2010./2011.m.g.

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ septembris

‘’Jelgavas 1.ģimnāzija sāk 92.pastāvēšanas gadu ar labi padarīta darba sajūtu. Mūsu skolā pilnībā ieviesta un veiksmīgi darbojas e-klase, kas uzskatāmi ataino katra skolēna darba sasniegumus, palīdz sadarboties ar vecākiem. Jau otro gadu skola kā vienīgā Latvijā realizēs inženierzinātņu programmu.

Prieks, ka visi skolēni var uzsākt mācības nākamajā klasē un visi 9., 12.klašu absolventi godam nopelnīja beigšanas dokumentus. Skolas audzēkņi ir aktīvi dziedātāji, teātra spēlētāji, sportotāji, pasākumu vadītāji un dalībnieki.

Iedibināta jauna tradīcija skolas jubilejas svinībām, kurā viesojās skolas absolventi: Dailes teātra aktrise Baiba Neja, mūziķis Gundars Lintiņš, «DNBNord bankas» klientu nodaļas vadītāja Inga Kalna, «Jelgavas inovāciju centra» vadītājs Agris Ķipurs, Jelgavas pašvaldības IT nodaļas vadītāja vietnieks Alvils Pierhurovičs, pašvaldības deputāts Jurijs Strods u.c.

2010./11.mācību gadā 1.ģimnāzijas saime ir iecerēm un darba spara pilna, darbu uzsāk jauni, radoši pedagogi vēsturē un fizikā. Veselu mēnesi 7.b klasi audzināt palīdzēs un vācu valodu prakses ietvaros pasniegs Florians Maijers – Minsteres Skolas atjaunotais jauktais koris izturējis svelmainu pārbaudījumu un kuplinājis 10.Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku pulku. Pagājušais gads bijis notikumiem bagāts: skolā viesojās sabiedrībā pazīstamas personības, piemēram, Atmodas celmlauzis Dainis Īvāns, rakstniece, bijusī diplomāte Anna Žīgure, žurnālists Juka Rislaki, aktieri Ēriks Vilsons, Kristaps Rasims. Pedagoģijas Universitātes 4.kursa students. Jau otro gadu mūsu skola, sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības Universitāti, vienīgā Latvijā realizēs inženierzinātņu programmu, mudinot skolēnus apgūt valstī prioritārus un aktuālus mācību priekšmetus. Skolai ir plašs darbalauks audzēkņu mācību motivācijai: ciešāka sadarbība ar pilsētas pašvaldību, uzņēmumiem profesionālo, praktisko iemaņu nostiprināšanai, daudzveidīgu projektu realizācija, mūsdienīgu tehnoloģiju iedzīvināšana, skolas kultūras dzīves pilnveide.’’

‘’17.09.10, jaukā rudens dienā, 9.a klase kopā ar klases audzinātāju apmeklēja Latvijas Republikas Saeimu. Mēs bijām vienīgā klase no skolas, kura aizbrauca šādā ekskursijā.

Pirms došanās uz mūsu valdības ēku, mēs pabijām kara muzejā . Tur varēja apskatīt dažādus ieročus, kaujas ekipējumus, formas tērpus , varēja noskatīties filmu par kara sākumu.

Kad nokļuvām līdz Saeimai, visai klasei bija jāiziet pastiprināta drošības pārbaude. Pēc pārbaudes sekoja Saeimas nama ēkas apskatīšana. Kāpjot augšup pa marmora kāpnēm, nokļuvām dāvanu zālē, kurā glabājas visas citu valstu pārstāvju dāvanas. Skolēni apskatīja Saeimas nama telpas – zaļo, brūno un balto zāli. Pabijām arī kamīnzālē un viesu pieņemšanas telpās. Viena no interesantākajiem mums likās sēžu zāle. Ļoti pārsteidza saeimas bibliotēka, kurā bija vairāk nekā 9000 grāmatu.

Ekskursija bija interesanta, jo mums izdevās iejusties deputātu darba vidē!’’
Eva Vītola 9.a

 

Skolas avīze ‘’Kvadrātsakne’’ oktobris, novembris

‘’Novembris sākās ar skolēnu pašpārvaldes prezidenta vēlēšanām, kurās kandidēja Lauris Laukakmens (10.h), Sandra Jurēviča(11.h), Kitija Tīruma(11.m) un Sabīne Zīle(11.i). Jelgavas 1.ģimnāzijas prezidenta pilnvaras ar 140 vēlētāju balsīm ieguva LAURIS LAUKAKMENIS.’’

 

‘’ Kā tas ir pieņemts, katru gadu 10.klašu skolēni tiek iesvētīti jeb, tā teikt, uzņemti vidusskolēnu pulkā. Šogad pasākums notika 22.oktobrī. Lai gan skolēniem bija gara mācību diena un visas pārbaudes notika pēc stundām, viņi tajās iesaistījās ar drosmi un neizsīkstošu enerģiju.’’

 

‘’Jaunieši no Jelgavas skolām oktobrī iesaistījās projektā „Zaļā nakts”, kas ne vien izglīto, bet arī veicina jauniešu interesi par dabas procesiem Latvijā un pasaulē. 170 komandu konkurencē iespēju piedalīties „Zaļās nakts” nometnē Jūrmalā ieguva tikai 20 komandas no visas Latvijas, tostarp arī pieci Jelgavas pārstāvi – KRISTĪNE VĪKSNIŅA (1.ģimnāzija 12.h), VIKTORIJA BURAKA (1.ģimnāzija 12.h), LĀSMA MEDAINE (1.ģimnāzija 12.c), LIENE VAITKEVIČA (Valsts ģimnāzija) un NAURIS HOFMANIS (Spīdolas ģimnāzija) ar pārliecinošu devīzi „Dzīvo zaļi – esi vesels!”.’’
Viktorija Buraka 12.h

 

‘’Skolas viesmīlīgo aktu zāli pagodināja kādas spilgtas personas klātbūtne, proti, Visvaldis Bebrišs, kurš ir gan sporta ārsts, gan jauno māmiņu zīdaiņu dakteris, gan ieguvis pedagoģijas maģistru un izdevis vairākas grāmatas par veselīgu dzīvesveidu.’’

 

‘’Ir noslēdzies kārtējais ceļojums kopā ar projektu “Comenius“. Šoreiz skolotāja DZINTRA OZOLA, LAURA MANGULE (11.m) un LAURIS LAUKAKMENS (10.h) devās uz Slovēniju. Īsti nezinājām, ko gaidīt no šīs valsts – tā ir pavisam maza un tālu prom, taču mēs ieguvām ļoti daudz.

Ieradāmies naktī, kad apkārtni īsti nevarēja saskatīt. Lidostā mūs laipni sagaidīja, taču līdz mājām bija vēl divu stundu brauciens. Mūs ļoti pārsteidza nākamais rīts, kad beidzot varēja ieraudzīt, cik apkārt ir skaisti – daudz kalnu, zaļumi, mājas, līkumaini ceļi, kalnos aitas, zirgi, govis. Pilsētas ir ļoti mazas, bet skaistas. Taču vēl vairāk mūs pārsteidza paši cilvēki. Visi slovēņi, kurus sastapām, bija vienkārši lieliski. Patīkami, draudzīgi un jautri ļaudis. Sastapām arī pārējos projekta dalībniekus no Francijas, Itālijas, Vācijas, Zviedrijas, Spānijas un Polijas. Kopā piedalījāmies skolas pasākumos un darbos, kā arī ekskursijās. Izstaigājām Slovenj Gradec, Postojnska Jama (alas), Ljubljanu, devāmies piknikos, spēlējām boulingu, nobaudījām slovēņu virtuvi. Vakaros izklaidējāmies ar projekta dalībniekiem, labāk iepazinām cits citu. Kaut arī citi tik labi nepārzināja angļu valodu, tika atrasti veidi, kā sazināties. Neviens netika atstāts novārtā vai atgrūsts, cilvēki bija laipni, atvērti un draudzīgi. Mums nepatika tikai tas, ka bija jābrauc prom, bija tik grūti atvadīties, mēs pat apraudājāmies.

Šis projekts ir vienreizēja iespēja cilvēkiem no dažādām valstīm sastapties, dalīties pieredzē, zināšanās, uzzināt daudz ko jaunu par citām kultūrām. Milzīga vērtība ir sastaptie cilvēki un jauniegūtie draugi, kuri ir tik dažādi nu interesanti. Katrs no mūsu skolēniem var iesaistīties projektā, lai gūtu kaut ko no šīs pieredzes. Nākamie ceļojumi ir uz Vāciju un Zviedriju. Bet jau aprīlī pie mums notiks pēdējā tikšanās ar šiem lieliskajiem cilvēkiem. Katrs no jums ir aicināts uzņemt pie sevis skolēnus no šīm 6 valstīm, lai jūs palīdzētu viņiem labāk iepazīt Latviju, lai jūs iepazītu viņus, iegūtu jaunus draugus un labi pavadītu laiku. Jāatzīmē, ka šajā nedēļā esat atbrīvoti no mācību stundām. Atgādinām, ka konkrētā Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekta mērķis ir iepazīt vietējo arhitektūru un to salīdzināt ar pārējām partnervalstīm, uzlabot angļu valodas un datorzināšanas, saskarsmi, iepazīt citas tautas un to kultūru. Jāsaka liels paldies skolotājiem, organizatoriem un tiem, kas to visu atbalsta.’’
Laura Mangule 11.m

 

 

Par panākumiem, skolas godu aizstāvot un tēlu popularizējot, 2010./2011.mācību gadā Goda grāmatā ierakstīti Jelgavas 1.ģimnāzijas skolēni: Linda Ilgaža, Edijs Vasiļjevs, Anastasija Grimailova, Anda Dreiža, Igors Šeļegovskis, Eva Seļezņeva,Viktorija Buraka, Katrīne Kovaļa, Ilva Liepa, Laura Mangule, Monta Tomiņa, Kristīne Vīksniņa, Laura Kozule, Elīna Misāne, Elīna Kutumova, Diāna Grinberga, Ina Strautniece, Lita Fišere, Artūrs Ilgažs, Aiva Šveicare, Maija Bārzdaine, Linards Maido, Inga Gasparoviča, Kristiāna Antoņonoka, Emīls Ziediņš, Sintija Logina, Sandra Jurēviča, Agris Skrastiņš, Santa Muižniece, Elva Golubeva, Jānis Freimanis, Zigmunds Rubīns, Diāna Cabija, Gatis Mašals, Baiba Babčuka, Vivita Jukņēviča, Jānis Ērglis, Madara Vanaga.Skolotāji: Vita Hermane, Inga Kruglauža, Ilze Arhipova, Jānis Otikovs, Tamāra Dzidzēviča, Sanita Supe, Rūta Bergmane, Ilona Stūrāne, Tamāra Šembele, Guna Stepiņa, Veronika Miglāne, Inta Spārīte, Ilze Skudra-Bebriša, Ināra Radčenko, Viktorija Radčenko, Andrejs Sālzirnis, Valda Grunte, Vija Zelmene, Santa Lorence, Irēna Rutka. 2011.gada 20.maijā.

 

2011.gada absolventi:

1122

3344

55

12b Liene Barkovska 12c Markus Anzenavs 12h Kristaps Aivars
12b Jānis Berlands 12c Laura Āboliņa 12h Anna Allika
12b Santa Bērzniece 12c Laura Blumfelde 12h Aigars Avsjukovs
12b Anita Dzelme 12c Staņislavs Buinovskis 12h Baiba Babčuka
12b Niks Ezergailis 12c Elīna Eiduka 12h Dana Bārbale
12b Jānis Freimanis 12c Jānis Ērglis 12h Zane Bitāne
12b Santa Gorina 12c Dāvis Freimanis 12h Viktorija Buraka
12b Linda Ilgaža 12c Igors Frolovs 12h Svjatoslavs Jankovskis
12b Edijs Jurušs 12c Elva Golubeva 12h Jānis Masteiko
12b Toms Ledainis 12c Ainārs Indrins 12h Sabīne Možaikina
12b Liene Lomanovska 12c Katrīna Januma 12h Agnese Rituma
12b Gatis Mašals 12c Ritvars Kinstlers 12h Matīss Sloka
12b Linda Ostrovska 12c Iveta Kondrāte 12h Elīna Sutugina
12b Viktorija Paegle 12c Kristiāns Mačulis 12h Amanda Šakina
12b Roberts Papins 12c Ņikita Matukevičs 12h Zane Šauva
12b Zigmunds Rubīns 12c Lāsma Medaine 12h Anastasija Šelkovņikova
12b Aleksandra Smirnova 12c Sergejs Muravka 12h Kristīne Vīksniņa
12b Laura Stepiņa 12c Agnese Rauziņa 12h Gļebs Zarodovs
12b Elvisa Strazdiņa 12c Inta Samoviča
12b Daiga Tiltiņa 12c Artūrs Satovskis
12b Mārtiņš Višņausks 12c Anna Straumane
12b Sintija Zvirgzdiņa 12c Oļegs Sudovcevs
12c Elīna Šmite
12c Eva Valtere
12c Dāvis Vecmuktāns
12c Kristaps Vereščagins
12c Jolanta Zilberte
12c Līga Zilberte
12m1 Karīna Babiča 12m2 Jānis Bajārs
12m1 Livita Bērziņa 12m2 Maija Bārzdaine
12m1 Andris Čaplinskis 12m2 Maija Baškevica
12m1 Krista Dzidzēviča 12m2 Ingus Falaļejevs
12m1 Rihards Eidints 12m2 Matīss Freimanis
12m1 Kristaps Galvanovskis 12m2 Jolanta Jēkabsone
12m1 Veronika Gedola 12m2 Vivita Jukņēviča
12m1 Gatis Grosgalis 12m2 Toms Kaņepons
12m1 Roberts Jaksis 12m2 Kārlis Kenklis
12m1 Marianna Jekimova 12m2 Laura Kozule
12m1 Kristaps Ķerpe 12m2 Uģis Krīgers
12m1 Edgars Lisenkovs 12m2 Kristīne Kudrjavceva
12m1 Sintija Logina 12m2 Niklāvs Kurpnieks
12m1 Egija Mame 12m2 Kristaps Lācis
12m1 Elīna Misāne 12m2 Veronika Lipska
12m1 Santa Muižniece 12m2 Linda Lošaka
12m1 Līva Pudāne 12m2 Uldis Mežots
12m1 Guntars Rundelis 12m2 Milena Mironova
12m1 Iveta Rutka 12m2 Agnija Mūrniece
12m1 Rūta Seikstule 12m2 Madara Sildega
12m1 Vineta Silova 12m2 Oļegs Soldatenoks
12m1 Agris Skrastiņš 12m2 Laura Strautmane
12m1 Justīne Sproģe 12m2 Vitālijs Štrauhs
12m1 Toms Strūbergs 12m2 Aleksandrs Trubačs
12m1 Reinis Troščenko 12m2 Edijs Vasiļjevs
12m1 Madara Vanaga 12m2 Jekaterina Voitāne
12m2 Filips Vulfs
12m2 Andris Zemņeckis

Leave a Reply

Your email address will not be published.


2 − 1 =

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>