu vu?” - dziesmu par Ziemassvētku vecīti franču valodā.
Franči ļoti lepojas ar savu valodu, tādēļ ir pieejami neskaitāmi bezmaksas resursi valodas apguvei. Piemēram, telefona aplikācija Duolingo, kā arī interneta vietnes www.francaisfacile.com, kurā ikviens var pārbaudīt savas gramatikas zināšanas, pildot uzdevumus, un www.tv5mondeplus.com – bezmaksas filmas un seriāli franču valodā, ar subtitriem.
Joyeux Noël et Bonne Année!
Franču valodas skolotāja Nora Ozola.

19.12.2022.

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļa

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7.a, 7.b klases skolēni un skolas ansamblis Ziemassvētku laikā atvēra savu sirdi Kalnciema pilsētas sociālas aprūpes un rehabilitācijas centra "Kalnciems" iedzīvotājiem, aizvedot un uzdāvinot viņiem adītas zeķes, cimdus, apmetņus.
Dāvināšanas prieku pastiprināja skolas ansambļa uzstāšanās skolotājas Agitas Damlicas-Ķeres klavierspēles pavadībā.
Dāvanas tika sarūpētas sadarbībā ar biedrības "Silto darbu tīne" rokdarbniecēm.

16.12.2022.

Mācību ekskursija

Mācību ekskursija

1.a klase devās mācību ekskursijā uz Svētes keramikas darbnīcu. Bērni izrādīja lielu interesi darboties un apgūt jaunas prasmes darbā ar mālu. Iepazinās ar keramiķa profesiju.
Klases audzinātāja Aija Āne.

16.12.2022.

Ziemassvētku noskaņās

Tuvojas gada vissirsnīgākie un labestīgākie svētki, ko īpaši gaida bērni - gan mazi, gan jau krietni paaugušies. Tāpēc 15.decembrī pils aulā mūsu skolas audzēkņi varēja ne tikai noklausīties, bet arī aktīvi iesaistīties koncertlekcijā “Ziemassvētki. Ceļojums gadalaikos”, kurā bija iekļauti gan latviešu, gan pasaulē pazīstamu komponistu darbi – teātru un kino mūzika, dziesmas, korāļi, tautasdziesmas. „Skolas somas“ apmaksātajā pasākumā skanēja gan nopietnāki, gan arī straujāki un dzīvespriecīgāki ritmi, kas tā vien aicināja kustēties visiem līdzi, tāpēc zālē valdīja īsta svētku prieka atmosfēra, liekot atkāpties semestra noslēguma stresa bubulim.
Šo atmosfēru radīja talantīgie mūziķi Rūta Dūduma un Jānis Ķirsis, skolēnus iepazīstinot ar Latvijas gadalaikiem kultūras un vēstures kontekstā un ļaujot labāk iepazīt literatūras, mūzikas un mākslas klātbūtni Ziemassvētku noskaņās. Pēc koncerta atmosfēras radās vēlme katram novēlēt priecīgus svētkus, kaut gan vēl priekšā darba nedēļa, taču balto egļu priekšsajūta ir radusies.
8.c klases skolēni un klases audzinātāja Vita Hermane.

16.12.2022.

Koncertlekcija

Koncertlekcija

Ceturtdien, 15.decembrī, skolā viesojās pazīstami Latvijas mūziķi, kuri programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros sniedza klātienes koncertu.
Koncertlekciju "Ziemassvētki. Ceļojums gadalaikos" noklausījās un aktīvi līdzdarbojās 3.klašu skolēni. Bija īss ceļojums cauri gadalaikiem, kurā katram tika veltīta kāda melodija.
Skolēni ieklausījās džeza ritmos, kā arī ļoti labprāt kopā ar māksliniekiem dziedāja pazīstamas un mīļas Ziemassvētku dziesmas. Šis koncerts radīja svētku sajūtu!

09.12.2022.

"Future Heroes" trešā sezona Latvijā uzņem apgriezienus

Future Heroes

10.i klases skolniece Katrīna Dinsberga veiksmīgi piedalās Valsts izglītības satura centra īstenotajā līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programmā "Future Heroes", kas ar British Council pārstāvniecības Latvijā un SEB bankas atbalstu, Latvijā notiek jau trešo gadu.
Sešu mēnešu garumā 50 jaunietes no visas Latvijas piedalās 8 prasmju darbnīcās, kur dažādu jomu līderu vadībā, gūst teorētiskas zināšanas, praktiski darbojas un pilnveido sevi, kā arī rod iedvesmu jaunām idejām. Programmas laikā jaunietes strādā komandās - pieredzējušu mentoru vadībā īstenojot sociālos un uzņēmējdarbības projektus.
Īpaši atzinīgi novērtēts Katrīnas Dinsbergas ieguldījums programmā "Future Heroes", kura kopā ar 15 meitenēm no iepriekšējām programmas sezonām ir kļuvusi par Big Sister jeb "Lielo māsu". Viņa turpina pilnveidot jau iegūtās prasmes un palīdz organizēt un moderēt prasmju darbnīcas, komunicē ar sadarbības partneriem un aktīvi piedalās sociālo mediju kontu satura veidošanā.
Vēlamies, lai katra programmas dalībniece ar savu piemēru iedvesmotu citus jauniešus būt aktīviem, apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, pilnveidot sevi, kā arī pieņemt jaunus izaicinājumus.

08.12.2022.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

8.decembrī skola viesojās lektors no RTU.
Jauniešus iepazīstināja ar studiju iespējām un studentu dzīvi augstskolā.
Liels paldies lektoram par atraktīvi vadīto pasākumu, jo jaunieši aktīvi tika iesaistīti tajā balsojot, gan arī iegūstot balvas!
Karjeras konsultante Kristīne Kalniņa.

07.12.2022.

Ziemassvētku pasākumi

Ziemassvētku pasākumi

07.12.2022.

Dalība projektā

Projekts

1.decembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji Roberts Zaremba un Henrijs Strods kopā ar direktores vietnieci Ināru Radčenko devās uz Liepāju, kur viesnīcā "Amrita" norisinājās 2 dienu projekts "Jauniešu līdzdalības projektu darbnīca".
Projekta laikā jaunieši ieguva vērtīgas zināšanas un prasmes par "Erasmus" + rīkotajiem projektiem, projektu vadību, līdzdalību un iesaistīšanos tajos. Projekts ļāva arī iepazīt skolēnu pašpārvaldes pārstāvjus no citām Latvijas reģionu skolām un dalīties pieredzē vienam ar otru. Vērtīgi bija iepazīties ar skolēnu veidotiem projektiem un pieredzi tā realizācijā un attīstīšanā.

06.12.2022.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

6.decembrī 11.i klases skolēni, skolotāja ar karjeras konsultanti viesojās Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā.
Mums bija iespēja iepazīties tuvāk un dodies ekskursijā ar LU gidu pa Zinātņu māju un Dabas māju. Redzējām studentu ikdienas dzīvi, kā norit lekcijas un kā studenti tām gatavojas. Jāteic, ka ikvienam, kas vēlas studēt būtu jāredz šis abas mūsdienīgās celtnes, jo tās ir iespaidīgas!
Karjeras konsultante Kristīne Kalniņa.

04.12.2022.

Folkloras kopa "Dimzēns"

Mācību ekskursija

Ir laiks, kad sāk skanēt Ziemassvētku zvani, uzsmaržo piparkūkas un mandarīni...
Tādēļ 2.decembrī aicinājām uz skolu paviesoties folkloras kopu "Dimzēns", lai klausītos pasakas, minētu mīklas, vērotu maskas, iesaistītos kopīgās rotaļās. Skolēni no 7.d un 7.e kl. sākumā uzmanīgi klausījās, tad jau minēja mīklas un sasveicinājās ar maskām, līdz beidzot jautrība sita augstu vilni, dancojot un ejot rotaļās Ziemassvētku noskaņā.
To visu vēroja un danču ritmā kājas kustināja sk. Rūta Kozlova un Velga Launaga.

04.12.2022.

8.c klases mācību ekskursija

Mācību ekskursija

To, ka cilvēka prātam un dvēselei vajag dažādus iespaidus, saprata Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 8.c klase un 1.decembrī devās uz Rīgu, lai apmeklētu dzejnieka O.Vācieša muzeju. Jau pie ieejas muzejā viņus sagaidīja dzejnieka skumji ironiskais smaids, kas pēc tam bija redzams daudzajās fotogrāfijās, portretos un filmu fragmentos. Skolēni varēja izpētīt O.Vācieša rokrakstu viņa dzejas burtnīcās un ikdienas pierakstos, pabrīnīties par lielo grāmatu krāvumu istabas stūrī, klausīties dzeju, pakavēties sniegotajā dārzā un nobeigumā papriecāties par savdabīgo sniegpārsliņu instalāciju.
Iespaidu un faktu klāsts bija plašs un interesants, bet tālāk ceļš veda uz Nacionālo bibliotēku.
Klases audzinātāja Vita Hermane.

24.11.2022.

Mācību ekskursija

Mācību ekskursija

23.novembrī 10.a klase devās mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un kino.
Gida pavadībā izstaigājām izstādes un iepazināmies ar mākslas darbu vēsturi - saņēmām lielu kultūras devu. Uzzinājām, ka pirmais mākslas muzejs Latvijā ir bijis Jelgavā, taču mūsdienās ēka nav saglabājusies. Visinteresantākā šķita monētu izstāde, jo tā bija beidzamā ekskursijas daļa un tur varēja praktiski darboties, iekrāsojot uz papīra nospiedumus un parakstoties uz sienām. Tad devāmies uz Lindas Oltes filmu "Māsas", lai atbalstītu latviešu kinomākslu. Tā stāsta par dumpinieciskas meitenes, kura nonākusi bērnunamā, izaicinājumiem un grūtībām. Filma bija emocionāli smaga un bēdīga, taču guvām atziņu, ka bieži vien nenovērtējam to, kas mums ir dots.
Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Ilzei Ulmanei par ideju un iespēju realizēt ekskursiju mūsu redzesloka paplašināšanai!
10.a klases skolniece Elza Bebriša.

23.11.2022.

Karjeras izglītība

Karjeras izglītība

Skolā norisinājās karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās BA Turība vieslektori.
Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Uzņēmējdarbības vadības, Juridisko, Starptautiskā tūrisma un IT studiju programmām.
Papildus iespēja piedalīties Rosinātava'23 rīkotā konkursā un iegūt balvu visai klases komandai! Konkursa nosacījumi pieejami informācijas stendā.

23.11.2022.

Patriotisms angļu valodas stundās

Angļu valodas stundas

Patriotu mēnesī dažas 5.-7.klases pievērsās Latvijas dzimšanas dienai arī angļu valodas stundās.
5.klases skolēni veidoja dzejoli ar pozitīviem īpašības vārdiem.
6.klases apvienoja angļu valodu ar vēsturi un veidoja Latvijas vēstures laika līniju.
Savukārt 7.klašu skolēni veidoja aprakstu par Latvijas skaistākajām, garšīgākajām, vislabākām sajūtām un skaņām mūsu dzimtenē, pievienojot noformējumu. Skolēniem ir lieliska patriotu izjūta.
Skolotājas I.Ivanova, I.Cauna un I. Blumberga lepojas ar skolēnu darbiem.

21.11.2022.

Projekts "BRĪVS, PRĀTĪGS, ATBILDĪGS"

Skolēnu pašpārvalde Skolēnu pašpārvalde

Skolēnu pašpārvaldes komandas saliedēšana ar koučinga metodēm.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā 17.novembrī komandas saliedēšanas aktivitātes vadīja koučs Reinis Širokovs. Diena bija ļoti aizraujoša, jo, pirmkārt, laiks pirms valsts svētkiem raisa īpašas emocijas, otrkārt, nodarbības gaitā pievienojās emociju gamma, veicot uzdevumus "Ledus laušana" un "Vecais vīrs un krēsls". Katram no mums bija iespēja iepazīt sevi no cita skatupunkta, lauzt stereotipus par savām spējām un atvērt sevi kā jaunu cilvēku. Šīs nodarbības laikā mēs kļuvām nedaudz atvērtāki viens otram, iespējams, kāds no mums zaudēja kautrību, un, protams, tas mūs satuvināja, jo ar katru uzdevumu bija arvien vairāk jāuzticas viens otram. Veicot uzdevumu "Bumbiņas likšana un lava”, bija patiešām aizraujoši un emocionāli, jo bija jāriskē ar komandas biedra ķermeni, kas šķita dienas svarīgākais brīdis, bet ļoti jautrs. Izmantojām savu atjautību un gudrību, kas ļāva veiksmīgi izpildīt uzdevumu ar ļoti labu rezultātu.
Nodarbību mērķis bija sekmēt motivāciju darboties skolēnu pašpārvaldē, attīstīt sadarbības un komunikācijas prasmes, saliedēt pašpārvaldes komandu, veicināt dalībnieku psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanu. Tika apzinātas kopīgas vērtības. Pēc pasākuma sekmīgi tika izstrādāts pašpārvaldes darba plāns 2022./2023.m.g.
Kopumā nodarbībā guvām lielisku pieredzi, par ko esam no sirds pateicīgi projektam "Kontakts".
Projekts "Kontakts Jelgavā" (Līguma Nr.: VP2022/3-10, 15.08.2022.) tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam finansējuma ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 4000 EUR, īstenošanas laiks - no 2022.gada 15.augusta līdz 2023.gada 31.janvārim.

21.11.2022.

Programmēšana 10.i klasē

Izstāde

No tā, ko nezina, nav jābaidās, visu var iemācīties... Arī parasta trešdiena 10.i klasē var iesākties netradicionāli... Lasiet, iedvesmojieties un vēliet izdošanos, jo programmēšanas kurss tikko iesākts, bet "Datorium" sniegto zinību loma jau tagad novērtēta!
10.i klases skolēnus dalīties saklausītajā rosināja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotāja Zanda Jevsina.

21.11.2022.

Karjeras izglītība

Lekcija

Karjeras izglītības pasākumu ietvaros 14.novembrī mūsu skolas 10.a un 10.i klases skolēni un skolotājas Zoom tiešsaistē piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā sarunu ciklā - ZINĀTNE.ZOOMED.IN jeb ZINĀTNE.PIETUVINĀTA.
Skolēni tikās ar dr.med. RŪDOLFU CEŠEIKO, kurš ir lektors Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātē.
R.Cešeiko ir viens no pirmajiem pasaulē, kurš, balstoties klīniskās prakses novērojumos, pētnieciskā darba rezultātos un personiskajā pieredzē, pierādījis fizisko aktivitāšu nozīmīgumu onkoloģijas pacientu atlabšanas procesā un dzīves kvalitātes nodrošināšanā.
Skolēniem bija iespēja uzzināt:
- Kas ir zinātne un cik daudzveidīgi un atšķirīgi ir pētījumi dažādās zinātnes nozarēs?
- Kur strādā zinātnieki un kādas prasmes viņiem nepieciešamas?
- Kā izvēlēties savu zinātņu vai studiju nozari?
- Ko zinātnieki var dot un ko dara uzņēmējdarbībā?
- Kāpēc valstij un sabiedrībai ir nepieciešama zinātne?
Klašu audzinātājas Irēna Rutka un Ilze Ulmane.

16.11.2022.

Ziedojums slimnīcas pacientiem

Palīdzība

3.e klase Miķeļdienas tirdziņā satirgoto naudiņu, pirmdien ziedoja Bērnu klīniskā unversitātes slimnīcas pacientiem iepriecināšanai šajos Ziemassvētkos!
Klases audzinātāja Imanta Everte.

16.11.2022.

Jelgavas Jauniešu forums

Jelgavas Jauniesu forums

15.11.2022.

Valsts svētki

Valsts svētki

15.11.2022.

"Es, Tu un Satversme"

Satverme

Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija par godu Satversmes simtgadei 2022.gadā īsteno izglītojošo kampaņu skolēniem visā Latvijā "Es, Tu un Satversme".
15.novembrī kampaņas ietvaros 9. un 11.klašu skolēni piedalījās vieslekcija "Satversmei 100", kuri vadīja ES ģenerāladvokāte Laila Medina. Skolēniem tika aktualizēts par valsts pamatlikumu, tā vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā. Izglītojošā kampaņa ir lieliska iespēja skolēniem iegūt papildu zināšanas par Satversmi, savukārt Satversmes vēstnešiem ar savu vēstījumu aicināt stiprināt Satversmē noteiktās vērtības.

14.11.2022.

ĢIS diena 2022

ĢIS dienas 2022

ĢIS svētku nedēļa jau ir klāt!
Aicinām iesaistīties un piedalīties šajās divās aktitivātēs.
Aktīvākie skolēni noteikti tiks apbalvoti un iegūs veicināšanas balvas!

14.11.2022.

Mācību ekskursija

Mācību ekskursija

14.novembrī, 3.e klase devās mācību ekskursijā uz Rīgas lidostu.
Skolēni uzzināja to, ka lidosta "Rīga" ir starptautiska satiksmes centrs, kas veicina Latvijas tautsaimniecības izaugsmi, ērtu un drošu savienojamību pasažieriem un biznesam, radod darbavietas un iespējas uzņēmējdarbības attīstībai. Skolēni ar lielu interesi vēroja lielās lidmašīnas.
Klases audzinātāja Imanta Everte.

13.11.2022.

Mācību ekskursija

Mācību ekskursija

11.novembrī, 5.c klase apmeklēja Kurzemes hercogu kapenes Jelgavas pilī. Tā ir lielākā šāda apbedījumu vieta Latvijā, turklāt viena no nedaudzajām valdnieku dinastiju apbedījumu vietām pasaulē, kas pieejamas apskatei.
Telpā blakus kapenēm apskatāmi restaurētie apbedīšanas tērpi un citas senatnes liecības.
Skolēni ar interesi visu vēroja un dalījās pārdomās par redzēto.
Klases audzinātāja Evita Arčugova.

09.11.2022.

Lāpu gājiens

Lāpu gājiens

09.11.2022.

Izstāde

Izstāde

JTV norisinājās "Jelgavas pils spoku stāstu" un "Jelgavas pils spoku" izstāde! Skolēni veidoja radošu, tematisku darbu izstādi ar stappriekšmetu saikni literatūrā un mākslā, kurā aplūkojami "Jelgavas pils spoku stāsti" un "Jelgavas pils spoku " zīmējumi dažādās mākslas tehnikās.
Jelgavas pils ir noslēpumaina ēka, gadu simteņiem to ir apvijušas leģendas un piedzīvojumi. Pili ir cēlušas un mitinājušās dažādas augstdzimušas ģimenes un tā ir piedzīvojusi gan skaistus, gan ne tik brīnišķīgus laikus.
Pirms tapa darbi, skolēni mācību stundās tika iepazīstināti ar Jelgavas pils vēsturi, kā arī ar tās kādreizējiem iemītniekiem, kas iespējams, varētu pilī dzīvot vēl mūsdienās, tikai jau spoka veidolā (Hercogs Gothards Ketlers, Ernstu Johanu Bīronu, Hercogieni Benignu Gotlību, Hercoga Jēkabu, Hercoga Jēkaba sievu Luīzi Šarlotei, Hercogieni Sofiju Amēliju). Dažas klases pat apmeklēja Kurzemes hercogu kapenes, lai izpētītu restaurētos sarkofāgus un tekstiliju.
Izstādi skolā organizēja vizuālās mākslas un latviešu valodas skolotāja Violeta Erdmane.

09.11.2022.

Mārtiņdienas tirdziņš sākumskolā

Mārtiņdienas tirdziņš

08.11.2022.

Finanšu laboratorija

Karjeras pasākums

Lai veicinātu finanšu pratību, 8.novembrī 5.a klase devās ekskursijā uz Rīgas Swedbank galveno ēku.
Skolēni piedalījās interaktīvās finanšu laboratorijas aktivitātē - spēlē ar izlaušanās istabas elementiem. Bija jāatbild uz jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu.
Atminamā koda daļās bija apslēptas piecas tematiskās bāzes stacijas. Savukārt Swedbank ēkas 27.stāvā varēja izmēģināt virtuālās brilles un no lielā augstuma aplūkot apkārtni.
Klases audzinātāja Ksenija Vojevodova.

08.11.2022.

Karjeras pasākums

Karjeras pasākums

8.novembrī kampaņas "Mācies būvniecību" ietvaros JTV viesojās BDCC vadītāja G.Jansone un koka būvniecības speciālists K.Ceplis.
10.i, 11.i un 12.i klašu skolēniem bija iespēja uzzināt aktualitātes būvniecības nozarē - izrādās, šobrīd tieši jaunie būvniecības speciālisti ir tie, kas visveiksmīgāk īsteno interesantākos projektus, pozitīvs piemērs tam ir Ogres Centrālā bibliotēkas ēka. Arī Jelgavā ir daudz interesantu ēku, ko ir vērts apmeklēt, un to noteikti arī darīsim karjeras izglītības ietvaros.
Karjeras konsultante Kristīne Kalniņa.

06.11.2022.

10.a un 10.i mācību ekskursija

Mācību ekskursija Mācību ekskursija

2022.gada 4.novembrī abas desmitās klases devās izzinošā, atklājumiem pilnā ekskursijā uz Ventspils zinātnes un inovāciju centru "Vizium".
Ieradāmies mūsdienīgajā ēkā, kura ir ieguvusi arī titulu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022", uzreiz devāmies uz darbnīcām, kurās pa grupiņām uzmeistarojām LEGO robotus, programmējām tos, izmēģinājām savu roku ķēdes reakciju jeb Rūba Goldberga mašīnu veidošanā, radījām savas helovīna spēles viedtālrunim, vēl bija iespēja atkārtot digitālajā dizainā apgūtās prasmes - veidot foto kolāžas, kā arī iemācījāmies veidot GIF jeb kustīgās bildītes.
Pēc aizraujošajām darbnīcām bija laiks apskatīt ekspozīcijas. Mums patika, ka tās bija interaktīvas, paši visu varējām aptaustīt, izprast, kā tas darbojas. Izmantojām iespēju pabraukāties amerikāņu kalniņos, iejusties hokejista ādā, iziet labirintu, pateicoties virtuālās realitātes brillēm. Pārbaudījām savu spēku, skriešanas ātrumu, lēciena augstumu, līdzsvara noturēšanas prasmes, izmēģinājām braukt ar sniega dēli, iziet lāzeru labirintu, izjust zemestrīci, ar jauno tehnoloģiju palīdzību.
Piedalījāmies arī ķīmijas eksperimentu šovā.
Pēc šīs ekskursijas arvien vairāk novērtējam mūsu skolu, iespējas, kuras tā mums sniedz, jo lielu daļu no centra piedāvājuma varam apgūt šeit, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā. Kā arī šī centra apmeklējums bija kā motivācija vairāk izzināt, izprast mūsdienu tehnoloģijas, jo tās paver citu redzējumu uz pasauli.
Tad devāmies uz jūru, saelpojāmies svaigo gaisu, apskatījām Ventspils slavenās govis.
Par brīnumu, atpakaļceļā bijām enerģijas pilni, veltījām 2 stundu garu bezmaksas koncertu mīļajām klases audzinātājām.
Paldies klases biedriem un skolotājām par fantastisko ekskursiju!
Agnese Bušmane 10.a klase, Samanta Astiča 10.i klase.

06.11.2022.

8.a un 8.d mācību ekskursija

Mācību ekskursija

3.novembrī 8.a un 8.d klase devās mācību ekskursijā uz Liepājas karostu. Karostā klases piedalījās divās aktivitātēs - ekskursijā ar šovelementiem un spiegu spēlē bēgšana no PSRS.
Pirmā aktivitāte - Ekskursija ar šovelementiem bija kas vairāk kā vienkārša ekskursija. Ekskursijas laikā bija jāievēro stingra disciplīna, jāpiedalās ierindas mācībā, jālieto ierindas valoda.
Ekskursijas laikā bija iespēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, apskatīt kameras un karceri, kā arī iepazīt Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, Kureliešiem, padomju laikiem, Atmodu Liepājā.
Otrā aktivitāte - Spiegu spēle "Bēgšana no PSRS" notika Ziemeļu fortos - pazemē un virszemē.
Spēle ļāva dalībniekiem atgriezties 30 gadus senā pagātnē, deva iespēju dalībniekiem aktīvi līdzdarboties – domāt, meklēt, skriet, slēpties, pieņemt lēmumus, palīdzēt biedriem, izbaudīt sajūtas, ko nav viegli atrast mūsdienu sakārtotajā ikdienā.
Saliedēti darbojoties, skolēniem vajadzēja pārvarēt dažādus šķēršļus, atrast draugu, kurš pats nav spējīgs pārvietoties, un nogādāt viņu drošībā – līdz zemūdenei.
Komanda darbojās pēc devīzes "Viens par visiem, visi par vienu!". Svarīgākais šajā spēlē bija komandas gars, savstarpēja izpalīdzība un "drauga pleca" sajūta.
Pirms došanās mājās, pēc veiktajām aktivitātēm, skolēni izbaudīja jūru un sauli Liepājas pludmalē.
Neskatoties uz novembra mēnesi, laikapstākļi skolēnus lutināja. Ārā spīdēja spoža saule un bija +10 grādi.
Skolēni pēc veiktajām aktivitātēm noguruši, bet laimīgi un apmierināti devās mājās.
Klases audzinātājas Lāsma Medaine un Ieva Cauna.

01.11.2022.

Labdarības akcija

Labdarības akcija

01.11.2022.

3.b klases mācību ekskursija

3.b klases mācību ekskursija

Šodien 3.b klase mācību ekskursijas laikā viesojās uzņēmumā "PET Baltija". Skolēni iepazinās ar pilnu atkritumu aprites ciklu, sākot no atkritumu savākšanas, šķirošanas, pārstrādes, līdz iespējām no atkārtoti radītajām izejvielām ražot jaunus izstrādājumus. Skolēnu uzmanība tika vērsta uz aktuālajiem vides jautājumiem - klimata pārmaiņām, dabas resursu izsīkšanu, cilvēku ietekmi uz vidi, kā arī iespējām mainīt savus paradumus uz videi draudzīgākiem.
Klases audzinātāja Santa Zaremba.

01.11.2022.

Konkurss vidusskolēniem

Konkurss vidusskolēniem

1.novembrī skolā notika konkurss, kas veltīts Latvijas Valsts valodas likumam. Konkursā savā starpā sacentās 5 vidusskolas klases. Zināšanas par likumu tika pārbaudītas kahoot testā, pēc tam bija jāspēj atrisināt foto problēmas, atbildi pamatojot ar faktiem. Piemēram, preču zīmju tulkošanas nepieciešamība, titru un subtitru lietojums, personvārdu latviskošana u.c. gadījumi, kuros būtu jāzina, ko nosaka Valsts valodas likums. Pēdējais uzdevums bija valodas lietojums - ALIAS, kur komandām bija jāskaidro un jāmin likumā ietvertie jēdzieni.
Sīvā cīņā konkursā uzvarēja 12.i klase, 2.vietu dalīja 11.a un 12.a klase, 3.vietā 10.a klase.

31.10.2022.

Swedbank Naudas diena 2022

Swedbanka naudas diena 2022

Lai vairotu skolēnu izpratni par naudas lietām, 31.oktobrī 2.klases piedalījās Swedbank rīkotajā tiešsaistes pasākumā "Swedbank naudas diena". Pasākumu vadīja lieliski Swedbank lektori, iesaistot skolēnus diskusijās par naudas lietām - ienākumiem, izdevumiem un to jēgpilnu plānošanu.
Skolēni pārrunāja un pauda savas domas par jautājumiem - Kas ir nauda? Kas ir budžets? Kā tas veidojas, un kā to plāno? Kāda loma tajā ir ieņēmumiem, kāda – izdevumiem? Ieņēmumi, kabatas nauda, uzkrājumi. Kā plānot pirkumus? Kā zināt, cik daudz naudas vajag? Savus viedokļus apkopojām un iesūtījām lietotnē Mentimeter.
Pasākuma noslēgums norisinājās kopā ar grupu "Bermudu Divstūris". Pasākums notika līdz pat plkst.12.00, bet laiks paskrēja patiešām ātri!
Tika veidots katras iesaistītās klases ekskursijas plāns + budžets, to iesūtījām Swedbank. Pēc tam notiks izloze starp klasēm, kuras plāna izstrādē būs izpildījušas visus uzdevumus, tiks izlozēts finansējums "Naudas dienas" ietvaros izplānotās ekskursijas īstenošanai (uz vienu skolēnu - līdz 50 eur). Trīs veiksmīgākās klases izlozes kārtībā noteiks 1.novembrī.

31.10.2022.

Biruta Sakne

27.10.2022.

Lepojamies un sveicam!

Džudo kauss

Pateicības raksts par 1.vietu U-12 vecuma grupā Latvijas skolu kausā džudo.
- Aleksans Aleksanjans (4.b klase),
- Jānis Jakobs Birnītis (4.a klase),
- Aleksa Semena (4.d klase),
- Damirs Solovjovs (4.c klase),
- Damirs Špiļevojs (4.c klase).

27.10.2022.

Izstāde "Puzuri"

Izstāde Puzuri

Oktobrī skolēni mācību procesa ietvaros vai ārpus tā iedvesmas gūšanai apmeklēja izstādi "Puzuri" Jelgavas kultūras namā.
Apmeklējumam tika izvirzīta šāds sasniedzamais rezultāts: saskata izstādes eksponāta pielietošanas iespējas vides dizainā.
Skolēnu idejas:
- Šo var pārtaisīt lustrā.
- Izvietot pie kāda veikaliņa ar zaļu tēmu.
- Virs bērna koka gultiņas kura ir tādā pašā krāsā kā šis puzurs.
- Skolas griestos, ja tie ir augsti vai mājas griestos.
- Šāds skaists puzurs varētu iekļauties, piemēram, Lido Dzirnavu restorānā, kā skaists latvisks akcents.
- Senā koka guļbūves ēkā, ar samērā augstiem griestiem, kā dekora elements.
- Šis puzurs vairāk iekļautos lielās, plašās telpās, varbūt varētu atrasties Nacionālās bibliotēkas stāvā, kur glabājas dainu skapis un tautasdziesmas.
- Šo var pakārt koka zarā un izskatīsies ļoti forši.
- Man šķiet, ka šis iederētos kādā 3D izstādē.
- Stacijas parkā pie apgaismojumu stabiem.
- It kā liekas, ka vidus tāds vienkāršs, bet gar malām viņam ir piestiprināti daudzi trijstūrveidīgi elementi, kas ir savā starpā sasaistīti. Man tas atgādina tādu kā gleznu. Mājā iederētos kā skaists dekors, var arī izdekorēt dažādas pasākuma telpas, muzeju telpas, saviesīgas vietas, restorānus, kur pasniedz latviešu ēdienus, viesu mājas.
Pēc izstādes apmeklējuma skolēni arī paši "iemēģināja roku" puzuru izgatavošanā.
Iniciatores Linda Stepena un Zanda Jevsina.

27.10.2022.

Vecāku pēcpusdiena

Vecāku pēcpusdiena

Jums būs iespēja satikt un individuāli pārrunāt mācību un audzināšanas jautājumus ar:
- klases audzinātāju,
- mācību priekšmeta skolotāju,
- atbalsta personālu,
- skolas administrāciju.
Lai veiksmīgāk organizētu Vecāku pēcpusdienu:
- apmeklējuma laiks plkst.16.00 - 19.00 - ar iepriekšēju pierakstu.
Lūdzam pieteikties elektroniski, ierakstot vēlamajā laikā skolēna klasi, vārdu un uzvārdu.
Skolas administrācija.

21.10.2022.

Skolas padomes sēde

Skolas padomes sēde Skolas padomes sēde

20.oktobrī notika pirmā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Skolas padomes sēde, kurā piedalījās direktore, direktores vietnieki, vecāki un divas skolēnu pašpārvaldes pārstāves Amanda un Melānija.
"Mēs ģenerējām idejas par to, ko mēs varētu mainīt savā skolā un kā mēs to varētu izdarīt, iepazināmies ar vecāku pārstāvjiem, uzzinājām, kas ir plānots mainīt mūsu skolā, un kopumā, manuprāt, šis vakars bija tāds brīvā gaisotnē un patīkamā atmosfērā, jo saspringuma sajūtas nebija, kā tas parasti notiek jaunās kompānijās."- Amanda.
Par skolas padomes priekšsēdētāju ievēlēta Dace Strautkalne un priekšsēdētājas vietnieci Mairita Pauliņa.

18.10.2022.

Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļa

1.a klase karjeras nedēļas ietvaros iepazinās ar dzelzceļnieka profesiju.
1.c klasē viesojās un ar savu profesiju - programmētājs, iepazīstināja Vadima Zustara tētis. Klases skolnieka Mika Vītiņa mamma iepazīstināja ar savu profesiju - klientu servisa operators.
2.b klase apmeklēja Jelgavas Tehnikumu, kur skolēnus sagaidīja karjeras konsultante un iepazīstināja ar apdares darbu tehniķa profesiju, kur skolēniem bija iespēja izgatavot kubu no reģipša sagataves. Bērnus ļoti aizrāva IT, jo bija iespēja palūkoties "caur" 3D brillēm, vērot, kā printē 3D printeris (izpētīt jau gatavos produktus), pašiem aktīvi darboties ar 3D pildspalvām.
2.d klase apmeklēja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi "Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs". Ekskursija bija ļoti interesanta, vērtīga, un skolēni ieguva izzinošu informāciju par savas pilsētas ikdienu. Noslēgumā skolēniem POIC darbinieki izsniedza dāvaniņas.
2.e klase apmeklēja POIC, iepazinās ar iestādes darbību un pilsētas novērošanas sistēmām un devās iepazīt karameļu gatavošanas norisi Karameļu darbnīcā. Bērniem bija iespēja pagatavot sev garšīgu karameli un nobaudīt citus saldumus, kurus gatavo Karameļu darbnīcā.
3.c klase apmeklēja VUGD Jelgavas nodaļu. Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar ugunsdzēsības vēsturi, salīdzināja dažādas iekārtas toreiz un tagad. Katram bija iespēja paturēt rokās un izmēģināt kādu mūsdienu glābšanas ierīci, apskatīt automašīnas arī no iekšpuses. Visi ar lielu interesi klausījās, kur un cik daudz jāmācās, lai kļūtu par ugunsdzēsēju - glābēju, un liels izbrīns bija, ka, lai kļūtu par glābēju, viens no svarīgākajiem pārbaudījumiem ir prasme labi peldēt. Ekskursijas izskaņā skolēni nonāca pie secinājuma: darbs ir interesants, bet ļoti bīstams. Pateicībā par ekskursiju skolēni uzdāvināja pašu zīmētu kolāžu "PALDIES PAR DARBU!".
Pie 3.d klases ciemojās uzņēmēja no veikala "4pakavi" un stāstīja par jāšanas sportu.
4.a klase iepazinās ar florista darbu. Floriste Kristīne Birnīte skolēniem pastāstīja par savu ikdienu, veidojot ziedu kompozīcijas. Viņa iepazīstināja un uzskatāmi parādīja ziedus, koku lapas, sūnas, augus, no kuriem tiek veidotas ziedu kompozīcijas. Skolēniem bija iespējams aptaustīt florists atnestos materiālus un kopīgi ar viņu izveidot kompozīciju, kuras pamatā bija ķirbis, ziedi, tomāti un plūmes. Četras klases meitenes atzina, ka viņas labprāt nākotnē apsvers iespēju apgūt florista darbu.
4.c klase iepazinās ar kinologa profesiju.
Kinologi piedalās sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, palīdz atklāt noziedzīgus nodarījumus, patstāvīgi veic norīkojumam vai amatam noteikto pienākumu izpildi kopā ar dienesta suni. Klases stundā 4.c klase tikās ar Latvijas robežsardzes kinologiem un dienesta suņiem. Tika izspēlētas ikdienas situācijas, piemēram, narkotisko vielu meklēšanu, suņi demonstrēja arī citu komandu izpildi.
5.b klase uzzināja par pārdevēja profesiju. Pie klases viesojās skolnieces Arinas Ribčinskas mamma, kura strādā apavu veikalā. Skolēni uzzināja, kas jādara pārdevējam, kā arī par dažādiem apavu materiāliem un apavu kopšanu. Skolēni pildīja arī darba lapu, un pareizāko atbilžu īpašnieki saņēma balvas.
Pie 5.b klases viesojās ārsts psihiatrs Pauls Rēvelis, kurš stāstīja gan par savām skolas gaitām, gan par profesijas izvēli. Sajūsmu izraisīja pulsa oksimetrs, ar kuru dažiem skolēniem veica testu. Tika pārrunāts, kāpēc atšķiras pulsi. Pārdomas raisīja tēma par moderno ierīču ietekmi uz bērna psihi. Secinājums, ka ierīču dēļ neredzam zelta rudeni un zūd savstarpējās attiecības. Un nobeigumā vēlējums - baudīt īsto dzīvi, nevis virtuālo.
5.b klase 18.oktobrī devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu "Mītavas Čiekurs". Uzņēmuma īpašnieks Reinis Artimovičs interesanti pastāstīja par to, kā uzņēmums radies - no pirmajām sešdesmit priežu čiekuru sīrupa burciņām līdz pat piecdesmit dažādām precēm šobrīd. Varēja baudīt plašu degustāciju - gan sīrupu, gan zefīru, gan karameles un želejas, un pat kaltētus čiekurus. Acu priekšā tapa čiekuru sīrups ar dzērvenēm un smiltsērkšķu sula. Tika rīkota arī "prāta vētra", lai izdomātu iespējami daudz un dažādu produktu, ko pagatavot no čiekuriem. Kas zina - varbūt kāds no tiem papildinās uzņēmuma produkcijas klāstu?
6.b klase, apmeklējot Ribbes vējdzirnavas un Rundāles ūdensdzirnavas, nostiprināja zināšanas par dzirnavnieka profesiju un graudu ceļu līdz gatavam maizes kukulim
Apmeklējuma laikā tika cepti pīrāgi, meklēti dārgumi, un skolēni pat mācījās staigāt ar ķekatām.
7.c un 7.d klases skolēni tikās ar mūsu skolas absolventu, mūziķi - bundzinieku un Bungu skolas dibinātāju Andžeju Graudu.
Nedaudz atraktīvas sarunas, mazlietiņ atmiņas par skolas laikiem un, protams, motivējošs ieteikums: sapnis par savu nākotnes profesiju, nodarbošanos jāizsapņo jau skolas solā, tālāk tikai soli pa solim virzies uz priekšu, lai savu sapni pārvērstu par īstenību.
Pie vidusskolēniem viesojās uzņēmējs Juris Griķis - zīmola "Nakts Mēbeles" un "Heavens" radītājs.

17.10.2022.

10.klašu skolēnu iesvētības

Iesvētību nedēļa

Iesvētību nedēļu iesākām ar 11.klašu izdomātiem izaicinājumiem - ģērbāmies atbilstoši nosacījumiem un pildījām uzdevumus. Noslēdzām ar pasākumu "Lediņos", kur bija jāiztur vairāki pārbaudījumi, lai godam pievienotos vidusskolēnu saimei. Sākumā, protams, bijām uztraukušies, nezinājām, kas mūs sagaida. Tomēr pārbaudījumi bija jautri, daži atgriezās balti - apbērti ar miltiem, beigās uztaisījām miltu kauju (bija pārāk daudz miltu). Deju laikā katrs izrādīja ko māk, drosminiekus pavadīja lielas ovācijas. Visu noslēdzām ar audzinātāju pagatavotu zupu, kas bija ļoti garšīga.
Paldies vienpadsmitajiem un audzinātājām par jauko pasākumu.
10.a klases skolniece Elza Bebriša.

17.10.2022.

Brauciens uz Auchinburgu

Brauciens uz Auchinburgu

14.oktobrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Skolēnu pašpārvalde devās braucienā uz Auchiburgu, precīzāk uz "Aučiem", Siguldas novadā. Kur katram no mums bija iespēja atgriezties Otrajā pasaules kara laikā un piedzīvot visu emociju gammu. Mēs devāmies meklējumos, kuros tika reproducēts 1942.gads. Kādēļ tieši Auchiburga? Tādēļ ka Aģents K ir ieguvis vienu no Nacistu Šifrēšanas Sistēmas Galvenajām Atslēgām, ko tālāk nodevis savai uzticības personai un šī šifrēšanas atslēga šobrīd atrodas drošā vietā Auchiburgā. Mūsu galvenais uzdevums bija doties uz turieni, izmantojot atstātos pavedienus, atrast atslēgu, iznest to no pilsētas un nodot sabiedrotajiem.
Vai kādam no mums izdevās atrast šo atslēgu? Jā, pēdējai komandai izdevās atšifrēt atslēgvārdus. Un mums gandrīz izdevās iznest dienasgrāmatu no pilsētas, taču pie pašas izejas no pilsētas mūs arestēja un visiem piesprieda nāves sodu par nodevību.
Bet šī diena noteikti paliks mūsu atmiņā kā viena no labākajām dienām, jo ​​katrs piedzīvojām daudz emociju un guvām lielisku priekšstatu par Otro pasaules karu.
Pateicamies projektam "Kontakts" par šo braucienu.
Projekta kopējais budžets ir 4000,00 EUR, īstenošanas laiks: no 2022.gada 15.augusta līdz 2023.gada 31.janvārim. Projekts "Kontakts Jelgavā" (Līguma Nr.: VP2022/3-10., 15.08.2022.) tiks īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam finansējuma ietvaros.

14.10.2022.

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļa

Labo darbu nedēļas ietvaros sākumskolā tika organizēta akcija "Par siltu uzvaru!". Kopā tika saziedots 201 siltu zeķu pāris. Mīļš paldies skolēnu vecākiem un pedagogiem!
4.c klase apmeklēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās klīnikas suņu un kaķu patversmi. Tika aiznesta suņu barība, kaķiem un suņiem spēļmantiņas un samīļoti kaķīši. Ir zināms, ka šāda veida kontaktēšanās ar dzīvniekiem (mīļošana, spēlēšanās) uzlabo gan emocionālo, gan mentālo, gan arī fizisko veselību.
5.b klases skolēni devās pie pirmklasnieku pagarinātās grupas kopā spēlēt galda spēles.
Ikviens no mums vēlas saņemt labus vārdus un sirsnīgus novēlējumus. 7.b klase iepriecināja skolotājus un skolas darbiniekus ar 100 pozitīviem novēlējumiem jaukai dienai.
7.c un 7.d klases skolēni ciemojās dzīvnieku patversmē "Meža vairogi". Viņi aizveda pārtiku dzīvniekiem, samīļoja draudzīgos kaķus.
8.d klases skolniece Anna Daņilova baroja kaķus, kuriem nav saimnieka.
6.b, 9.d un 10.a klases devās uz dzīvnieku patversmi, aiznesot dažādus našķus gan suņiem, gan kaķiem.
Esam gandarīti par paveikto, jo, darot labus darbus, paši kļūstam labāki.

14.10.2022.

7.a un 7.b klases mācību ekskursija

7.a un 7.b mācību ekskursija

13.oktobrī 7.a un 7.b klasēm mācību ekskursijas laikā bija iespēja ieskatīties Liepājas vēsturē, aplūkot jūgendstila arhitektūru un novērtēt pilsētas krāšņumu.
Ceļā uz vēju pilsētu Liepāju, abas klases, autobusā, vienojās kopīgā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas himnas nodziedāšanā.
Izglītojamie apmeklēja Karostas cietumu, uzzināja tā vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves. Ekskursijas laikā bija jāievēro stingra disciplīna, jāpiedalās ierindas mācībā. Viņiem tika dota iespēja apskatīt kameras, kurās, sadarbojoties vienam ar otru pilnīgā klusumā, puskrēslā uz sienām bija jāsameklē dažādi gravējumi, kā piemēram trīs saules, enkurs, svētbilde utt. Tas izdevās tikai daļēji, jo, lai gan izglītojamie centās to izdarīt, laika bija par maz un sadarbības prasmes arī vel jāattīsta.
Izglītojamie, pēc Karostas cietuma apmeklējuma, guva atziņu, ka dienēt nav viegli, ka sporta nodarbību slodze nav tik liela, ka mācību stundu laikā viņi ne vienmēr ievēro visus noteikumus. Laba atziņa bija arī tā, ka uzmanīgi klausīties, 40 minūtes nesarunāties ir grūti.
Apmeklējam Ziemeļu fortus. Ziemeļu forti Baltijas jūras krastā ir tikai neliela, bet ļoti iespaidīga daļa, kas saglabājusies no 19. un 20.gadsimtu mijā būvētā Liepājas cietokšņa.
Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā, apskatīja pieminekli bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem. Liepājas smilšu pludmalē, ikviens no izglītojamajiem atrada dzintara gabaliņu. Peldu ielas galā gozējas Latvijā lielākās bungas. Visi skolēni labprāt tās aptaustīja un centās uz tām uzspēlēt. Liepāja ir daudzu Latvijā iemīļotu mūziķu dzimtā pilsēta – tāpēc tieši šeit izveidota Slavas aleja, kur ikviens var samēroties, uzliekot savu roku uz Latvijā ievērojamu mūziķu plaukstu nospiedumiem.
Braucot mājās, abu klašu izglītojamie, autobusā spēlēja spēles un jautāja skolotjiem, kad būs nākošais kopīgais pasākums.
Klases audzinātājas Daiga Antonova un Solvita Romanova.

13.10.2022.

5.c klases mācību ekskursija

5.c mācību ekskursija 5.c mācību ekskursija

13.oktobrī 5.c klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Pūres Šokolādes vēstures muzeju. Tur skolēni iepazinās ar šokolādes tapšanas vēsturi, klausījās stāstus par tās iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu, paši piedalījās saldo gardumu izgatavošanas procesā, arī nobaudīja karsto šokolādi.
Pēc tam skolēni devās izzinošā pastaigā pa Jaunmoku pils Mežaparku, ar lielu interesi gūstot jaunus iespaidus un prieku par daudzveidīgo meža valstību un izbaudot Latvijas rudenīgi skaisto dienu.
Klases audzinātāja Evita Arčugova.

13.10.2022.

7.c un 7.d klašu mācību ekskursija

7.c un 7.d mācību ekskursija

7.c un 7.d klases skolēni devās mācību ekskursijā uz "Zanzibāru", kas atrodas meža ielokā pie Ķekavas. Instruktoru pavadībā komandās tika risināti dažādi āķīgi uzdevumui un izspēlētas stratēģiskas spēles. Pēc aktīvi pavadītas dienas visi sildījās pie ugunskura, pārrunāja gūtos iespaidus un cepa desiņas.
Klases audzinātājas Ilze Ivanova un Ilona Stūrāne.

12.10.2022.

Muzikāla izrāde

Izrāde sākumskolā

12.oktobrī 1.-3.klašu skolēni piedalījās aizraujošajā muzikālajā izrādē "Princeses dārgumu lāde".
Skolēniem ļoti patika, jo bija iespēja līdzdarboties. Kopā ar princesi skolēni uzzināja dažādus mūzikas pasaules noslēpumus, demonstrēja savas apgūtās zināšanas mūzikas stundās.
Skolēnu atziņa: "Tie dārgumi ir katram savi. Tās ir zināšanas un pieredze, ko uzkrāj dzīves laikā."
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!

10.10.2022.

Jauno Fiziķu skola

Jauno Fiziķu skola

8.oktobrī Jauno Fiziķu skolā notika sezonas otrā nodarbība par elektroniku.
Pasākuma dalībnieki mēģināja kopīgi saprast, kā strādā telefona un datora "smadzenes" jeb procesors.
Sākumā skolēni noskaidroja, kas ir tranzistors un kāpēc mums ir vairāki miljardi ar tādiem kabatā, pēc tam uzzināja, kā mēs varam uzbūvēt no tiem kalkulatoru, izmantojot bināro loģiku. Praktiskajā darbā kopā slēdzām dažādas elektriskās ķēdes un būvējām savus loģiskos operatorus.
Šajā pasākumā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu pārstāvēja Dāniels Zandersons (12.i), Aigars Gerasimčiks (11.i) un Marks Potriks (11.i).
Fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

10.10.2022.

Projekts "INTEGRA"

Projekts INTEGRA

6.oktobrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs", norisinājās Erasmus + projekta INTEGRA (“Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” Nr.2020-1-LV01-KA201-077496) rezultātu izplatīšanas pasākums.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pedagogi - Kaspars Antonevičs, Ivars Bahmanis, Mārtiņš Eizengrauds dalījās ar pieredzi inovatīva un mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanā mūsu skolā.

07.10.2022.

Lepojamies un sveicam!

Pateicības raksts Pateicības raksts

7.oktobrī skolotājai Dzintrai Ozolai tika pasniegts valstspilsētas Pateicības raksts par mūža ieguldījumu.
42 darba gados ieguldīta mīlestība pret matemātiku un augsta profesionalitāte, kas ir apliecinājums veiksmīgam un talantīgam pedagoģiskajam darbam.
Lai daudz spēka un arvien jaunas radošas idejas, veidojot mācību līdzekļus!

06.10.2022.

Par mums raksta

Starpdisciplinārā_diena

Raksts "Skolēni mācās par mežu" "Zemgales ziņas" avīzē un zz.lv portālā. Raksts.

06.10.2022.

Lepojamies un sveicam!

Futbola sacensības

1.vieta Jelgavas 52.skolēnu spartakiādē futbolā - vidusskolas jaunieši.
Komandas spēlētāji: Kārlis Vilciņš, Valters Purs, Aleksejs Proščenkovs, Antons Mavrenkovs, Andris Liepnieks, Kevins Cēsnieks, Kristiāns Muižnieks, Kristiāns Kotovs, Ēriks Antonevičs, Ralfs Burkāns.

03.10.2022.

Lepojamies un sveicam!

Grāmata

Mūsu skolas fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs ir sarakstījis grāmatu… nē, nē, ne par fiziku, bet par bijušā Jelgavas linu kombināta vēsturi - "Jelgavas tekstilstrādnieki. Vēsturisks stāstījums. Garš un krāšņs darba ceļš: no privāta linu vērpēja līdz lielai valsts ražošanas apvienībai", aptverot 128 gadu ilgu laika posmu.
Apsveicam un novēlam turpmākus radošus sasniegumus!

30.09.2022.

9.c un 9.d mācību ekskursija

9c un 9d mācību ekskursija

Līst, ir agrs ceturtdienas rīts. 9.c un 9.d klašu audzēkņi dodas ekskursijā uz studentu galvaspilsētu Igaunijā, Tartu.
Modernais "AHHAA" zinātnes centrs – tas ir piedzīvojumu centrs it visiem vecumiem. "AHHAA" galvenais uzdevums ir iepazīstināt un aizraut ar zinātni cilvēkus. Šobrīd AHHAA pasākumus ir apmeklējuši vairāk nekā 2 miljoni cilvēku visās vecuma grupās. Lielajā tehnoloģiju zālē drosmīgākie apmeklētāji var izbraukt ar divriteni pāri trosei, kas novilkta virs zāles, uzvilkt sevi līdz griestiem un izjust brīvo kritienu, ar liftu doties zemes dzīlēs, nofotografēties ar sprāgstošu gaisa balonu, iziet caur tuneli un pārbaudīt savu līdzsvaru, iemūžināt savu ēnu un darīt vēl daudz un dažādas aizraujošas lietas.
Tehnoloģiju zāles 3.stāvā ir atvērta matemātikas izstāde "Ahhaa, kubā!", kas iepazīstina ar ciparu un skaitļu pasauli. Skaidro, kādas ir statistikas likumsakarības, cik cilvēku ietilpst vienā kubikmetrā, kas ir pērtiķa kalkulators. Šeit bija iespēja vērot kā izšķiļas cālēns!
Rudenīgais lietus netraucēja iepazīties ar Tartu vecpilsētu. Arī Jelgava ir studentu pilsēta.
Atpakaļceļš bija piepildīts ar dziesmām un smiekliem. Ieguvām jaunus iespaidus, arī jaunus draugus.
9.c, 9.d klases, audzinātājas Ināra Plivča un Valda Grunte.

30.09.2022.

11.a un 11.i mācību ekskursija Vecpiebalgā

Mācību ekskursija

Kas var būt labāks par tikšanos ar dzejnieku viņa dzimtajā pusē!
Tieši tāpēc 29.septembrī devāmies uz Vecpiebalgu, lai tiktos ar dzejnieku, pasaku ķēniņu Kārli Skalbi viņa dzimtajā pusē Vecpiebalgā.
Lūk, skolēnu pārdomas!
Ekskursija tiešām izdevās!! Visvairāk man patika "Saulrieti". Tur bija perfekta atmosfēra, bija interesanti klausīties par Kārli Skalbi, viņa māju un dzīvi. Muzejā bija arī daudz eksponātu (portreti, ziedi, rotaļlietas, patafons, sveces, Skalbes citronu šņabis utt.)
Man šķiet, ka tā māja man ilgi paliks atmiņā, jo man patika tā estētika, rudens, lauki, kamīns. (Evelina)
Manuprāt, ekskursija bija pilna ar piedzīvojumiem. Kinoferma bija vislabākā no visām vietām, jo mēs varējām pieredzēt senlaiku filmas ar senlaiku aprīkojumu. Ekskursijā pavadījām daudz laika kopīgi. Vēlreiz es nebrauktu uz šādiem muzejiem, jo muzeji nav mana patikšana, bet tomēr kaut ko jaunu iemācījāmies. (Ēriks)
Personīgi man ekskursija likās ļoti interesanta, bija interesanti izmēģināt veidošanu no porcelāna, kā arī uzzināt, kā ir dzīvojis pats rakstnieks - Kārlis Skalbe, mums pastāstīja vairāk par viņa dzīvi. Pēdējā pietura bija Kinoferma, kur mēs varējām paturēt rokās senās kinokameras un daudz ko citu, kā arī mums parādīja, kā senāk skatījās kino un kādu aparatūru izmantoja, lai skatītos filmas. (Milana)
Man personīgi šī ekskursija ļoti patika, jo, aizbraucot uz Vecpiebalgu, nebiju domājusi, ka šī vieta ir tik skaista un atrodas uz tādiem kā kalniņiem. Vēl likās ļoti neparasta, liela un spilgta K. Skalbes vasaras māja "Saulrieti", kā arī Kinoferma bija atklājums. Patika arī tas, ka porcelāna fabrikā bija iespēja pašiem padarboties ar porcelānu. (Samanta)
Uz tikšanos ar citiem ievērojamiem cilvēkiem (vislabāk klātienē!)!
Audz. Velga Launaga un Antra Dunce.

29.09.2022.

Skolotāju diena

Skolotāju diena

29.09.2022.

7.d klases skolēni POICā

7.d klases ekskursija

29.septembrī 7.d klases skolēni apmeklēja Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru (POIC), kur noklausījās lekciju un iepazinās ar iestādes veicamajiem uzdevumiem. Uzzināja, kad un kur griezties, ja pilsētvidē pamanīta kāda problēma. Skolēniem bija iespēja palūkoties pilsētas novērošanas kamerās, kas bija ļoti interesanti.
Klases audzinātāja Ilze Ivanova.

29.09.2022.

Miķeļdienas tirdziņš 5.klašu skolēniem

Sporto visa klase

29.septembrī 5.klašu skolēni rīkoja Miķeļdienas tirdziņu. Tajā varēja iegādāties augļus, pašgatavotus gardumus un pat rotaslietas. Skolēni bija padomājuši par produkcijas kvalitāti, estētisko noformējumu, nosaukumu un reklāmu. Tirdziņā ar lielu interesi un prieku iepirkās gan mazi, gan lieli pircēji. Tā apmeklējums visiem radīja pozitīvas emocijas.
Skolēni varēja dzīvē pielietot sociālajās zinībās un matemātikā iegūtās zināšanas, kā arī pilnveidot sadarbības un komunikatīvās prasmes.
Paldies vecākiem par atbalstu!
5.a un 5.c klašu audzinātājas Ksenija Vojevodova un Evita Arčugova.

28.09.2022.

Futbola turnīrs

Futbola turnīrs

28.septembrī notika septīto klašu futbola turnīrs.
Turnīru organizēja sporta skolotāji un skolēni.
Rezultāti:
7.b klase - 1.vieta,
7.c klase - 2.vieta,
7.a klase - 3.vieta,
7.d klase - 4.vieta,
7.e klase - 5.vieta.
Sporta skolotāja Zinaīda Auziņa.

28.09.2022.

Starpdisciplinārā stunda

Starpdisciplinārā diena

28.septembrī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notika Starpdisciplinārā diena "Līdz ausīm Jelgavā", kas kļuvusi nu jau par tradīciju. Tajā piedalījās skolēni no 2. līdz 12.klasei. Šoreiz tēma – "Mežs ienāk pilsētā". Iepriekš sastādot maršrutus un sadalot pienākumus grupās, skolēni devās pilsētā pētīt kokus, skaitīt, mērīt, aprēķināt, vērot, pie reizes pamatīgi izstaigājoties un veicot sportiskas aktivitātes. Risinot uzdevumus, bija jāliek lietā zināšanas un prasmes vairākos mācību priekšmetos – dabaszinībās, sociālajās zinībās, matemātikā, vizuālajā mākslā, sportā un veselībā. Rezultāti un secinājumi tika radoši attēloti infografikās.
11.-12.klases iepazinās ar LBTU Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedru, Meža fakultāti (MF), Kokapstrādes katedru, MF Starpnozaru zinātnisko laboratoriju, vērojot mūsdienīgo vidi un interaktīvā veidā gūstot informāciju gan par kokiem, gan kokapstrādes tehnoloģijām, tehniku un mēbeļu ražošanu (bija iespēja testēt mēbeles), gan arī par studiju iespējām.
Noslēgumā skolēni izvērtēja savu darbu un dalījās ar idejām pavasara Starpdisciplinārajai dienai.
Nākamā Starpdisciplinārā diena "Līdz ausīm Jelgavā" plānota pavasarī.
Direktores vietniece izglītības jomā Inta Leilande.

28.09.2022.

Projekts "Sporto visa klase"

Sporto visa klase Sporto visa klase Sporto visa klase

Šodien Zemgales Olimpiskajā centrā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotā projekta "Sporto visa klase".
Mūsu skolas dalībnieki - 2.a, 3.b un 5.b klases.

27.09.2022.

Lepojamies un sveicam!

Sports

Jelgavas 52.skolēnu spartakiāde Rudens krosā:
1.vieta pamatskolas grupā - 7.c klases skolēnam Kristapam Drullim,
2.vieta - vidusskolas grupā 10.i klases skolniecei Elīnai Gobai.

27.09.2022.

3.c un 3.d klašu ceļojums kosmosā

Ceļojums kosmosā

Vēl saulainās rudens dienas 3.c un 3.d klases izmantoja interesantai nodarbei svaigā gaisā. Mākslinieces un skolotājas Kristīnes vadībā katram skolēnam bija dota iespēja iejusties grafiti mākslinieka lomā, ļauties krāsu baloniņu maģijai, izsapņot un uzzīmēt kosmosa gleznu ar košām planētām, miljoniem zvaigžņu un krītošu komētu. Ieraugot rezultātu skolas pagalms piepildījās ar pārsteiguma, izbrīnas un prieka ovācijām. Nodarbības izskaņā skolotāja pastāstīja par savu radošo darbību, mākslinieka profesiju, atbildēja uz daudzajiem jautājumiem.
Klašu audzinātājas Smaida Cielava un Maija Svitiņa.

27.09.2022.

IT/ Inženierzinības 2.c klasē

Satura_integrācija

Esam uzsākuši regulāru IT/inženierzinību iesaistes aprobāciju ikdienas mācībās.
ITC skolotāji kopā ar 2.c klases audzinātāju šoreiz ir sagatavojuši stundu dabaszinībās par temperatūru. Skolēni mēģināja aptvert globālos siltuma procesus, noteikt temperatūru klasē, to paaugstināt un pazemināt, nolasīt dažādus termometrus, to rādījumus attēlot darba lapās. Vienlaikus tika apgūti termini angļu valodā - "high, low" u.c.

27.09.2022.

Miķeļdienas tirdziņš

Miķeldienas tirdziņš

26.09.2022.

Eiropas Sporta nedēļa 2022

Sporta nedēļa

1.-3.klašu skolēni iešūpoja Eiropas Sporta nedēļu 2022.
Pirms mācību stundām veicām muzikālu rīta rosmi - dejojām bērnu zumbu. Bijām ļoti priecīgi un gandarīti.
Starpbrīžos, sporta un veselības mācību stundās visas nedēļas garumā attīstīsim dažādas sporta aktivitātes.
Sportisku garu un labu veselību visiem vēl sporta skolotājas Kristīne un Santa.

19.09.2022.

Jauno Fiziķu skola

Jauno Fiziķu skola

17.septembrī LU Zinātņu mājā tika atklāta Jauno Fiziķu skolas 13.sezona.
Pirmajā nodarbībā skolēniem tika piedāvātas trīs populārzinātniskās lekcijas par CERN un par elementārdaļinām, kā arī praktiskais darbs.
Šajā aizraujošajā pasākumā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu pārstāvēja seši jaunie fiziķi: Nikolajs Fedotovs (12.i), Dāniels Zandersons (12.i), Aigars Gerasimčiks (11.i), Marks Potriks (11.i), Henrijs Strods (10.i), Roberts Zaremba (10.i).
Fizikas skolotājs Andrejs Lukjančikovs.

16.09.2022.

Streiks ir atcelts!

Cienījamie vecāki!
Streiks ir atcelts!
Valdībai un arodbiedrībai ir izdevies atrast kompromisu pedagogu darba apstākļu uzlabošanai.
19.septembrī mācību darbs turpinās.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas kolektīvs.

16.09.2022.

Pasaku_burvība

16.septembrī jaunrades namā "Junda" pulcējās skolēni, kuru sacerētās pasakas iekļuvušas izlases krājumā "Pasaku burvība".
Grāmatā iekļautas sešas pasakas, ko sarakstījuši Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni.
Sveicam autorus - Emīlu Stūrmani, Elīzu Mētru, Alisi Nudiņu, Miku Šabovicu no 6.klases un Kārli Veidemani, Eduardu Puteru no 7.klases!

15.09.2022.

Beztermiņa streiks

Cienījamie vecāki!

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas pedagogi ir pieņēmuši lēmumu no 19.septembra piedalīties Latvijas Zinātnes un izglītības darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā beztermiņa streikā.
Streika laikā skola Mātera ielā 30 (1.-3.kl.) un Lielajā ielā 2 (4.-12.kl.) būs slēgta. Lūgums sekot informācijai skolas mājas lapā un E-klasē.
Paldies par sadarbību un atbalstu, ko esam no jums saņēmuši! Aicinām atbalstīt mūs arī šajā laikā, jo streiks ir par mūsu bērnu nākotni!
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas kolektīvs.

Plakāts vecākiem

15.09.2022.

4.c ceļojumā grāmatu pasaulē

Grāmatu lasīšana

Lasīšana palielina cilvēku vārdu krājumu. Runas veids kļūst izteiksmīgāks un interesantāks. Lasītais spēj mūs padarīt gudrākus.
Mūsu 4.c klase ar lielu apņēmību uzsāk "Bērnu žūrijas 22" grāmatu lasīšanu un to izvērtēšanu. Literatūras stundā kopīgi tika izlasīta I.Zanderes grāmata "Kaķis uz klavierēm". Atzīmējot dzejas dienas, skolēni no šīs grāmatas izvēlējās un izteiksmīgi nodeklamēja vienu dzejoli. Vislielāko piekrišanu ieguva dzejolis "Pieci mazi kaķi". Čaklākie skolēni zīmēja dzejoļu ilustrācijas.
Prieks par skolēnu apņēmību! Uzsāktais ceļojums grāmatu pasaulē turpinās.
Literatūras skolotāja Evita Arčugova.

15.09.2022.

Dzeja var būt tik dažāda

Dzejas pasākums pilsētā

Dzeja var būt tik dažāda – likt domāt un just, spēlēties un dauzīties, kaitināt un iedvesmot. Arī mūsu skolā šogad dzejas dienas pagājušas dažādās noskaņās.
15.septembrī piedalījāmies pilsētas bibliotēkas organizētajā pasākumā. Šogad pilsētas dzejas dienu sauklis ir "Plaisa stiklā". Jau tradicionāli pilsētas bibliotēkās bija iespējams vērot Jelgavas skolu jauniešu sagatavotos dažādos dzejai veltītos priekšnesumus, kā arī ieklausīties divu profesionālu dzejnieku – Eduarda Aivara un Māra Runguļa – dzejas lasījumos. Pasākumi sliktā laika dēļ notika iekštelpās, bet interesentu bija tik daudz, ka dzeja bija jāklausās, kā saka, aiz durvīm.
Mūsu skolas pārstāvji (12.a klase) bija sagatavojuši Aleksandra Čaka un Austras Skujiņas dzejoļus, kas stāsta par sapņotājiem, vēlmi izkļūt no pelēkās ikdienas. Priekšnesumu papildināja arī 8.c klases skolnieka Eduarda skaņdarbs.
Skolēni tika aicināti apmeklēt arī citus dzejas ceļojuma pieturas punktus. Lūk, dažas atsauksmes.
"Dzejas dienā klausījos priekšnesumus Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā, Miezītes bibliotēkas otrajā stāvā un bibliotēkā "Zinītis". Ļoti patika, cik dažādus priekšnesumus skolas bija sagatavojušas. Kaut laikapstākļi, lai visas reizes uzstātos ārā, nebija piemēroti, viss pasākums šķita krāšņs." (Beatrise, 12.a)
"Iemācījos, ka dzejas lasīšanai nav jābūt (tikai) kā mācītāja sprediķim, bet tai labs kompanjons ir mūzika (mūsu skolas un Mūzikas vidusskolas priekšnesumā). Dzejas dienas apgāza stereotipu, ka dzejolis ir četrinde ar atskaņām, bet gan tie kas ir daudz dažādās formās. Uzstāties publikas priekšā nekad nav vienāda pieredze, un pati publika, telpa un citi apstākļi to ietekmē." (Paula, 12.a)
"Visvairāk mani uzrunāja dzejoļi par nestandarta tēmām, kā, piemēram, dzimums, saimniecība un veselība. Neskatoties uz lietu, pavadītais laiks dzejnieku, skolēnu un skolotāju vidū bija mierīgs, maigs un gaišs." (Simona, 12.a)
"Mani uzrunāja Aizupes pamatskolas izrādīte, tā bija dzīva un labi sagatavota. Protams, izbaudīju atmosfēru, kuru radīja dzejnieki. Dzejnieku domas par dzejas dienu ir nozīmīgas, jo, manuprāt, tieši dzejnieki ir tie, kas saglabā tādu vērtību kā dzeja." (Melānija, 12.a)
"Bija ļoti jauki pavadīt šo lietaino dienu, skatoties dažādus priekšnesumus un klausoties dažādus dzejoļus. Laikapstākļi noteikti ietekmēja atmosfēru un padarīja to labāku. Visvairāk man, protams, patika mūsu klases priekšnesums un arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas priekšnesums pie pilsētas bibliotēkas, tie patiešām bija skaisti un veiksmīgi organizēti." (Agnese, 12.a)
Direktores vietniece audzināšanas darbā Aija Treija.

15.09.2022.

7.a klases piedzīvojums

7a klases ekskursija

15.septembrī 7.a klase pārbaudīja savus spēkus šķēršļu pārvarēšanā Tarzāna trasē Dzintaru mežaparkā, Jūrmalā.
Jaunieši baudīja piedzīvojumu, trīs stundu laikā pārvarot visu piecu līmeņu trases un viens otru uzmundrinot un iedrošinot. Pēc kārtīgas sportošanas jaunieši atzina, ka sāp rokas, bet patīkami, ka spējuši pārvarēt nedrošību, arī sporta stundās gūtās prasmes palīdzējušas pārvarēt šķēršļus un iziet trases līdz galam.
Brauciens bija balva skolas konkursā "Gada klase".
Klases audzinātāja Daiga Antonova.

15.09.2022.

Par drošību

5b klases mācību ekskursija

15.09.2022. Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 5.klašu skolēni audzināšanas stundās pārrunāja drošības jautājumus kopā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas vecāko inspektori Vitu Viniarsku.
Inspektore rosināja padomāt par uzvedības normu ievērošanu sabiedrībā, vēršot uzmanību uz emocionālās vardarbības pazīmēm, atkarības vielu lietošanas sekām, tai skaitā e-cigaretes kaitīgumu uz bērna organismu, nepieciešamību ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Skolēniem bija iespēja pilnveidot savu izpratni par tiesībām un pienākumiem, kā arī par sekām, ja tiesības tiek pārkāptas un pienākumi netiek pildīti.

14.09.2022.

Pasākums Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 163.dzimšanas dienā

Pasākums pie Čakstes pieminekļa

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji un citi skolēni, kā arī skolas vadība šodien nolika ziedus pie pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.
Pasākumā Valsts prezidents Egils Levits un vairāki bijušie prezidenti iestādīja ozolus, svinīgi atklājot Prezidentu skvēru.

14.09.2022.

"Dzīvais dzejolis"

Dzejas diena

14.septembrī pamatskolēni tikās dzejas sacensībās "Dzīvais dzejolis", kur klašu komandas, saņēmušas dzejoļa 1.rindiņu, mēģināja uz vietas pa vārdam, rindai radīt savu unikālo mirkļa dzejoli.
Savukārt vidusskolēniem bija iespēja doties aklajā randiņā ar dzejoli.
Ikviens skolēns un skolotājs varēja paņemt dzejoli un mēģināt ar to saprasties. Jātiec, ne visiem izdevās veiksmīgs aklais randiņš, jo dzejolis nokaitināja vai neizraisīja interesi. Tomēr vairākums jauniešu un skolotāju bija priecīgi par nejaušo satikšanos un bija gatavi dzejoli skaļi nolasīt brīvajā mikrofonā.
Direktores vietniece audzināšanas darbā Aija Treija.

13.09.2022.

5.b klases mācību ekskursija

5b klases mācību ekskursija

13.septembrī 5.b klase devās mācību ekskursijā uz Līgatni.
Apmeklējām Padomju laika bunkuru. Tur uzzinājām, kā pirms 60 gadiem gatavojās iespējamam atomkaram, kāda bija padomju laiku "atmosfēra". Skolēniem interesi radīja autonomā ventilācijas sistēma, telefoncentrāle un ar ripu griežamie telefona aparāti. Savu roku varēja iemēģināt, rakstot ar rakstāmmašīnu.
Pēc tam devāmies uz Līgatnes dabas takām, kuru apmeklējumu par brīvu bijām ieguvuši kā balvu, piedaloties Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā konkursā "Ko atnesi, to aiznes!" Izstaigājām pa mežu apmēram 7 km. Redzējām lāčus, vāveres, stirnas un dažus citus zvērus. Tad sārtiem vaigiem un patīkami noguruši varējām doties mājās.
Klases audzinātāja Ilze Skudra.

12.09.2022.

4.a klases mācību ekskursija

4a klases mācību ekskursija

12.septembrī 4.a klase apmeklēja maizes ceptuvi "Lāči",lai ielūkotos maizes tapšanas procesā. Kopā ar maizes ceptuves darbinieci katram bija iespēja izveidot savu īpašo smilšu cepumu un smalkmaizīti no rauga mīklas. Kamēr pašdarinātie gardumi cepās, bērni apmeklēja skatu torni, aplūkoja tuvējā purvā dzīvojošo putnu attēlus un aprakstus par katru no tiem. Mājās skolēni atgriezās apmierināti un priecīgi, jo bija uzzinājuši daudz jauna, praktiski darbojušies maizes ceptuvē un atveduši pašrocīgi darināto maizīti.
Klases audzinātāja Daiga Antonova.

12.09.2022.

Lasīšanas veicināšanas programma

lasīšanas veicināšanas programma

Lasi un atbalsti!
Orientējies mūsdienu literatūrā - darbojies Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija"!
Tā ir LR Kultūras ministrijas un vietējo kopienu finansēta un īstenota priekpilna lasīšanas iniciatīva, kurai raksturīgs visplašākais aptvērums.
Ieteiktās grāmatas lasa, vērtē un atsauksmes raksta bērni, jaunieši, no 2022.gada - arī pieaugušie, rādot priekšzīmi bērniem.

Lasīt vairāk

10.09.2022.

"Mehatrons 2022"

Mehatron 2022

10.septembrī mūsu skola piedalījās tehnikas un inovāciju festivālā "Mehatrons 2022".
Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi.
Paldies visai IT centra komandai: Kasparam Antonevičam, Ivaram Bahmanim, Mārtiņam Eizengraudam, Lindai Stepenai, Zandai Jevsinai, Anitai Antonēviča, Tomam Raivo Riekstiņam!

09.09.2022.

6.a klases dalība Meža ekspedīcijā

Meža ekspedīcija

9.septembrī 6.a klase piedalījās AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) un LU Starpnozaru izglītības inovācija centra, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris" rīkotajā Meža ekspedīcijā!
Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā:
- saprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē;
- apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus;
- veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.
Klases audzinātāja Ieva Dovāne.

09.09.2022.

6.b klases dalība Meža ekspedīcijā

Meža ekspedīcija

9.septembrī 6.b klase piedalījās AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) rīkotajā Meža ekspedīcijā. Aktīvi un izzinoši pavadīta diena, kas beidzās ar pikniku.
Klases audzinātāja Ineta Blumberga.

08.09.2022.

Vieslekcija vidusskolēniem "Karjera un ilgtspēja"

vieslekcija

08.09.2022. notika nodarbība par karjeru un ilgtspēju digitālajā nākotnē.
Meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem:
- Vai nākotnē pietiks ar Excel, Word un PowerPoint prasmēm?
- Kāpēc nepieciešamas zināšanas par datu apstrādi?
- Kā dati palīdz pieņemt lēmumus par ilgtspēju?
- Vai un kur roboti atņems mums darbu?
Paldies Kristiānai Plātei par nodarbību!
Projektu finansē Eiropas Savienība!

08.09.2022.

Dāvanas pirmklasniekiem

dāvanas pirmklasniekiem

Rīgas piena kombināts dāvina "Kārums" sieriņus pirmklasniekiem jauno mācību gadu uzsākot!

06.09.2022.

5.b mācību "gājiens" uz Torni

5.b ekskursija

5.b klase 6.septembrī Sociālo zinību un vēstures stundas ietvaros devās uz Torni, apskatīt jaunās ekspozīcijas un uzzināt ko jaunu par Jelgavas un Torņa vēsturi. Bija iespēja klausīties Sv.Trīsvienības baznīcas stāstu. Daži skolēni varbūt pirmo reizi ieraudzīja fotogrāfijā, kāda baznīca izskatījusies senāk, un varēja salīdzināt ar to, kas saglabājies līdz mūsdienām. Ekspozīcijā "Mode Jelgavā cauri gadsimtiem" visvairāk visus sajūsmināja iespēja interaktīvi pielaikot kāzu tērpu un nosūtīt savu foto sev vai vecākiem uz e-pastu, kā arī digitāli pielaikot senās rokassprādzes. Dažiem citiem vairāk patika interaktīvais stāsts par Jelgavu laika griežos un iespēja atrast savu māju pilsētas kartē. Par modi Jelgavā palīdzēja uzzināt "digitālais" mūsu skolas absolvents Niklāvs Kurpnieks, kurš stāstīja stāstus attiecīgā laikmeta tērpos.
Skolotāja Ilze Skudra.

06.09.2022.

Dzejas dienas skolā

Dzejas diena

02.09.2022.

Adaptācijas diena

Adaptācijas_diena

Pēc Zinību dienas dienas satraukuma, atkalredzēšanās prieka un pārdomu mirkļiem 2.septembris Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēniem katrā klasē iesākās ar Adaptācijas dienas aktivitātēm, lai atkal iejustos klases kolektīvā, iepazītos ar jaunajiem klasesbiedriem, sadraudzētos, izrunātu drošības un iekšējās kārtības noteikumus, dalītos ar vasaras iespaidiem, izvirzītu mērķus.
Sākumskolas bērni rakstīja apņemšanos, jauno mācību gadu uzsākot. 4.klases kopā ar klases audzinātāju devās apskatīt jaunās telpas, jo šogad sāk mācības pils ēkā. Ar Jelgavas pils labirintiem iepazinās arī jaunpienākušie 7. un 10.klasēs. Tika izzināta skolas apkārtne. Skolēnus ļoti ieinteresēja Kurzemes hercogu kapenes un ar tām saistītā vēsture. Meitenes bija sajūsmā par greznajiem tērpiem, bet zēni rūpīgi pētīja uzrakstus uz sarkofāgiem, dažus pat mēģināja no vācu valodas pārtulkot latviešu valodā.
Skolēni ar interesi iesaistījās spēlēs par drošības noteikumiem, dažādās saliedēšanās spēlēs, tādās kā "Uzzini par klasesbiedru", "Es dzirdēju, ka....", notika galda spēļu turnīrs un foto orientēšanās. Tika izveidots Laimes alfabēts, lai motivētu sevi un būtu arvien pozitīvāki. Šogad skolas tēma ir SOLIDARITĀTE, tāpēc Adaptācijas dienā tika izgatavotas solidaritātes rociņas, uz kurām viens otram rakstīja vēlējumus jaunajā mācību gadā.
Tika aizvadīta interesanta un pozitīva jaunā mācību gada ieskaņas diena. Lai visiem veiksmīgs, jauniem atklājumiem un piedzīvojumiem bagāts un draudzīgs mācību gads!

01.09.2022.

Jaunais mācību gads

Zinību diena

Jaunais mācību gads mūsu skolā ir sagaidīts!
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu šogad par savu ir izvēlējušies 1155 skolēni, kuru mācīšanos virzīs vairāk nekā 100 pedagogi un atbalsta personāla pārstāvji, par kārtību un tīrību rūpēsies 32 tehniskie darbinieki.
Savā uzrunā skolas jaunā direktore Baiba Balode-Lukjanska uzsvēra, ka tehnoloģijas vienas pašas nevar veidot labāku nākotni, ir vajadzīgs cilvēcīgs cilvēks un radošums.
Aizraujošu un cilvēcīgu inženierzinātņu izglītību var padarīt māksla un kultūra, šie ir virzieni, pie kuru sapludināšanas vai integrēšanas skola strādās arī turpmāk.
Jaunā mācību gada devīze: "Mēs esam tik dažādi, mēs esam tik līdzīgi." Meklēsim saskares punktus dažādībā!
Direktore aicināja jaunajā darba cēlienā aizdomāties par pašizaugsmi: "Sevi nav iespējams atrast, sevi var tikai radīt. Nav, ko meklēt, un nav, kur meklēt. Tu vienmēr esi šeit un tagad. Bet tavs ceļš – tas ir tas, kas tev zem kājām ir šobrīd, šajā konkrētajā sekundē, ne vairāk un ne mazāk. Lai šajā mirklī sākas labākās jūsu versijas radīšanas process!"
Lai laimīgs jaunais 2022./2023. mācību gads!

29.08.2022.

Adaptācijas diena

18.08.2022.

ZinīBUMS

Zinībums

18.08.2022.

1.septembris - Zinību diena

Ir atkal septembris...
Tāds rudenīgi saulains.
Ar lapu košajām krāsām un miglainajiem rītiem
Mēs atkal veram savas skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam.

Zinību diena

Uz drīzu tikšanos 2022./2023.mācību gadā!

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Foto fiksācijas tiks izmantotas skolas tēla popularizēšanai.

09.08.2022.

Vakances

Vakance

Arhīvs 2022./2023.m.g.

Arhīvs 2021./2022.m.g.

Arhīvs 2020./2021.m.g.

Arhīvs 2019./2020.m.g.

Arhīvs 2018./2019.m.g.

Arhīvs 2017./2018.m.g.
TEHNISKĀS JAUNRADES PROGRAMMA
"IT / INŽENIERZINĀTNES"
JTV un citu pilsētas skolu skolēniem!

MĒNEŠA DARBA PLĀNS >>

Interesanti!

Vēja turbīnas...

AI un pozas noteikšana

Mākslīgais intelekts, paplašinātā realitāte, dziļā mācīšanās... - nosakot cilvēku un dzīvnieku pozas, varam prognozēt to uzvedību, pielāgot palīdzību...!

Grimstošas ēkas izcelšana!

Apbrīnojams inženiertehnisks projekts te pat Rīgā, 2 nedēļu laikā izceļot 90 gadus grimušu ēku!