"Latvijas skolas soma"

Stikla pūtēji (2.-3.klases) 12.02.2019.

Skolas soma

Ar reto stikla pūtēju profesiju 2.-3.kl. skolēnus iepazīstināja stikla meistari no Ventspils. Bērni uzzināja par stikla unikālajām īpašībām un varēja paši izmēģināt stikla pūšanu. Uzmanīgi klausoties un atbildot uz jautājumiem, varēja iegūt balviņas. Pasākums notika projekta "Skolas soma" ietvaros. Bildes te...

Sk. Zenta Valtere

Tērvete (7.m1 un 7.m2) 19.12.2018.

Skolas soma

1.semestra noslēgumā, 19.decembrī, kad vērtējumi jau gandrīz izlikti un tuvojās gada skaistākais laiks – Ziemassvētki, projekta "Skolas soma" ietvaros 7.m1 un 7.m2 kopā ar audzinātājām Antru Dunci un Velgu Launagu devās izzinošā ekskursijā uz Tērvetes Dabas parku. Tur audzēkņus sagaidīja 2 jauki un atraktīvi jaunieši, kuri organizēja jautras un interesantas aktivitātes brīvā dabā – eglīšu rotājumu gatavošanu, eglītes izrotāšanu, stafetes ar mežu izzinošu saturu. Vispārēju jautrību radīja sniega kaujas. Kad audzēkņi bija piekusuši un mazliet nosaluši, sasildīja garda zāļu tēja, kas vārījās uz ugunskura, pie kura varēja arī sasildīt rokas, pažāvēt mitros cimdus, apēst līdzpaņemtās sviestmaizes, pārrunāt aktualitātes. Atgriezāmies skolā, kad sāka jau satumst – noguruši, bet apmierināti par lielisko iespēju.

Sk. Velga Launaga un Antra Dunce

Rīgas Motormuzejā un zooloģiskajā dārzā (10.a) 17.12.2018.

Pirmdien 10.a klase kopā ar klases audzinātāju Sk. Radčenko devās ļoti aizraujošā un interesantā ekskursijā. Skolēni devās uz Rīgas Motormuzeju, kur lieliski pavadīja laiku kopā, apskatot dažādus auto, velosipēdus, kā arī citus eksponātus. Tiem bija iespēja gūt jaunas zināšanas par seno laiku transportu. Nevar nepiebilst, ka liela daļa auto izskatījās ļoti koši un pievilcīgi, gluži kā no filmas, bet, protams, visi eksponāti bija skaisti un īpaši.
Taču pēc Motormuzeja, skolēni devās uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, kur guva spilgtas un neaizmirstamas emocijas. Lai iemužinātu šo lielisko dienu, visi uztaisīja kopbildi. Kopā ar gida palīdzību uzzināja daudz ko jaunu un interesantu par dažādiem dzīvniekiem, Latvijas novadu ģerboņiem un dzīvnieku nozīmi tajos. Skolēni apskatīja ne tikai dzīvniekus, bet arī rāpuļus un abiniekus, kuri izraisīja diez gan spilgtas emocijas. Protams, visi bija ļoti nosaluši, taču mazie surikati sasildīja 10.a klasei sirsniņas un lika patiesi pasmaidīt, kā arī skolotāja bija ļoti priecīga.
Pēc trim ar pusi stundām interesantas un pamācošas pastaigas pa zoodārzu, skolēni devās uz LIDO, kur varēja sasildīties un baudīt garšīgu un siltu ēdienu. Pēc garšīgām vakariņām 10.a klase draudzīgi devās mājup.
Visa klase bija patiesi priecīga un apmierināta ar ekskursijas izvēlēto maršrutu, un iesaka arī citiem izmeģināt to, jo tas tik tiešām bija lielisks. Liels paldies Sk. Radčenko, kura sarīkoja šo neaizmirstamo un ar emocijām bagātu ekskursiju!

10.a klases skolniece Jana Gucaļenko

Rīgas zooloģiskajā dārzā (9.b) 05.12.2018.

Skolas soma

Piedalījāmies interaktīvā nodarbībā, kur bija jāatmin Latvijas pilsētu un novadu ģērboņos ietvertos dzīvniekus, kurus zooloģiskajā dārzā bija jāatrod. Tāpat pastāstīja, kāpēc tieši šis dzīvnieks, putns ir ietverts ģērbonī. Līdz ar to skolnieki papildināja zināšanas par Latvijas novadiem un to atrašanās vietām. Bildes te...

Sk. Mārtiņš Eizengrauds

Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļos" (9.a) 05.12.2018.

Skolas soma

Muzejā notika nodarbība "Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās". Nodarbībā strēlnieku formā tērpts nodarbības vadītājs-gids stāstīja skolēniem par karavīru ikdienas dzīvi un dalību kaujās, pavadīja skolēnus apskatīt muzeja iekštelpas, deva iespēju paturēt rokās 1.Pasaules kara ieročus. Skolēni veica dažādus uzdevumus, piedalījās komandas spēlēs, izpildīja pavēles. Skolēni mežā aplūkoja brīvdabas ekspozīcijas nocietinājumus.

Sk. Svetlana Živjuka

Bauska un Rundāle 13.11.2018.

Skolas soma

11.i klase devās iepazīt ne tik tālo Bauskas pilsētu. Tā ir pilsēta Zemgalē, kurā divas upes - Mūsa un Mēmele saplūstot izveido Lielupi. Neskatoties uz drūmo laiku tajā dienā, Bauskas pilsēta bija skaista, jo bija gatava Latvijas simtgades svinībām. Pa ceļam uz Rundāles pili, paskatījāmies uz Bauskas pili. Rundāles pilī veicām orientēšanās spēli, lai skolēni varētu labāk iepazīt pils arhitektūru, tās iekārtojumu. Pils dārzs ir skaists, taču jābrauc turp vēlreiz, kad viss ir zaļš un košs.

Sk. Ineta Blumberga

Filma "Tēvs Nakts" 10.11.2018.

8.a klase apmeklēja kino filmu Jelgavas Kultūras namā "Tēvs Nakts". Filmas galvenais stāsts bija par vienu drosmīgu (manuprāt, neprātīgu) vīru, kuram neticamā vidā izdevās paglābt pāris desmit ebrejus no vācu izsūtīšanas nometnēm, nošaušanas, utt.... slēpjot tos savās mājās, apdraudot/ riskējot ar sevi un savu ģimeni.
Filma bagātināja skolēnu priekštatus un zināšanas, izpratni par Latvijas vēsturi un notikumiem.

Sk. Violeta Erdmane

Animācijas 18.10.2018.

5. un 6.kl. skolēniem bija pasākums "Animāciju filmu veidošana, radošās darbnīcas". Bildes te...

Sk. Zenta Valtere

Ekskursija uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju 27.09.2018.

9.m klase, projekta "Skolas soma" ietvaros, viesojās Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Bildes te...

Sk. Ludmila Soldatenoka

Skolas soma

Atpakaļ uz lapu "Šobrīd aktīvie projekti"