2009./2010.m.g.

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ oktobris

‘’Sākoties jaunajam mācību gadam, mūs skola ir pārsteigusi ar vairākiem jaunumiem – jaunajiem skolotājiem, televizoru pie aktu zāles un vienīgo inženieru novirziena klasi Latvijā.’’ Anna Allika 11.h

‘’11. septembrī, latviešu dzejas simbola Raiņa dzimšanas dienā, Jelgavas 1.ģimnāzijā notika Dzejas stunda, kas ir liela vērtība ar vairāk nekā 40 gadu tradīcijām.

Svinīgam pasākumam skola sāka gatavoties jau nedēju iepriekš, veidojot instalāciju un kompozīciju izstādi, kuras šī gada vadmotīvs bija „Ceļš”, kas veltīts Baltijas ceļa atcerei. Katrs skolēns par šo tēmu meklēja vai pats sacerēja dzejoli, ko vizuāli noformēja un prezentēja klases priekšā. Labākās skolēnu kompozīcijas izrotāja aktu zāli. Kā vēl viens uzdevums, gatavojoties svētkiem, bija katras klases ceļa izveide, kura galvenais nosacījums bija radošās idejas realizējums, izmantojot jebkādus materiālus. Gala rezultāts bija iespaidīgs, jo audzēkņi izveidoja kopīgo skolas ceļu, kas vijas cauri visai skolas zālei.

Dzejas stundā skolu apciemoja Maija Laukmane, dzejniece no Kurzemes, kura izdeva septiņas bērnu dzejas grāmatas, kā arī 1.ģimnāzijas 12. klases audzēknes Rita Golubeva, Kristīne Roze, Gita Melnace, Inese Mārtinsone un absolvente Elīna Jurševska, kuru radošie darbi tika publicēti dzejas almanahā „Zemgales vācelīte 2009”. Pasākumu atklāja jaunās dzejnieces, izlasot divus darbus visiem klātesošajiem. Savukārt M. Laukmane sāka ar uzrunu iesācējām šajā jomā, atdzīstot, ka talants ir viena lieta, bet pavisam kas cits ir darbs. Uzstāšanos turpinājumā dzejniece iepazīstināja skatītājus ar savu dzīves stāstu, turpretim noslēgumā viņa nolasīja dažus dzejoļus. Interesanta šķita viena no Maijas Laukmanes atziņām: „Tie ir īpaši vārdi, kurus dzejniekam izdevies savirknēt īsās rindās, un tās mērķi sasniegušas, ja lasītājam skrien skudriņas, to lasot.”

Dzejas dienā organizētais pasākums ievadīja Jelgavas 1.ģimnāzijas svētkus, kas turpinājās vēl nedēļu, priecējot arī ar skolēnu dzejas lasījumiem.’’ Viktorija Buraka 11.h

 

‘’Dzejas nedēļai vajadzētu būt nozīmīgai ikvienam, jo tā tiek atzīmēta septembrī visā Latvijā par godu mūsu slavenākam un populārākam dzejniekam Rainim, viņa dzimšanas mēnesī. Viņš sevi pierādīja ne tikai kā literatūras meistars, bet arī kā Latvijas sabiedrisks darbinieks. Tieši tāpēc 17.septembrī, kā jau katru gadu, arī mēs, 1. ģimnāzijas skolēni, to svinīgi atzīmējām skolas aktu zālē, klausoties mūsu skolēnu aizrautīgo dzeju.

Bija jūtama dzejoļu dažādība, mainoties jau ierastajiem tekstiem par mīlestību ar citām – interesantām, nedzirdētām rindām, piemēram, sirsnības pilnais 10. h klases skolnieces Signes dzejolis par godu vecamtēvam. Vai arī Maijas Baškevicas gaišais dzejolis par smaidu. Visu autoru darbi bija slavējami un interesanti. Atzīstami, ka viņi prot dalīties savā talantā arī ar mums.’’ Zane Šauva 11.h

 

Sporta panākumi septembrī

Linda Putna 9.e

2009. gada 8.septembrī Jelgavas 1. ģimnāzijas skolas sporta laukumā norisinājās futbola turnīrs 7.klases zēniem. Piedalījās 7.a,b un c klases. Turnīra vadītāja bija skolotāja Z. Auziņa. Gan punkti, gan rezultāti bija ļoti dažādi :

 • 1.vieta 7.a klase (6 punkti);
 • 2.vieta 7.b klase(3 punkti);
 • 3.vieta 7.c klase(0 punkti)

10. septembrī skolas sporta laukumā norisinājās futbola turnīrs 8. un 9. klases zēniem. Piedalījās 8.a,b,c klases un 9.a, c, un d klases komandas. Turnīra vadītāja bija skolotāja Z. Auziņa. Šajā turnīrā bija A un B apakšgrupas un beigās bija lielais fināls.

A apakšgrupā piedalījās 8.a klase, 9.a, d un e klases. Šajā pusfinālā cīņa nebija viegla. Katra no šīm komandām cīnījās par 1. vietu, un rezultāti bija šādi:

 • 1.vieta 9.a klase (7 punkti);
 • 2.vieta 8.a klase(6 punkti);
 • 3.vieta 9.e klase(2 punkti);
 • 4.vieta 9.d klase(1 punkts)

Savukārt B apakšgrupā piedalījās 8.b,c klases un 9.c klases zēnu komandas. Pusfinālā šīs trīs komandas arī ļoti cītīgi cīnījās par 1. vietu un rezultāti bija šādi:

 • 1.vieta 9.c klase (6 punkti);
 • 2.vieta 8.c klase (3 punkti);
 • 3.vieta 8.b klase (0 punkti)

Visas klašu komandas centās, lai sasniegtu iecerēto, un fināla rezultāti ir šādi:

 • 1.vieta 9.a klase : 9.c klase(3:1);
 • 2.vieta 8.c klase : 8.a klase (0:1);
 • 3.vieta 8.b klase : 9. e klase( 0:3)

15. septembrī skolas sporta laukumā norisinājās volejbola sacensības „VOLEJBUMS” 8.-9.kalšu zēnu komandām. Piedalījās šādu klašu komandas: 9.a, b, d, e klases un 8.b klase. Sacensību vadīja skolotājs A. Lukss. Šajās sacensībās cīņa bija saspringta un rezultāti bija šādi:

 • 1.vieta 9.a klase (8 punkti);
 • 2.vieta 9.e klase (6 punkti);
 • 3.vieta 9.d klase (4 punkti);
 • 4.vieta 9.b klase (2 punkti);
 • 5.vieta 8.b klase (0 punkti)’’

 

Otrajā oktobrī, kā jau katru gadu, pienāca laiks ilgi gaidītajai Skolotāju dienai. Bija iecerētspārsteiguma koncerts.

Skolotāji tika smalki ievadīti zālē, nosēdināti sev paredzētajos solos, lai ērti varētu baudīt pasākumu. Tas iesākās ar skaņdarbu – „Kā tanī senā dziesmā” jaunā kora izpildījumā Rūtas Bergmanes vadībā. Tad sekoja teātra uzvedums. Tika attēloti A.Lindgrēnas darbu varoņi, sivēntiņš un Karlsons, kurš skolotājiem nesa sveicienu.Tad uzstājās jaunizveidotais ansamblis ar jautro dziesmu „Pasaciņa”. Pēc tam arī pienāca kārta skolotājiem izrādīt savas prasmes mīklu minēšanā. Par pareizajām atbildēm varēja saņemt ābolus un ziedus. Skolēni arī veltīja atzinīgus, uzmundrinošus un patiesus vārdus saviem pedagogiem. Tas dažbrīd bija ļoti uzjautrinoši. Pēc tam koris nodziedāja savu pēdējo un sirsnīgāko dziesmu – „Nesaki man neko”. Tika slavināta jaunā kora vadītāja, kā arī jau labi pazīstamā teātra pulciņa skolotāja V.Zelmene ar ziediem un bučām. Koncerts tika jauki, patīkami un līksmi noslēdzies. Sveicēji devās uz klasēm, taču skolotāji sēdās pie svētku galda un baudīja pelnītos Skolotāju dienas labumus.’’
Laura Mangule 10.m

 

4. oktobrī Jelgavas 1. ģimnāzijas skolēni Viktorija Buraka 11.h, Santa Taukača 12.h, Sergejs Stasenko 12.m, Stepans Škļariks 12.m un Antons Konstantinovs 12.m atgriezās no Krievijas Ziemeļu galvaspilsētas Sanktpēterburgas, kur viņi piedalījās Eiropas Krievu valodas festivāla noslēguma konkursā.

Krievu valodas skolotājas Tamāras Šembelesmudināti skolēni veiksmīgi izgāja pirmo konkursa kārtu, interneta vidē izpildot vairākas uzdevumalapas, kurās bija jāatbild uz testa jautājumiem par krievu valodu, literatūru un kultūru. Dalībnieki tikaiedalīti un vērtēti, pamatojoties uz kategoriju, kurāviņi pieteicās. Santa Taukača skaitījās grupā, kuriemkrievu valoda nav dzimtā, savukārt pārējie ģimnāzistikā kategorijas dalībnieki, kuriem krievu valoda irdzimtā. Otrās kārtas ietvaros vajadzēja uzrakstīteseju, cittautiešiem – „Kurš cilvēks raksturo Krieviju”,turpretī dzimtās krievu valodas kategorijas dalībnieki varēja izpaust domas par filozofisku tēmu – „Bez manis tauta nav pilnīga”, kas 1.ģimnāzijas audzēkņiem sekmīgi izdevās. Rezultātā skolēniem tika atsūtīts oficiāls ielūgums uz Eiropas Krievu valodas festivāla finālu Sanktpēterburgā, kas jauniešus ļoti pārsteidza un iepriecināja. Festivālā piedalījās ap 3500 dalībnieku, tačufinālā tika 500 krievu valodas pārzinātāji.

Noslēguma konkursā Sanktpēterburgā vajadzēja 30 minūšu laikā uzrakstīt eseju par tēmu „Kāpēc es piedalījos Eiropas Krievu valodas festivālā”, kā rezultātā ģimnāzisti saņēma laureātu diplomus.

Dalībniekiem bija arī iespēja aizbraukt uz ekskursiju Ermitāžā, kas ir viens no lielākiem un bagātākiem muzejiem pasaulē, noskatīties teātra izrādi „Gulbju ezers”, katru dienu ēst skaistākajos Pēterburgas restorānos, paskatīties uz pilsētu un iepazīties ar daudz jauniem draugiem no dažādām Eiropas valstīm, kā arī iegūt daudz iespaidu un skaistu atmiņu. Nākamais Krievu valodas festivāls notiks 2011.gadā Ķīnas galvaspilsētā Šanhajā jau vispasaules mērogā, kur 1.ģimnāzijas laureāti vēlas piedalīties nu jau studentu kategorijā. Jaunieši ir apņēmības pilni uz turpmākiem panākumiem un iesaka piedalīties šādos pasākumos, jo tas ir lielisks veids, kā pierādīt sev un citiem savas dotības.’’
Viktorija Buraka 11.h

 

’6. oktobrī Jelgavas 1. ģimnāzijas sporta zālē norisinājās sacensības astoto klašu meitenēm un zēniem. Galvenais sacensību skolotājs bija A.Lukss. Piedalījās meiteņu komandas no 8.a, b, un c klases, bet zēnu komandas no 8.b un c klases.

Meiteņu komandu rezultāti:

 • 1.vieta 8.c klase (6 punkti)
 • 2.vieta 8.b klase (4 punkti)
 • 3.vieta 8.a klase (2 punkti)

Zēnu komandas rezultāti:

 • 1.vieta 8.b klase (3 punkti)
 • 2.vieta 8.c klase (1 punkts)

6. oktobrī Jelgavas 1. ģimnāzijas sporta zālē norisinājās sacensības septīto klašu meitenēm un zēniem. Galvenais sacensibu skolotājs bija A.Lukss. Šo sacensību laikā visas septītās klases bija ļoti saspringtas. Piedalījās 7.a, b un c klases komandas.

Meiteņu komandu rezultāti:

 • 1.vieta 7.b klase (6 punkti)
 • 2.vieta 7.a klase (4 punkti)
 • 3.vieta 7.c klase (2 punkti)

Zēnu komandas rezultāti:

 • 1.vieta 7.b klase (6 punkti)
 • 2.vieta 7.c klase (4 punkti)
 • 3.vieta 7.a klase (2 punkti)

16. oktobrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes peldbaseinā notika Jelgavas skolu sacensības peldēšanas stafetēs.

Pamatskolas vecuma grupā startēja arī mūsu skolas komanda, sacenšoties 6 x 50m stafetē. Mūsu skolas komanda ierindojās 3. vietā. 1. vietā bija 5.vidusskola, 2. vietā – Valsts ģimnāzija. Komandā startēja : Elza Mestere (7.a kl.), Madara Lācīte, Elīna Smilgaine( abas 8.a kl.), Aleksandrs Speranskis, Andrejs Šteinburgs, Elvis Mesters ( visi 7.a kl.). Cerams, ka sacensībās uzrādītais rezultāts ļaus arī mūsu komandai piedalīties Latvijas skolu peldēšanas sacensībās , kas 11. novembrī notiks LLU pedbaseinā.’’
Linda Putna 9.e ‘’Sporta jaunumi oktobrī’’.

 

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ novembris

‘’ 17. novembrī, svētku priekšvakarā, mūsu skolā bija ieradusies neatkarīgās Latvijas pirmāvēstniece Somijā Anna Žīgure un viņas dzīvesbiedrs somu žurnālists un rakstnieks Juki Rislaki.

Viņi iepazinās Latvijā, kad Anna bija uzaicināta par tulku somu delegācijai, bet tagad abi jau apmēram 6 gadus dzīvo mūsu valstī. A.Žīgure ir slavenā latviešu dzejnieka un patriotaE.Virzas mazmeita, tātad latviešu rakstnieku dzimtas atvase.

Iesākumā viņi sirsnīgi un patriotiski izklāstīja savas bērnības atmiņas un uzskatus par Latvijas neatkarību un patriotismu. Mēs, jaunieši, jau, protams, zinājām, par ko viņi runā, tomēr bija interesanti paklausīties cita gadu gājuma cilvēku uzskatus par patriotismu un Latvijas pašreizējo situāciju. A.Žīgura akcentēja domu, ka tāda vieta, kur latvietis var justies tik brīvi, sarunāties savā dzimtajā valodā, tikties ar pazīstamiem cilvēkiem,justies piederīgs savai tautai, ir vienīgi Latvija. Var un vajag doties pasaulē izglītības un pieredzes meklējumos, taču vajag atgriezties pie savas tautas, savā zemē. Nevajag jaukt divus jēdzienus – tauta un

valdība. Var neieredzēt neveiksmīgu, aprobežotu valdību, bet tāpēc nevajag atteikties no savas tautas un valsts, jo tauta – tie esam mēs paši.

Vēlāk, kad vārds tika dots skolēniem, bija prieks dzirdēt tik daudz pārdomātu un savdabīgu jautājumu.

Uzzinājām interesantus faktus, piemēram, to, ka Anna un Juki, lai gan dzīvo Latvijā, mājās runā somu valodā,par J.Rislaki karikatūru grāmatu interesantajiem nosaukumu atšifrējumiem. Arī to, ka Juki ir sarakstījisgrāmatu, kurā ir apkopoti raksti, ko par Latviju domā citās pasaules valstīs.(Manuprāt, šādu grāmatu derētuizlasīt). Abi rakstnieki bija ļoti atsaucīgi, smaidīgi un interesanti ciemiņi mūsu skolā šajā visiem svarīgajāsvētku dienā.’
’Krista Dzidzēviča 11.m1

 

’11.novembrī Jelgavas 1.ģimnāzijā notika konkursa „Erudīts” fināls, kurā piedalījās skolotāju komanda, kā arī no dažādām klasēm izvirzītie pārstāvji, kuri parādīja augstu zināšanu līmeni un intelekta spējas jau pirmajā konkursa kārtā. Cīnoties par labākiem sasniegumiem, savu erudīciju pierādīja 4 komandas:

 • 1.vieta 10. a klase
 • 2.vieta skolotāju komanda
 • 3.vieta 9.a un 11.c klase’’Viktorija Buraka 11.h

 

SKOLĒNS NO VĀCIJAS MŪSU SKOLĀ

Krista Dzidzēviča 11.m
‘’Hei, ja neesi pamanījis, ka mūsu skolā ir kāds jauns, smaidīgs skolnieks, kuram šis gads būspatiesi interesants un īpašs. Nestāvi malā, painteresējies, iesaisties sarunās un nepaliecvienaldzīgs, jo tas, kas tev varbūt ir pierasts jau gadu pēc gada, viņam ir jauns. Darīsim visu, lai mūsu ciemiņš pie mums justos kā mājās!’’

 

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ decembris

‘’1.decembrī Jelgavas 1. ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes vēlēšanās nobalsoja 400 skolēnu unpedagogu, ievēlot jaunu partiju.

Dienu pirms vēlēšanām, 30. novembrī, skolas aktu zālē skolotāji un audzēkņi varēja klausīties interviju ar «Tēja uncepumi» («TUC») un «Demokrātiski domājošo» («DD») partiju līderiem. Visiem klātesošajiem bija iespēja iepazīties arskolas pašpārvaldes kandidātiem, uzklausīt jaunas idejas un solījumus, sekot partiju debatēm, kā arī pašiem aktīviiesaistīties diskusijā, uzdodot jautājumus par nākotnes izredzēm. Partijas godam cīnījās, centās pārliecināt, ka aizstāvēsskolēnu intereses, sekmēs skolas sabiedriskās dzīves veidošanos un veicinās mācību procesa efektivitāti, pierādot, ka ir ieinteresēti, lai Jelgavas 1. ģimnāzijā notiktu uzlabojumi.

Skolas pašpārvaldes un prezidenta vēlēšanu rezultātā ar 40 balsu pārsvaru skolas valdes amatus ieņem «Demokrātiskidomājošo partija» (par apvienību «TUC» 180 balsis, bet «DD» – 220).

Ar devīzi «TAGAD VAI NEKAD!» jaunie skolas darbinieki apgalvo: «Mūsu komanda ir vienota, stipra un neatlaidīga. Mēsesam par komandas darbu, un sadarbība ir viena no mūsu svarīgākajām vērtībām. Mēs gribam uzlabot un padarīt skolasdzīvi labāku.» Apsveicam un novēlam panākumus darbā 11 cilvēku grupai, kura rūpēsies par skolas labklājību un panākumiem.

Jaunās skolas pašpārvaldes sastāvs:

 • Dāvis Vecmuktāns –skolas prezidents
 • Vitālijs Štrauhs –prezidenta un ārlietu ministra vietnieks
 • Kristaps Vereščagins – kultūras ministrs
 • Oļegs Sudovcevs – informācijas ministra vietnieks
 • Iveta Kondrāte – iekšlietu ministra vietniece
 • Maija Bārzdaine – kultūras ministra vietniece
 • Krista Dzidzēviča – ārlietu ministre
 • Vivita Jukņēviča – informācijas ministre
 • Svjatoslavs Jankovskis- tehnoloģijas ministrs
 • Niklāvs Kurpnieks – tehnoloģijas ministra vietnieks
 • Madara Vanaga – iekšlietu ministre Skolēnu pašpārvaldes konsultante

Direktora vietniece audzināšanas darbā Ilze Pierhuroviča:

„Katru gadu decembrī man ir skumji, jo ir pagājis darbīgs laiks, esam ar skolas valdību tuvāk iepazinušies, „pierīvējušies”.

Kad esmu sapratusi, kas ir kas un ko varu no katra gaidīt, ir jāšķiras, jo valdīšanas laiks beidzies. Jaunie nāk!

11.h un 12.m veidotā skolas pašpārvaldes komanda bija komunikācijā un darbībā ļoti patīkama. Man pāri nedarīja ! Kā

spilgtākās personības gribētu nosaukt prezidenti Sintiju Zīlīti, kaut gan jāpiebilst, ka viņa bija pārāk labsirdīga šim amatam.

Par labiem skolas vakaru vadītājiem sevi apliecināja Kaspars Dobrais un Liene Blija, kā arī Kristīne Vīksniņa un Sabīne

Možaikina. Patīkami radoši jaunieši, kuri, cerams, līdzdarbosies skolas pašpārvaldē līdz godpilnajam absolventa vārdam.”

Liels paldies par darbu un ieguldītajām pūlēm skolēnu pašpārvaldei «JTEM:D» un tās dalībniekiem, kuri pārstāvēja šādus darbības laukus:

 • Sintija Zīlīte – skolas prezidente
 • Liene Blija – prezidenta vietniece, kultūras ministre, vietnieks Svjatoslavs Jankovskis.
 • Santa Muižniece – ārlietu ministre, vietniece Kristīne Vīksniņa.
 • Sabīne Možaikina – iekšlietu ministre, vietnieks – Sergejs Stasenko.
 • Antons Konstantinovs – informācijas ministrs, vietnieks Jānis Masteiko.
 • Kaspars Dobrais – tehnisko lietu ministrs, vietnieks Kaspars Balcers.’’

Viktorija Buraka , Zane Šauva 11.h

 

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ februāris

„VĀRDI IR PIELĀDĒTAS PISTOLES!”

ANNA ALLIKA 11.H

‘’Pēc stundām, 3.februārī, Jelgavas 1.ģimnāzijā norisinājās oratoru konkurss „Vārdi ir pielādētas pistoles”.Visi skolēni, kas bija pārliecināti par savām oratora spējām, pieteicās pie skolotājas Ilzes Pierhurovičas.

Uzstāšanās ilgums – 3 minūtes. Dažiem talantiem laika bija par maz, citi ar grūtībām spēja savu runu izstiept šo dažu minūšu garumā. Žūrijā bija skolotāja Vita Hermane, Ilze Pierhuroviča, Guna Stepiņa un Vija Zelmene. Uzvarētāji 4.februārī pārstāvēs mūsu skolu pilsētas konkursā. Lai rezultāti būtu godīgi, oratora konkursa dalībnieki tikai sadalīti trīs klašu grupās: 7. – 9.klases, 10.-11.klases un 12.klases. Žūrija vērtēja runas saturu, uzbūvi, vārdu krājumu, runas izklāsta veidu, prasmi saprast un precīzi atbildēt uz jautājumiem. Šajā konkursā piedalījās tādi oratori kā Ranta Ančeva, Jāzeps Pučinskis, Rasa Ansonska, Elvis Mesters, Eva Taube, Māra Grīnberga, Niklāvs Kurpnieks, Santa Rozenštrauha, Alīna Roze Tomase, Aleksejs Orlovs, Artūrs Edijs Zīle, Kristīne Roze, Jurģis Vītiņš, Kārlis Krusts, Ilva Liepa, Krista Dzidzēviča, Elva Golubeva un Kaspars Dobrais.

Aizrautīgie sejas vaibsti, izsakot savu viedokli, žestikulācija, patīkamais uztraukums, humora pieskaņa un publikas ziņkārīgās ausis, kas cītīgi klausījās ikkatra izteikto domu, – tā ir tik fantastiska iespēja parādīt savu talantu. Īpašu uzmanību ieguva Rasa Ansonska, jo viņa bija uzvilkusi krekliņu, uz kura bija attēlots ierocis. Konkursa norisi aktīvi atbalstīja arī mūsu skolas prezidents Dāvis Vecmuktāns, kurš iedrošināja skolēnus runas laikā. Katram dalībniekam pēc runas tika veltīti vētraini aplausi, kas deva gandarījumu par uztraukuma pārvarēšanu un padarīto darbu.

Uz pilsētas konkursu tika izvirzīti vidusskolēni- 12.h klases skolniece Rasa Ansonska, 11.m1 – Krista Dzidzēviča, 11.m2 – Niklāvs Kurpnieks, 10.m – Alīna Roze Tomase. Un cerēsim, ka nākamgad sajūsmas apliecinājumus varēsim veltīt lielākam runātāju skaitam, jo mūsu skolā ir daudzi jauni un jau pieredzējuši talanti. Cerēsim, ka vārdi, kas tiks izšauti no pielādētās pistoles, turpmāk būs tikai labāki un skaistāki, jo nu jau tuvojas Valentīndiena, kad šāda amora „pistolīte” noderēs.’’

ACTIŅĀS PRIEKS – SATRAUKTA SIRDS

ZANE ŠAUVA 11.H

‘’Ziemassvētki nu jau ir aiz kalniem, tomēr mēs nedrīkstam aizmirst aizvadītā gada čaklās rokas, gaišos smaidus un mīlošās sirdis. Vai šajā svētku laikā, kurus ierasts pavadīt ar ģimeni pie izrotātās eglītes un uzklātiem galdiem, mēs aizdomājamies par tiem, kuri jūtas savā ziņā vientuļi, nepieņemti un pamesti un kuri nevar izjust šo svētku īsto burvību netaisnīgā likteņa un ierobežoto apstākļu dēļ? Vai mēs atceramies, ka Ziemassvētki ir došanas laiks, it īpaši tiem, no kuriem nevar neko saņemt pretī?

Tas ir katra cilvēka ziņā būt dāsnam, līdzjūtīgam vai skopam un vienaldzīgam, tomēr priecē fakts, ka mūsu skola izrādīja īpašas rūpes Elejas aprūpes centra dzīvojošajiem bērniem un pensionāriem, priecējot viņus ar priekšnesumu un dziesmu klāstu. Tāpēc jo īpašs paldies jāsaka 1. ģimnāzijas radošajam pulkam – teātra un kora dalībniekiem.

Elejas aprūpes centra notikumu klāstā dalījās 11.h klases skolniece Amanda Šakina.

„Elejas aprūpes centra notikumi bija ļoti jauki. It īpaši priecēja jaunāko bērnu aktivitāte, kuri iesaistījās mūsu veidotajās rotaļās un dejās. Mēs cienājām vecākus un jaunākus aprūpes centra iemītniekus ar saldumiem. Mūsu rotaļas papildināja arī Salavecis, kurš aicināja arī katru norunāt kādu dzejoli, dāvanā pasniegdams paciņu ar gardumiem. Visvairāk man palicis atmiņā kāds pavecs onkulītis, kurš dzejoļa vietā dziedāja dziesmu, tas bija ļoti sirsnīgi.

Bērnu sejas rotāja smaids, un mēs jutāmies ļoti gandarīti par redzamo rezultātu. Vecāku cilvēku vidū bija īpaši jūtams sentiments, slaukot asaras no vaiga. Mums bija ļoti liels prieks darīt to, ko mēs darījām, jo mēs varējām vērot veco cilvēku un mazo bērnu prieka momentus, it īpaši atceroties pensionāru asaru pilnās acis un pateicības vārdus par mūsu apciemojumu. Mums tika dota iespēja aplūkot aprūpes centra iedzīvotāju istabas Salavecīša pavadībā, kuram pateicībā tika uzdāvinātas mīkstās mantiņas.

Arī mēs jutāmies pietiekami aizkustināti un saviļņoti, lai notraustu kādu asariņu, pat atpakaļceļā uz Jelgavu, bija skolēn, kuri vēl ilgi nevarēja beigt just līdzi šiem ļaudīm. Uzreiz radās pārdomas par to, kā dzīvojam mēs un kā dzīvo viņi. Mūsu mērķis, braucot uz aprūpes centru, bija tā sajūta, ka viņi zina, ka par viņiem kāds domā un rūpējas un ka neviens nav vienaldzīgs.

Pēc šī brauciena radās doma, ka šāda veida pasākumus vajadzētu rīkot biežāk vietās, kur ir vajadzīga cilvēka roka, smaids un atbalsts. Tāpēc mēs ar Rūtu plānojam brīvprātīgi pieteikties Jelgavas „Sarkanajā krustā”, lai palīdzētu cilvēkiem. ”

Tūlīt būs Valentīna diena, un varbūt kāds sirsnīgs vārds vai mīļš sveiciens vientuļam cilvēkam arī viņu varētu darīt laimīgāku. Dalīsimies savā priekā ar citiem!’’

 

‘’2010.gada 18.februārī Jelgavas Kultūras namā norisinājās Jelgavas Jaunā teātra pirmizrāde – Federiko Garsijas Lorkas luga „ Bernardas Albas māja”. Tas ir stāsts par traģisku sievietes likteni kādā Spānijas ciematā. Režisors Ģ.Šolis. Šajā izrādē galveno lomu spēlēja mūsu skolas 11.h klases skolniece Sabīne Možaikina.’’
Anna Allika 11.h

 

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ marts

‘’Tā kā mūsu skolai patīk jauni izaicinājumi un aktivitātes, decembrī tika uzsākts jauns projekts, kura nosaukums ir Building the future on the foundations of the past:comparing local architecture. tā ir 8 valstu (Itālija, Latvija, Spānija, Vācija, Zviedrija, Francija, Polija, Slovēnija) apvienība, kura aktīvi sadarbojas, turklāt laika gaitā arī apciemo šīs valstis un arī savus darba biedrus. Tajā piedalās Līga Buša, Lelde Jurēvica, Edgars Čepkasovs, Ēriks Priede, Laura Mangule, Zane Reinfelde, Laura Čaplinsa, Alise Marija Aizpure un Aleksandra Makrecka. Kā jau zināms, pirmā ciemošanās jau ir notikusi Spānijā Antegueras pilsētā. Pirmās tur viesojās Līga Buša un Lelde Jurēvica kopā ar skolotāju I. Blumbergu. Visi bija pretimnākoši un laipni. Tika apmeklētas ievērojamas vietas un celtnes, kā arī pētīta viena no Spānijas baznīcām. Šī baznīca tika salīdzināta ar mūsu pašu Jelgavas Annas baznīcu. Tas bija aizraujošs notikums, kurš deva jaunu pieredzi un iespaidus.

Nākamais ceļojums plānots 15.03. – 19.03. uz Poliju – Tychy. Tajā piedalīsies Edgars Čepkasovs, Ēriks Priede un Laura Mangule. Šim braucienam ir jāsagatavo prezentācija, kas tiks rādīta Polijas kolēģiem. Pēc tam notiks nākamais ceļojums uz Franciju – Royan (21.04.-27.04.), tam tiek gatavoti Jelgavas Domes zīmējumi un skices. Tiks pētīta Dome un atkal salīdzināta ar attiecīgu Francijas ēku.

Visi šie ceļojumi ir apmaksāti un paver iespējas skolēniem iepazīt šīs valstis, to jauniešus un pašu pilsētu. Pirms tam strādājot, vācot materiālus un aktīvi iesaistoties darbos, var laimēt šo iespēju, tā kā esam pateicīgi mūsu kolēģiem un skolotājiem, kuri to visu ir sagatavojuši un izplānojuši.’’Laura Mangule 10.m

 

‘’Otrdien, 2.martā, Jelgavas 1.ģimnāzijā viesojās Liepājas teātra aktieris Ēriks Vilsons, kurš iestudējis Rūdolfa Blaumaņa darbu „Nezāle”. Vidusskolēni ieradās uz izrādi skolas aktu zālē, nezinot, ka par iestudējuma aktieriem kļūs viņi paši.

Jau izrādes sākumā klātesošie bija sašutuši, jo atveidot R.Blaumaņa stāstu ieradās viens aktieris. Ēriks Vilsons atklāja, ka ir noguris no aktiera profesijas, tādēļ savus pienākumus uzticēs skatītājiem. Viņš izvēlējās septiņus skolēnus, kuri ārēji līdzinājās fotogrāfijās redzamajiem daiļdarba varoņiem. Skolēni sēdēja ar fotogrāfijām rokās, tādēļ attēlot lomas viņi varēja tikai ar mīmikas palīdzību E.Vilsona stāstījuma pavadījumā, kas izvērsās par neparastu pasākumu. Parasti daudzus skolēnus garlaiko teātra iestudējumi, taču šoreiz visi sekoja līdzi skolasbiedru un mākslinieka lomu atveidei ar lielu interesi.

11.matemātikas novirziena klases skolnieks Matīss Freimanis bija ļoti pārsteigts, ka aktieris viņu izvēlējās galvenajai iestudējuma lomai, jo tēla rakstura iezīmes atgādinot viņu pašu.

M. Freimanis iesaka arī citiem piedalīties šāda veida izrādēs, jo iespaids un iegūtās emocijas ir nesalīdzināmas ar klasisko izpildījumu.’’’Viktorija Buraka 11.h

 

’Piektdien, 5.martā, Jelgavas 1.ģimnāzijā notika Žetonu vakars. Pasākuma ietvaros 12.klašu audzinātājas katram skolēnam pasniedza gredzenu ar skolas simboliku, apliecinot vidusskolas noslēguma posmu.’’
Viktorija Buraka 11.h

 

‘’Latviešu ziņģes, 8 tautasdziesmas no galvas un pilnas kabatas ar neizlasītām novelēm. Ar latviešu kultūras dārgumiem esam vai no galvas līdz kājām apbērti, bet kādā otrdienas pēcpusdienā mums uzspīdēja iespēja novērtēt ko jaunu. Pa divi rociņās, pa astoņi bariņos vai vientuļā solī ar austiņām ausīs, kā nu kurš, devāmies uz kultūras namu, lai noskatītos jauno Jāņa Streiča filmu „Rūdolfa mantojums”.

Vienā no galvenajām lomām mūsu pašu cilvēks Artūrs Skrastiņš, kas noteikti šīs filmas skatītājus piesaistīja vēl vairāk. Stāsts ikdienišķs, par pagājušo gadsimtu mijas lauku sētu, kurā ierodas jauns puisis ar jaunu meitu – Rēziju Kalniņu, lai pavadītu tur kopā turpmāko dzīvi. Mājas saimnieks ir arī puiša krusttēvs, kurš, saprazdams, ka dzīve jau uz beigu pusi iet, nolēmis, ka tā jānoslēdz, dzīvojot uz pilnu klapi. Tomēr Rūdolfam – Rūdim – Romualdam Ancānam ne prātā neienāca, ka nāve pie viņa ieradīsies jaunas, blondas meitenes tēlā, kurā viņš iemīlas un notikumu sakritības pēc vēlāk arī apprec.

Sižets interesants un saistošs, jo, kā jau katrā dzīvesstāstā, gadās pa kādam jaunam mīlniekam, kādam liekajam cilvēkam, skauģim un klaču tantei. Filmu specifiskāku un savdabīgāku padarīja Jāņa Streiča ģeniālā ideja ik pēc laika uz pāris sekundēm apstādināt filmu kādā zīmīgā momentā, kas vēl vairāk paspilgtināja izceltās režisora idejas un notikumu gaitas paredzamību. Plaša lauku sēta, lepna saimnieka māja, vēl lepnāka muiža ar visu baronu – Uldi Dumpi, simts gadus sena Rīga, kāzas, kristības un bēres – viss, kam ir jābūt krietna latvieša dzīvē, kuru vada kārtīga lauku mamma – Venta Vecumniece.

Šī bija viena no pēdējā laika labākajām un dzīvīgākajām Streiča filmām, un, kā mēļo tautās, sekošot filmas otrā daļa, tā kā gaidīsim, kad kārtējā ekonomikas vai vēstures stunda būs jāziedo mūsu mākslas dēļ. Bet varbūt tomēr ir vērts?’’
Krista Dzidzēviča 11.m1

 

Sienas gleznojums; Agnese Nagle, 12m

Sienas gleznojums; Agnese Nagle, 12m

‘’K√adrātsaknes” uzmanību piesaistīja 1.ģimnāzijas 3. stāva apgleznotā siena, tādēļ avīzes korespondente noskaidroja kā tapa šis mākslas darbs. Ar informāciju dalījās autore -12.m klases skolniece Agnese Nagle.

Kas tev piedāvāja apgleznot skolas gaiteņa sienu?
Tas notika, kad citi skolēni rakstīja ZPD, bet es izvēlējos izplānot, kā veikt šo darbu.

Kāda bija gleznošanas tēma?
Monomentālisms

Tev kāds palīdzēja apgleznot sienu?
Jā,skolotājs Otikovs.

Cik jums laika aizņēma gleznošana?
Pilnas 4 dienas no 9.00-19.00.

 

Cik tev bija nepieciešams krāsu un cik tas viss izmaksāja?
Bija nepieciešams apmēram 3-4 litri alkīda krāsas, kas maksā 40-45ls.

Vai tev skola apmaksāja krāsas?
Jā, jo gleznojums tika veidots uz 3.stāva skolas gaiteņa sienas, lai šo teritoriju padarītu košāku un krāsaināku.

Vai tu kaut kur apgūsti gleznošanas prasmes?
Jā, pie Jāņa Anamaņa „LBMFA” Rīgā.’’
Jana Petkuna 11.h

 

‘’2010. gada 29. janvārī Jelgavas 1.ģimnāzijā norisinājās 9.klašu zēnu turnīrs zāles futbolā. Sacensībās piedalījās šādas klases: 9.a, b, d un e. Pasākums bija interesants un aizraujošs, un tai pašā laikā ļoti saspringts.

 • 1. vieta ar 7 punktiem – 9.a klase
 • 2. vieta ar 5 punktiem – 9.e klase
 • 3. vieta ar 4 punktiem – 9.b klase

18.janvārī notika 10. klašu turnīrs florbolā. Piedalījās 10.a, b, h, i un h klase. Turnīrā visas klases aizrautīgi cīnījās par pirmo vietu.

 • 1. vieta ar 8 punktiem – 10.i klase
 • 2. vieta ar 6 punktiem – 10.a klase
 • 3. vieta ar 2 punktiem (9:7) – 10.b klase

 

1. februārī florbolā sacentās 11.klases. Šajā turnīrā piedalījās 11. b, c, h un m1 klase. Visas četras klases bija aktīvas un aizrautīgas, azarta pārņemtas.

 • 1. vieta ar 5 punktiem – 11.m1 klase
 • 2. vieta ar 4 punktiem – 11.h klase
 • 3. vieta ar 3 punktiem – 11.b klase

8. februārī norisinājās 12. klašu turnīrs florbolā. Sacensībās savu spēles prieku parādīja 12. a, b, c un m klase. Viņi visi turējās braši un cīnījās līdz galam.

 • 1. vieta ar 6 punktiem – 12. m klase
 • 2. vieta ar 4 punktiem – 12. c klase3. vieta ar 2 punktiem – 12. b klase’’

Linda Putna 9.e

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ aprīlis, maijs

‘’Šķiet vēl nesen notika Jelgavas 1.ģimnāzijas 90.jubilejas svinības, bet nu jau noslēdzās pasākumu cikls par godu 91.gadadienai.

Nedēļā, no 3.-7.maijam, 1.ģimnāzijā viesojās absolventi, kuri arī apsveica savu bijušo skolu. To skaitā bija Gundars Lintiņš–viens no profesionālākajiem bundziniekiem Latvijā, Inga Kalna–Nordea bankas klientu apkalpošanas centra vadītāja, Elīna Limba–kosmetoloģe un Baiba Neja–Dailes teātra aktrise. Svinīgajā nedēļā ģimnāzijā viesojās arī bijušais Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns par godu Latvijas neatkarības deklarācijas parakstīšanas 20 gadadienai.

Sveicienus saņēma arī 8.a par izcīnīto titulu „gada klase”. Savukārt nedēļas noslēgumā notika tradicionāls skolas jubilejai veltīts kopbrīdis , kā arī svētku koncerti.’’
Viktorija Buraka 11.h

 

’No 19-23.aprīlim Jelgavas 1.ģimnāzijā pirmo gadu norisinājās mākslas nedēļa. Organizatoru mērķis – rādīt skolēnu sniegumus. Nedēļas ietvaros katru dienu notika dažādi pasākumi: teātra izrādes, kora skates, koncerti, kā arī zīmējumu un fotogrāfiju izstādes. Jau nedēļas sākumā skolēnu uzmanību piesaistīja izsludināts foto konkurss ar nosaukumu „Viena diena manā skolā’’, pievēršoties jauniešu vidū izplatītākajām mākslas žanram. Kopumā akcijā piedalījās 13 klases, iepriecinot ar oriģinālām kolāžām, neparastiem mirkļiem un smieklīgām situācijām no skolas dzīves. Pārsteidza arī mākslas foto konkursa rezultāti, kurā vairāki audzēkņi parādīja apbrīnojamas prasmes fotogrāfijas uzņemšanā un tās apstrādē profesionālajās programmās.

Pirmdien, 19.aprīlī, mākslas nedēļas programmu atklāja pūtēju kvintets ar koncertu „Draugos ar pasaules slaveniem komponistiem”. Ansamblis 1.ģimnāzijā viesojās arī iepriekš, iepazīstinot skolēnus ar dažādiem muzikāliem instrumentiem, taču šoreiz viņi klātesošajiem pastāstīja par pasaulē zināmiem komponistiem un to darbiem.

Otrdien, 20.aprīlī, skolas aktu zālē norisinājās talantu konkurss, kuru apmeklēja ne tikai pedagogi un skolēni, bet arī vairāki vecāki. Pasākums bija pilns pārsteigumu, jo atklājās vēl nezināmi talanti. Piemēram, 9. klases skolēns Kristaps Kupčs izbrīnīja klātesošos ar neparastiem trikiem, ieslēdzot spuldzīti ar pieskārienu un izraisot ilūziju, ka skatītāja naudas zīme 10 latu vērtībā ir saplēsta. Skolas atklājums ir arī pirmās vietas ieguvēja – 7.b klases skolnieces Jolantas Zaķes izcilā balss „this is me” mūzikas pavadījumā. Protams, apbrīnas vērts ir katrs no konkursantiem, jo visi dalībnieki drosmīgi uzstājās auditorijas priekšā – dziedāja, dejoja un parādīja lielisku klavierspēli.

Veiksmīgi savas prasmes skatītājiem parādīja arī koris, jau no septembra cītīgi gatavojoties 26.aprīlī stāties lielās žūrijas priekšā, kad noskaidrosies kora dalība Dziesmu svētkos. Mākslas nedēļas izrādēs 1.ģimnāzijas audzēkņi meistarīgi atveidoja dažādu daiļdarbu fragmentus. Teātra studijas zēni rādīja iestudējumu par tēva un dēla savstarpējām attiecībām naudas ietekmē. Interesants bija arī 7.-9.klašu teātra studijas M.Salnājas lugas „Svelmainā saule” fragments, akcentējot pusaudžu vecuma problēmas. Savukārt Hermaņa Paukša lugas fragments „Godīgā meitene” skolēnu atveidotajā interpretācijā bija diezgan drosmīgs risinājums, par ko liecināja dažas „pikantas” ainas.

Piektdien, 23.aprīlī, pasākumu ciklu noslēdza 1.ģimnāzijas viesi – Ādolfa Alunāna teātris, izrādot Hermaņa Paukša lugas iestudējumu „Kad čūska Zane grib gulēt”.

Ārpusskolas interešu izglītības vadītāja Ilze Pierhuroviča atzīst šāda veida pasākumus par visnotaļ noderīgiem, jo tie palīdz piesaistīt skolēnus mākslai, attīstot kultūras līmeni.’’Tas ir sava veida audzinošais process, kurā skolēni iemācās uzvedības normas ne tikai mācību stundās, bet arī oficiālajos pasākumos – kad celties kājās, aplaudēt un kā pareizi ievērot arī citas nianses,” teica I.Pierhuroviča.’’
Viktorija Buraka 11.h

 

‘’Kā jau visiem zināms, mūsu skolā aktīvi darbojas koris un teātra pulciņš. Tuvojas siltais laiks, kā arī dažādi pasākumi. Pavasarī korim plānotas vairākas uzstāšanās. Pāris no tām jau ir notikušas.

Atceroties, cik labi veicās Valmierā sadraudzības koncertā, nolēmām ko līdzīgu sarīkot arī šeit. 16. aprīlī skolā notika sadziedāšanās Jelgavas 1. ģimnāzijas, Valsts ģimnāzijas un Rīgas ģimnāzijas koriem. Kaut arī skatītāju rindas nebija pārpildītas, veicās jauki. Pēc koncerta visi kopā varēja paballēties un izdejoties. Jau 22. aprīlī sekoja koncerts vecākiem. Šoreiz skatītāju bija ievērojami vairāk un atsauksmes arī bija labas. Uzstājās gan koris, gan ansamblis, gan arī teātris ar savām pārsteidzošajām izrādēm, kuras skolēniem ļoti patika. Manīju, ka smieklus nespēja valdīt arī mācību pārzine Ilze.

26. aprīlī risinājās koru skate 4. vidusskolā. Atmosfēra nebūt nebija saspringta, koris darīja, ko varēja, un tik daudz, cik bija iemācīts. Kā redzams, ar panākumiem, jo iegūta 1. pakāpe. To, vai tiksim uz dziesmu svētkiem, vēl gan nezinām, jo jāgaida, kad visu koru skates būs biegušās.

4. maijā, par godu svētkiem, notika sadziedāšanās Uzvaras parkā ar vairāku skolu koriem. Bija pamatīgi auksts, tādēļ uz skatuves nācās daudz kustēties un aktīvi dziedāt. Bija prieks vērot skatītājus, kuri, par spīti aukstumam, baudīja koncertu un priecajās arī par tautas deju dejotājiem.

Protams, arī turpmāk gaidāmi kora koncerti, vēl joprojām notiek mēģinājumi. Visiem noteikti ir zināms, ka koris pa šo laiku ir audzis, tādēļ jānāk klausīties un atbalstīt!’’
Laura Mangule 10.m

 

’Piektdien, 14.maijā, Jelgavas 1.ģimnāzijā notika vācu jauniešu mūzikas grupas „Sizzlin’ Sally” pankroka koncerts. Šlēzvigas – Holšteinas federālas zemes Luseilundas ģimnāzijas audzēkņi apmaiņas programmās sadarbojās jau kopš 1995.gada, tas ir jau 15 gadi.

Šlēzvigas – Holšteinas federālas zemes Luseilundas ģimnāzijas audzēkņi apmaiņas programmā sadarbojās ar Jelgavas 1.ģimnāziju jau 15 gadus, kopš 1995.gada.

Grupas sastāvā ir četri dalībnieki – Marčelo ir solists un ģitārists, Valentīns pie bungām, Morics pie taustiņiem, bet Marks dzied un spēlē uz basģitāras. Skolēni piedalās korī un orķestrī, bet Jelgavā uzstājās gan paši, gan kopā ar 1.ģimnāzijas kori.

Pasākuma programma nosacīti veidojās no trijām daļām – grupas „Svaigie meli” muzikālais izpildījums, vācu jauniešu uzstāšanās un kopīgā interpretācija latviešu – vācu valodā tautasdziesmai „Ai, jel manu vieglu prātu”.

Vakarā pulksten 19.00 sekoja grupas „Sizzlin’ Sally” koncerta turpinājums muzikālajā krogā „Cepuri nost!”, kur jaunieši priecēja jelgavniekus ar alternatīvu izpildījumu.

Pēc ieplānoto koncertu noslēguma 15.maijā kopā 1.ģimnāzijas draugiem vācu skolēni devās ekskursijā uz Rīgu, kur piedalījās Muzeju nakts pasākumos.’’ Viktorija Buraka 11.h

VOLEJBOLS  MŪSU SKOLĀ

16. aprīlī 1.ģimnāzijā norisinājās sacensības volejbolā 9. klašu zēniem.

 • 1.vieta ar 4 punktiem izcīnīja 9. a klase;
 • 2. vieta ar 2 punktiem izcīnīja 9. b klase;
 • 3. Vieta ar 0 punktiem izcīnīja 9. e klase.

Paldies šīm klasēm par centību!

19. aprīlī 1.ģimnāzijā norisinājās sacensības volejbolā 10. klašu zēniem.

 • 1. vieta ar 4 punktiem ( 4:3) izcīnīja 10. i klase;
 • 2. vieta ir divām klasēm ar 4 punktiem 10. a klase ( 4:2), 10. m klase ( 5:3);
 • 4. vieta ar o punktiem ir 10. b klasei.

FLORBOLS  MŪSU SKOLĀ

23. aprīlī norisinājās Jelgavas 1. ģimnāzijas kausa izcīņa florbolā 10. klašu zēniem.

 • 1. vieta ar 8 punktiem izcīnīja 10. b klase;
 • 2. vieta ar 7 punktiem izcīnīja 10. a klase;
 • 3. vieta ar 6 punktiem izcīnīja 10. h klase;
 • 4. vieta ar 3 punktiem izcīnīja 10. m klase.

Apsveicam uzvarētājus!

PAVASARA KROSS RĪGĀ

29. aprīlī Rīgā norisinājās skolu pavasara kross un mūsu skola arī piedalījās tajā un guva labus panākumus. Distance bija grūta, un daudzi pat izstājās, jo nebija spējīgi noskriet. No mūsu skolas piedalījās šādi skolēni:

 • Madara Lācīte un Linda Ničipare(abas 1995. g. dz.; startēja ar laiku 4 min un 7 sek. un ar 10 punktiem – 1000 m );
 • Artjoms Seņins( 1990. g. dz.; startēja ar laiku 7 min un 22 sek. un ar 6 punktiem – 2000 m );
 • Dairis Trībers ( 1991. g. dz.; startēja ar laiku 7 min un 46 sek. un ar 4 punktiem- 2000 m);
 • Lauris Laukakmens ( 1993. g. dz.; startēja ar laiku 6 min un 45 sek. un ar 6 punktiem 2000  m);
 • Markus Anzenavs ( 1992. g. dz.; startēja ar laiku 7 min un 32 sek.- 2000 m);
 • Anete Krastiņa ( 1991. g. dz.; izstājās 1500 m );
 • Marks Bondarenko ( 1994. g. dz.; startēja ar laiku 7 min un 34 sek. un ar 13 punktiem – 2000 m) ;
 • Rihards Vāns ( 1996. g. dz.; startēja ar laiku 3 min un 18 sek. un 13 punktiem – 1000 m );
 • Emīls Muižnieks ( 1996. g. dz.; startēja ar laiku 3 min un 30 sek. un 8 punktiem – 1000 m ). ‘’

Linda Putna 9.e

 

Skolas ‘’ Pēdējā zvana’’ tradīcija – ceriņkrūms kā atmiņa no 9. un 12.klasēm.

Par panākumiem, skolas godu aizstāvot un tēlu popularizējot, 2009./2010.mācību gadā Goda grāmatā ierakstīti Jelgavas 1.ģimnāzijas skolēni: Edijs Vasiļjevs, Viktorija Buraka, Santa Taukača, Sergejs Stasenko, Stepans Škļariks, Antons Konstantinovs, Artūrs Ilgažs, Toms Kaņepons, Ginta Strode, Anete Krastiņa, Diāna Namsone, Rasa Ansonska, Olafs Bērziņš, Sintija Miķelsone, Zane Zvirbule, Artēmijs Barbotjko, Sabīne Zīle, Laurita Tihonova, Oksana Phirko, Elīna Misāne, Līga Buša, Alise Marija Aizpure, Krista Dzidzēviča, Iveta Rutka, Artjoms Seņins, Lauris Laukakmens, Marks Bondarenko, Pēteris Petuhovs, Reinholds Lozbergs, Krists Krūmiņš, Gatis Seļezņevs, Dmitrijs Balcers, Sintija Zīlīte. Skolotāji: Viktorija Kagaine, Svetlana Anševica, Vita Hermane, Tamāra Dzidzēviča, Tamāra Šembele, Andrejs Sālzirnis, Inta Spārīte, Ilze Pierhuroviča, Anita Aizsila, Veronika Miglāne, Santa Lorence, Andris Lukss, Ilze Skudra-Bebriša, Zinaida Auziņa, Ināra Plivča, Baiba Balode-Lukjanska, Linda Stepena. 2010.gada 21.maijā.

 

2010.gada absolventi:

1122

3344

55

12a Raivis Akmeņlauks 12b Līga Ansone 12c Ilona Badune
12a Ranta Ančeva 12b Alise Antonova 12c Alberts Bārenis
12a Andris Bērziņš 12b Dmitrijs Balcers 12c Elīna Blūma
12a Ilze Boldiševica 12b Sanita Berķe 12c Aleksandrs Bogdanovs
12a Raitis Ciemiņš 12b Olafs Bērziņš 12c Kristiāna Briede
12a Kristīne Dorofejeva 12b Edijs Bitāns 12c Rita Golubeva
12a Elva Grinšpone 12b Kristīne Čabatarova 12c Olga Jakuševa
12a Ilze Haļina 12b Linards Drīliņš 12c Janeta Jumtiņa
12a Kaspars Igaunis 12b Agita Dzelme 12c Aiga Ksilandere
12a Ieva Jurēvica 12b Sanita Jankovska 12c Normunds Kudiņš
12a Vendija Kamaldiņa 12b Armands Kažis 12c Kārlis Landsbergs
12a Reinis Krusts 12b Diāna Kokova 12c Alla Paņkiva
12a Elīza Matvejeva 12b Anete Krastiņa 12c Laima Petermane
12a Ilona Murikova 12b Krists Krūmiņš 12c Jānis Rozenbergs
12a Karina Pismennaja 12b Reinholds Lozbergs 12c Rustams Satibaldijevs
12a Kaspars Plinka 12b Gita Melnace 12c Gatis Seļezņevs
12a Edgars Rečs 12b Ardis Petermans 12c Artjoms Seņins
12a Baiba Ribaka 12b Aleksandrs Petričics 12c Artūrs Sņetkovs
12a Tatjana Rodika 12b Ģirts Purens 12c Alīna Stabiņgaite
12a Kristīne Skadmane 12b Kristīne Roze 12c Eduards Šulcs
12a Kaiva Skrastīte 12b Toms Siļķe 12c Edgars Upenieks
12a Sarmīte Sloga 12b Lauris Stepiņš 12c Alise Veide
12a Sanita Stuģe 12b Sindija Ščeglova 12c Varis Začs
12a Marina Šarova 12b Kristina Šuleiko
12a Šarlote Vojevodska 12b Rūta Tabunova
12b Elīna Tobiasa
12b Dairis Trībers
12h Rasa Ansonska 12m Kaspars Balcers
12h Agnese Bensone 12m Ilze Bature
12h Agnija Cigelniece 12m Liene Blija
12h Inessa Čabaka 12m Normunds Čanižs
12h Elīna Degusa 12m Kaspars Dobrais
12h Kristīne Dietlava 12m Ingūna Dombrovska
12h Viktorija Dikova 12m Nadežda Gavrilova
12h Ivars Doze 12m Kristaps Grietēns
12h Helga Helviga 12m Uldis Grietēns
12h Liene Hivriča 12m Agnija Grosfogele
12h Viktorija Kungurceva 12m Gatis Grunte
12h Silva Leišavniece 12m Antons Konstantinovs
12h Liene Mihelsone 12m Annija Laimiņa
12h Sanete Miķelsone 12m Ģirts Līsmanis
12h Madara Mūrniece 12m Artūrs Mikitovs
12h Laura Paulušenko 12m Sintija Miķelsone
12h Anita Raubena 12m Agnese Nagle
12h Jānis Skrūzkalns 12m Pēteris Petuhovs
12h Sabīne Sloka 12m Krišs Pundurs
12h Dace Stroganova 12m Ketija Sīle
12h Santa Taukača 12m Mārcis Silinevičs
12h Maira Žibenko 12m Sergejs Stasenko
12m Ginta Strode
12m Matīss Šeļegovskis
12m Stepans Škļariks
12m Elīna Tuuļa
12m Jānis Zariņš
12m Sintija Zīlīte

Leave a Reply

Your email address will not be published.


1 + 3 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>