"Latvijas skolas soma"

15.10.2020.

5.a un 5.m1 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 15.oktobrī 5.a un 5.m1 klašu skolēni devās ceļa uz Tērveti.
Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē apmeklējām Zaļo klasi. Zaļās klases nodarbībā skolēni pilnveidoja zināšanas par meža draugiem un nedraugiem, dzīvnieku daudzveidību un uzzināja, kā kopt un gudri apsaimniekot mežu.
Noķērām pēdējo brīdi un baudījām tropus Tērvetes Tauriņu mājā! Tauriņu mājā bija iespēja redzēt dažādu krāsu, formu un izmēru tauriņus no dažādiem tropu mežiem no visas pasaules, baseinā laiski peldēja bruņurupuči un savas dziesmas dziedāja putni.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātājas Daiga Antonova un Solvita Romanova.

09.10.2020.

5.m2 un 5.m3 klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī 5.m2 un 5.m3 klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Jaunmoku pili.
Ekskursijas laikā bērni iepazina Jaunmoku pili un nozīmīgākos notikumus tās pastāvēšanas laikā. Programma papildināta ar aizraujošiem uzdevumiem par dabas zinātnēm, ģeogrāfiju un matemātiku. Meža muzeja ekspozīcijā iepazinām Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā – apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus.
Aizraujoši bija piedalīties orientēšanās spēlē pils parkā. Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!
Skolēni varēja piedalīties arī zāļu tējas degustēšanā un izkalt savu laime monētu.
Pozitīvi uzlādēti un laimīgi bērni atgriezās mājās.
Klašu audzinātājas Ilze Ivanova un Ilona Stūrāne.

07.10.2020.

11.a klases mācību ekskursija

2020.gada 7.oktobrī 11.a klases audzēkņi ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz LVM dabas parku Tērvetē. Tur izstaigājām plašo dabas parka teritoriju.
Tā kā ekskursijas mērķis bija iepazīties ar Latvijas biotopiem, tad Tērvetes dabas parks ir tam ļoti piemērots. Šeit, ejot pa daudzajām takām, var sastapt vāveri, ieraudzīt kādu mazāk bailīgu putnu. Taču to, kas no mums nebēg – augus, var ieraudzīt ļoti dažādus. Vismaz piecas sugas mēs katrs varējām nosaukt, bet skolotāja mums parādīja arī tādas, kuras mēs nezinājām.
Apmeklējot Tērvetes dabas parku, jāsastopas ar Annas Brigaderes pasaku varoņiem. Lutausim nebija iebildumu, ka puiši nofotografējas uzkāpuši uz tā, jo viņš ir daudz lielāks un varenāks par mums.
Mēs, protams, izkāpelējām parka teritorijā izveidotos labirintus un ekskursijas beigās pabijām arī Tērvetes Tarzānā.
Noguruši, bet apmierināti ar jauko ekskursiju svaigā gaisā, atgriezāmies mājās.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Klašu audzinātāja Veronika Miglāne.

06.10.2020.

10.a un 10.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 6.oktobrī projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 10.i un 10.a klases devās Rudens ekskursijā uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē. Zinātkārie un aktīvie jaunieši piedalījās arī Zaļajā klasē. Darbojoties grupās viņiem bija jāatpazīst dažādi koksnes izstrādājumi, kā arī koki pēc to paraugiem un aprakstiem, un arī jāaprēķina koku augstums. Jāatzīst, ka neviltotu prieku radīja jautrais izbrauciens ar Tērvetes pasaku bānīti pēc brīnišķīgās ainavas apskates no Tērvetes skatu torņa virsotnes! Pēc tam skolēniem bija iespēja izmēģināt veiklību un spēku Tērvetes piedzīvojumu parkā Tarzāns. Ikvienam bija iespēja izkāpt no savas komforta zonas un stāties pretī savām bailēm, piedzīvojot neaizmirstamas atmiņas.
Klašu audzinātājas Sanita Supe un Aija Treija.

01.10.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

7b macibu ekskursija

2020.gada 1.oktobrī no rīta pl.8.00 sākām 7.b klases ekskursiju. Baudot rudenīgus skatus pa logu, dodamies ceļā uz Siguldu.
Mūsu pirmā pieturas vieta bija spieķu darbnīca. Katrs bērns izgtavoja suvenīru spieķi ar savu vārdu. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols.
Tālā gājām uz Livonijas ordeņa Siguldas pili. Pa ceļam izbaudījām skatus uz Gaujas senleju, kuru jau iekrāso rudens. Gids mums interesanti pastāstīja kā cilvēki dzīvoja un ka jau viduslaikos bija centrālā apkure.
Ekskursija visiem patika. Mēs izbaudījām rudens dienu Siguldā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma".
7.b klase un klases audzinātāja Zinaīda Auziņa.

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī 12.a un 11.i klases, ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu, devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas parku un Līgatnes slepeno bunkuru.
Ekskursijas laikā bija iespēja jautri un pilnvērtīgi pavadīt laiku, uzzinot par Latvijas vēsturi padomju laika režīmā, un iepazīties ar reti sastopamiem dzīvniekiem Latvijas dabā. Programma Līgatnes slepenajā bunkurā bija ļoti interesanta un noderīga programma tieši vēstures priekšmetā. Bunkurā bija iespēja uzzināt, kā būtu pasargāta valdība ārkārtas kara situācijas laikā un, kāda literatūra bija pieejama ikdienas sabiedrībai šajā laika periodā. Aizraujoši bija piedalīties bunkura apskatē un apmeklēt telpas, kurās ir saglabājušās vēl vecās datortehnikas iekārtas un telefoni. Lai arī kāds šo vietu bija apmeklējis, bija iespēja atsvaidzināt atmiņu un uzzināt ko jaunu.
Līgatnes dabas parka apskate bija ļoti unikāla, laika apstākļi mūs lutināja un bija iespēja relaksēties no ikdienas ritma, dodoties pastaigā! Pozitīvi uzlādēti un jaunām zināšanām pilni mēs atgriezāmies mājās.
12.a klases skolniece Baiba Ločmele.

24.09.2020.

12.a un 11.i klašu mācību ekskursija

2020.gada 24.septembrī rudenīgā un saulainā dienā 11.i un 12.a klases ar audzinātājām Ludmilu Soldatenoku un Ināru Radčenko projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros iepazina Līgatnes apskates vietas: Līgatnes dabas takas un Padomju slepeno bunkuru.
Neskartas dabas ainavas, savvaļas sugu dzīvnieki, krāšņu gravu un klinšu ieskauta Gauja, krītošas rudens lapas, prātam neaptverams daudzums sēņu, mežu un pļavu balsis, brīnišķīgs miers – tas, ko skolēni redzēja, dzirdēja un sajuta Gaujas Nacionāla Parka Līgatnes dabas takās.
Pēc pastaigas jaunieši devās deviņus metrus zem zemes, kur aiz biezām metāla durvīm vēl joprojām mīt padomju gars. Rehabilitācijas centra "Līgatne" teritorijā atrodas labiekārtots bunkurs 2000 m3 platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā un ko izbūvēja pagājušajā gadsimta 80-tajos gados politiskas un valsts varas elites vajadzībām valsts vadīšanai atomkara gadījumā. Gides pavadībā skolēni devās pagātnē un apskatīja autentisko pazemes bunkura aprīkojumu, kas tika saglabāts līdz pat mūsdienām.
Mājupceļš tika pavadīts ar jaukām sarunām un rāmu miegu pēc pastaigas.
11.i klases skolniece Alise Gatiņa.

24.09.2020.

Rudens Siguldā ir klāt!

Karjeras izglītība

2020.gada 24.septembrī pl.8.00 7.d klase devās pārbaudīt vai rudens ir klāt?
Mēs izbraucām uz Siguldu. Sigulda tiek dēvēta par Vidzemes Šveici, jo Siguldā ir skaistas vietas, kuras jāapskata mums katram. Nozīmīgi tūrisma objekti ir Gultmaņu ala, Kraukļa aiza u.c.
Sākam ar Siguldas simbola noskaidrošanu un tā vēstures uzzināšanu. Katrs sev spieķu darbnīcā pagatavojam slaveno Siguldas spieķi.
Nodrošinājušies ar spieķiem, dodamies uz Turaidas viduslaiku pili. Gida pavadībā, iepazīstam Latvijā apmeklētāko muzeju, tā ekspozīcijas par notikumiem 1000 gadu laikā. Notikumi, kuri risinājušies Turaides vēsturiskajā centrā, ir cieši saistīti ar norisēm Latvijas un Eiropas vēsturē. Uzzinām teiku par Turaidas Rozi.
Izbaudot kāpienu pa Siguldas bezgalīgajām trepēm, apskatot Gūtmaņa alu, pamājot gaisa trošu vagoniņam pār Gauju, nonākam Bobslejā trasē. Bobsleja trase ir 1420 metrus gara, ar 16 virāžām un 200 metrus garu bremzēšanas ceļu.
Sportiskas aktivitātes nodrošināja Tarzāna parks. Braucām ar pacēlāju, braucām ar rodeļiem vai pārvietojāmies pa dažādas sarežģītības gaisa trasēm, redzot Siguldu no koku galotnēm.
Protam visiem no klases bija jautri. Mums izdevās izbaudīt rudens dienu Siguldā. Vakarā noguruši, izsalkuši atgriezāmies mūsu mīļajā Jelgavā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju!
Klases audzinātāja Valda Grunte.

23.09.2020.

3.m2 klases mācību ekskursija

3.m2 mācību ekskursija

2020.gada 23.septembrī saulainajā un siltajā dienā 3.m2 klase devās uz kempingu Zanzibāra, kas atrodas Ķekavā, Daugavas-Misas kanāla krastā.
Šī ekskursija ir plānota projekta "Latvijas skolas somas" ietvaros. Skolēni varēja izzināt apkārtējo dabas skaistumu un ieelpot svaigu gaisu, kas ir ļoti svarīgi šajā laikā posmā. Skolēni piedalījās foto orientēšanās, dažādas izzinošās un radošās aktivitātēs.
Klases audzinātāja Oļesja Ostrovska.

10.03.2020.

9.a klases mācību ekskursija

9.a klases mācību ekskursija Viena no lielākām dāvanām Latvijas valsts simtgadē ir Latvijas Kultūras ministrijas iniciatīva "Latvijas skolas soma", kur tiek iesaistīts ikviens Latvijas skolēns neatkarīgi no vecuma, tautības un reliģiskās piederības. Tā ir mācību procesa sastāvdaļa, kas neaizstāj, bet papildina jau esošās, skolās notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes.
Arī 9.a klases 29 audzēkņi ir guvuši prieku un gandarījumu, apmeklējot Rīgas Kara muzeju. Protams, vērtīga 9.klašu beidzējiem ir Latvijas vēstures ikviena lapaspuse, ko var sajust muzeja telpās. Tomēr vislielākās emocijas radīja teātra izrādes apmeklējums Nacionālajā teātrī.
"Es pirmo reizi biju Nacionālajā teātrī" un nekad mūžā neesmu redzējusi jautrāku izrādi kā šī! Esmu laimīga par to!" – tā 9.klases skolniece.
"Esmu priecīgs, ka man bija šī iespēja piedalīties Nacionālā teātra izrādē “Divu kungu kalps". Tas iedvesmo," – secināja 9.klases skolnieks.
Skolēni, skatoties izrādi, nonāca situāciju komēdijā par mīlestību, pilnu vēderu un naudu. To gadu noziegumi šodien šķiet naivi. Lugas centrā mūziķis bezdarbnieks Frensiss, kuram piedzimst ģeniāla ideja – kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Lieki piebilst, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs, mīl viens otru.
Skolotāja Valda Grunte

04.02.2020.

4.a un 4.m3 klases mācību ekskursija

ekskursija

4.februāra rītā 4.a un 4.m3 klases ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz ZINO CENTRU Rīgā.
Tā ir vieta, kur ir nodrošināts ceļš uz zināšanām, kuras izskaidro dažādus brīnumus, veikt atklājumus par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē. Tikai šeit var noskaidrot, kā var iziet cauri sienai, kā kustināt priekšmetus tiem nepieskaroties, vai spuldzīti var iedegt, turot to rokā, bez elektrības vadu savienojuma, kā smadzenēm likt darboties efektīvāk. Bet praktiskajā nodarbībā noskaidrojām vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālas parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķirīgu skaņu? Dienas izskaņā visi bija pozitīvu emociju un jaunu zināšanu pārņemti.
Skolotājas Smaida Cielava un Ilze Ivanova

27.01.2020.

2.m1 klases mācību ekskursija

Mācību ekskursija

2.m1 klase ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu apmeklēja Džimbas skolu.
Džimbas drošības programma māca bērniem personiskās drošības jautājumus saskarsmē ar citiem cilvēkiem, kas ir ļoti būtiski, lai mēs varētu pasargāt mūsu bērnus no vardarbības un izmantošanas riskiem. Bērniem, kuriem ir atbilstošas zināšanas par to, ka viņa ķermenis ir kas īpašs, kas pieder tikai un vienīgi viņiem, par to, ka ir lietas, kuras nevajadzētu turēt noslēpumā, un par to, ka viņi ir zinošas un cieņpilnas attieksmes un izturēšanās vērtas personības.
Skolotāja Ilze Volgemute

11.12.2019.

2.m2 mācību ekskursija

ekskursija

11.12.2019. 2.m2 klasē devās uz Tērvetes dabas parku projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Skolēni tika aizvesti ar bānīti uz darbnīcām. Darbnīcās skolēni uzzināji par vēju un to nosaukumiem. Minēja mīklas par kokiem, varēja vērot kā izgatavo koka pogu. Patstāvīgi apgleznoja koka ripu. Laukā izmēģināja dažādas aktivitātes ar dabas materiāliem.
Skolotāja Oļesja Ostrovska

22.11.2019.

Ko apskatīt Bauskā?

22.novembrī 9.a klase, izmantojot Skolas somas piedāvāto iespēju, iepazina Bauskas ievērojamākās vietas - Bauskas muzeju ar leļļu ekspozīciju, mūsu vecvecāku frizieru piederumiem, seno veikala aprīkojumu u.c. Interesanti bija piedalīties aušanas, piparkūku cepšanas meistarklasēs. Izstaigājām vecpilsētu, aizgājām uz vietu, kur sākas Lielupe satekot Mūsai un Mēmelei. Lai arī diena bija ļoti auksta, pārsteigums bija kopīgās brokastis, par kurām bija parūpējušas klases audzinātājas.
Desmit kilometru rādiusā ap Bausku apskatāmas arī Latvijas krāšņākās pilis – Rundāle un Mežotne. Mūsu ceļš veda uz Rundāles pili. Pateicoties gida atraktivitātei un aizrautīgajam stāstījumam iepazināmies ar pils vēsturi, tā laika cilvēku paradumiem.
Klasei, kā pārsteigums, tika piedāvāts nezināms maršruta objekts - uzņēmums "Bauskas alus". Gida pavadībā iepazinām ražošanas procesu, iepazināmies ar produkcijas veidiem, jo šeit bez alus ražo nesaldinātos dzērienus. Mums bija iespēja iejusties degustatoru lomās, novērtējot bezalkoholiskos dzērienus pēc garšas, smaržas u.c. īpašībām.
Mājupceļš bija jautrs, piknikojām autobusā, šoferis noorganizēja diskotēku un diskobumbu.
Skolotāja Valda Grunte

14.11.2019.

Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas 2 teātris

14.novembrī 11.a un 11.i klase ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu apmeklēja izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī - "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2 teātris".
Tā bija interaktīva teātra izrāde paredzēta tieši skolēniem, lai izskaidrotu Latvijas dibināšanu 1918.gadā. Skatuve bija izkārtota gluži kā vienīgajā Latvijas proklamēšanas bildē, kur karogs ir nepareizajās proporcijās, skatuves aizmugurē visas pieejamās puķes, papardes, lai zālē izskatītos piepildītāka. Šī bija interesanta izrāde, jo izrādes laikā vajadzēja izmantot austiņas, kurās varēja pārslēgt četrus dažādus kanālus, kur četros dažādos veidos, stāstīja un komentēja par izrādi. Mūsu skolas skolēni klausījās dažādus kanālus, nevis pieturējās tikai pie viena, bet varēja arī neizmantot austiņas nemaz. Šo izrādi arī izbaudīja skolotājas Ināra Radčenko un Baiba Balode-Lukjanska.
11.a klases skolniece Baiba Ločmele

01.11.2019.

9.b klases karjeras izglītības mācību ekskursija

Ekskursija 9a

Pirmais apmeklējums Latvijas dzelzceļa un vēstures muzejs. Skolēni iepazinās gan ar ārā izstādīto ekspozīciju, gan izstaigāja, pildot darba uzdevumus, muzeja ekspozīciju telpās. Skolēni piedalījās interaktīvajā nodarbībā.
Nodarbības 1.daļā bija interaktīva tiešsaites prāta spēle ar mobilo telefonu. Bija dažādi jautājumi saistīti ar dzelzceļa profesijām, vēsturiski un mūsdienās, kas rosināja skolēnus domāt par savas nākotnes profesijas izvēli.
Nodarbības 2.daļā ar foto orientēšanās palīdzību bija jānoskaidro: dažādas dzelzceļa profesijas, darba pienākumi, darba vide, darba instrumenti.
Nodarbības noslēgumā skolēni aizpildīja personības īpašību testu. Šajā testā varēja noskaidrot, vai skolēnam piemīt tās rakstura īpašības, kas nepieciešamas, lai strādātu uz dzelzceļa un vispār, vai tas darbs ir piemērots tieši viņam.
Otrai apmeklējums, turpat, pārejot ielu bija Latvijas Nacionālā bibliotēka. Mūs sagaidīja LNB gide - Aiva Stūrmane, kura ir mūsu skolas absolvente. Ekskursijas sākumā, uzbraucot 11.stāvā, skolēni baudīja skaisto Rīgas panorāmu, redzēja slaveno Aigara Bikšes tēlniecības darbu "Divi Raiņi". Lielais un mazais Rainis - ir iemīļota vieta LNB apmeklētājiem, kur fotografēties.
Iepazina "Gaismas pils" arhitekta, Gunāru Birketa radošo personību.
Daudzi no skolēniem pirmo reizi apmeklēja LNB, tāpēc skolēnos pārsteigumu izraisīja ēkas centrālajā daļā izvietotā stikla konstrukcija, piecu stāvu augstumā - "Tautas grāmatu plaukts", kur glabājas daudzās cilvēku saziedotās grāmatas (pašlaik nav aizpildīti tikai divi plaukti) ar ziedotāju vēlējumiem, personiskiem stāstiem par Latvijas kultūru un vēsturi. Katra grāmata un ziedotājs ir reģistrēti speciāli tam paredzētajā katalogā.
Skolēnu īpaša interese bija, kad 5.stāvā redzējām Krišjāņa Barona Dainu skapi, kas ir pasaules kultūras sastāvdaļa. Bet vislielāko apbrīnu izraisīja pati mazākā LNB grāmatiņa (miniatūrgrāmatiņa), tā ir Tēvreize 7 valodās.
Piepildīta, izzinoša un vērtīgi pavadīta diena.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Skolas karjeras konsultante Z.Valtere

18.10.2019.

Ekskursija uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku

ekskursija 8.b un 8.m2

Pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika 8.b un 8.m2 kopā ar audzinātājām Dainu Birkenbaumu un Velgu Launagu devās izzinošā ekskursijā uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku. Tur pieredzējuša gida vadībā tika veikts pārgājiens ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu, vienlaikus uzklausot stāstus par Līgatnes vēsturi. Maršruts stiepjas gar Līgatnes upi, kuras krastos var atklāt apslēptās alas un iežu atsegumus, kuros atklāt piedzīvojumu meklētāja garu. Tika doti dažādi orientēšanās uzdevumi. Vēl varēja pagūt skatīt rudens krāšņumu Līgatnē, arī sastapt kādu dzīvnieku, kurš vēl nav devies ziemas guļā. Neviens neapmaldījās, upē neiekrita, bet ar grūtībām bija jātiek galā pašiem vai citu palīdzību. Pēc tam atpūta, garšīgumi un aktivitātes Tīklu parkā. Emocijas dažādas - pārsteigums, dusmas, gandarījums, jautrība, niknums, atziņa - es to izdarīju!. Mājupceļā visi moži, jautri, runīgi, izskanēja dziesmas, tika izstāstīti stāsti, uzklausītas skolotāju atmiņas par viņu skolas laiku ekskursijām.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
8.m2 audzinātāja Velga Launaga

15.10.2019.

Radošā darbnīca

rad darb

3.–5.klašu skolēni ne tikai noklausījās lekciju par animāciju radošo pasauli, profesiju daudzveidību, dažādām animāciju veidošanas tehnikām, bet arī paši piedalījās filmiņu veidošanas procesā. Ieguvuši jaunas prasmes, savas izveidotās filmiņas varēs parādīt arī vecākiem un citiem skolas audzēkņiem.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Karjeras konsultants Zenta Valtere

11.10.2019.

10.a klases mācību ekskursija

10.a klase un audzinātāja V.Miglāne 11.oktobrī 2019.gadā ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu devās ekskursijā uz Ķeguma HES. Tur mums bija paša HES apskate. Saņēmām aizsargķiveres un devāmies klausīties stāstījumu un apskatīt objektus. Gids ne tikai interesanti stāstīja par elektrības ražošanu, bet arī uzdeva jautājumus, kur jauniešiem vajadzēja izmantot savas fizikas zināšanas. Apmeklējām arī HES muzeju, kur iepazināmies ar elektrības ražošanas attīstību Latvijā.
Ekskursija sanāca daudzpusīga, jo pēc tam devāmies uz Bausku, kur pilsētā ieturējām pusdienas un tad, atjaunotiem spēkiem iekļuvām Bauskas senajā pilī. Pils ar pašvaldības un ziedojumu līdzekļiem ir gandrīz pilnībā izremontēta. Redzējām sardzes telpu, dzīvojamās un dzīres svinamās hercogu istabas, vīna pagrabu, staļļus un citas par senu vēsturi stāstošās telpas. Vienā no muzeja telpām bija hercogu apģērbu kolekcija.
Ekskursija bija interesanta un izglītojoša. Žēl ka lija lietus!
Skolotāja Veronika Miglāne

24.09.2019.

Vecrīga

Vecrīgā

20.09.2019. 6.a klasei notika mācību ekskursija Vecrīgā. Skolēni pastaigājās pa šaurajām viduslaiku ieliņām, apskatīja Brēmenes muzikantu skulptūru, iegāja vienā no Trim brāļiem.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Skolotāja Svetlana Živjuka

24.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Latgali

Uz latgali

18.septembrī 10.i klase devās mācību ekskursijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Mums, desmitās klases skolēniem, bija iespēja satuvināties un saliedēties kā klasei.
Agrā rīta stundā izbraucām no Jelgavas un devāmies uz Līvānu stikla muzeju, kur mūs laipni sagaidīja. Mūs iepazīstināja kā ražo stikla izstrādājumus, bija iespēja vērot, kā top viens no stikla veidojumiem. Pēc tam devāmies uz leļļu muzeju Preiļos, aplūkojām mākslinieces Jeļenas Mihailovas brīnumainās lelles. Mums deva iespēju iejusties pasakā, apģērbjoties krāšņos tērpos gan puišiem, gan meitenēm, protams, arī mūsu klases audzinātājai. Tālāk mūsu ceļš veda uz Aglonas Baziliku. Šeit mums jauka gide pastāstīja par Aglonas Bazilikas vēsturi un nozīmīgiem notikumiem. Vēlāk devāmies atpakaļ uz Jelgavu. Mājupceļš, protams, bija jautrs un dziesmots. Ekskursija bija piedzīvojumu pilna: iegūtas jaunas zināšanas un spilgti iespaidi.

21.09.2019.

7.m1 klases mācību ekskursija

7.m1 ekskursija

7. m1 klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 2019.gada 20.septembrī apmeklēja Raiņa un Aspazijas vasarnīcu Majoros. Muzejs ir atjaunots, renovēts un moderns. Izstaigājot abus stāvus, varējām iepazīties ar piemiņas lietām, kuras apskatāmas muzejā: apģērbi, kurus valkājuši dzejnieki, vēstules, Aspazijas un Raiņa rokrakstu paraugi, apbalvojumi. Noskatījāmies dokumentālo filmu, kura veltīta Aspazijai un Rainim. Muzeja darbiniece bija sagatavojusi darba lapas, kurās bija jautājumi par Raiņa un Aspazijas daiļradi.Visinteresantākā šķita iespēja ar spalvu un tinti rakstīt Aspazijas dzejoli "Pasaciņa". Tas bija grūti, nepierasti, rezultāts bija tiešā nozīmē ķēpīgs. Dienas turpinājums bija svaigā gaisā piedzīvojumu parkā "Tarzāns".
Skolotāja Ilze Ulmane

20.09.2019.

Karjeras izglītība (6.b)

Pupuchi

Jaunsvirlaukas pagastā apmeklējām cūku pupu kraukšķu ražotni "Pupuchi". Skolēni piedalījās meistarklasēs, iejutās uzņēmēju, ražotāju un pārtikas tehnologu lomā.
Projekta "Latvijas skolas soma" atbalsts.
Autors: Zenta Valtere

19.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Rīgas Kino muzeju

Uz Kino muzeju

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 4.M1 klases skolēni apmeklēja Rīgas Kino muzeja nodarbību "Kas ir kino?". Nodarbības laika skolēnus iepazīstināja ar kino pirmsākumiem. Skolēni uzzināja, kas ir kustības ilūzija un kā tā tiek izmantota kino. Katrs skolēns uzzīmēja savu filmiņu praksinoskopam.
Pēc Kino muzeja apmeklējuma skolēni devās ekskursijā pa Vecrīgu. Apskatīja Rīgas Sv.Pētera baznīcu, Rātslaukumu un Melngalvju namu, Rīgas Domi, Doma laukumu un Doma baznīcu, Rīgas biržu, Rīgas dzīvojamo namu kompleksu "Trīs brāļi".
Skolotāja Solvita Romanova

18.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Latgali

Uz latgali

18.septembrī 10.i klase devās mācību ekskursijā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Mums, desmitās klases skolēniem, bija iespēja satuvināties un saliedēties kā klasei.
Agrā rīta stundā izbraucām no Jelgavas un devāmies uz Līvānu stikla muzeju, kur mūs laipni sagaidīja. Mūs iepazīstināja kā ražo stikla izstrādājumus, bija iespēja vērot, kā top viens no stikla veidojumiem. Pēc tam devāmies uz leļļu muzeju Preiļos, aplūkojām mākslinieces Jeļenas Mihailovas brīnumainās lelles. Mums deva iespēju iejusties pasakā, apģērbjoties krāšņos tērpos gan puišiem, gan meitenēm, protams, arī mūsu klases audzinātājai. Tālāk mūsu ceļš veda uz Aglonas Baziliku. Šeit mums jauka gide pastāstīja par Aglonas Bazilikas vēsturi un nozīmīgiem notikumiem. Vēlāk devāmies atpakaļ uz Jelgavu. Mājupceļš, protams, bija jautrs un dziesmots. Ekskursija bija piedzīvojumu pilna: iegūtas jaunas zināšanas un spilgti iespaidi.

16.09.2019.

Aktivitāšu diena Līgatnē

Ekskursija Līgatnē

Pirmdienas rītā 4.m2 un 4.m3 skolēni devās Līgatnes virzienā. Mūs gaidīja pārgājiens "Mežonīgā Līgatne" un "Līgatnes Tīklu parks". Pusotru stundu garā gājienā baudījām Līgatnes nepieradināto dabu Līgatnes upes krastos, atklājot alas un iežu atsegumus. Pēc iestiprināšanās piknika pauzē uzkrāto enerģiju varēja izlādēt stundu ilgā piedzīvojumā koku galotnēs 4-7 m augstajos tīklu labirintos. Bija vērtīgi, ka skolēni mācījās saskatīt dabas daudzveidību, pārvarēt grūtības, atbalstīt klases biedrus, kļūt vēl saliedētākiem un aktīvi pavadīt laiku dabā.
Paldies projektam "Latvijas skolas soma"!
Skolotāja Ilona Stūrāne

Skolas soma

Atpakaļ uz lapu "Šobrīd aktīvie projekti"