"Latvijas skolas soma"

22.11.2019.

Ko apskatīt Bauskā?

22.novembrī 9.a klase, izmantojot Skolas somas piedāvāto iespēju, iepazina Bauskas ievērojamākās vietas - Bauskas muzeju ar leļļu ekspozīciju, mūsu vecvecāku frizieru piederumiem, seno veikala aprīkojumu u.c.. Interesanti bija piedalīties aušanas, piparkūku cepšanas meistarklasēs. Izstaigājām vecpilsētu, aizgājām uz vietu, kur sākas Lielupe satekot Mūsai un Mēmelei. Lai arī diena bija ļoti auksta, pārsteigums bija kopīgās brokastis, par kurām bija parūpējušas klases audzinātājas.
Desmit kilometru rādiusā ap Bausku apskatāmas arī Latvijas krāšņākās pilis – Rundāle un Mežotne. Mūsu ceļš veda uz Rundāles pili. Pateicoties gida atraktivitātei un aizrautīgajam stāstījumam iepazināmies ar pils vēsturi, tā laika cilvēku paradumiem.
Klasei, kā pārsteigums, tika piedāvāts nezināms maršruta objekts - uzņēmums "Bauskas alus". Gida pavadībā iepazinām ražošanas procesu, iepazināmies ar produkcijas veidiem, jo šeit bez alus ražo nesaldinātos dzērienus. Mums bija iespēja iejusties degustatoru lomās, novērtējot bezalkoholiskos dzērienus pēc garšas, smaržas u.c. īpašībām.
Mājupceļš bija jautrs, piknikojām autobusā, šoferis noorganizēja diskotēku un diskobumbu.
Skolotāja Valda Grunte

18.10.2019.

Ekskursija uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku

ekskursija 8.b un 8.m2

Pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika 8.b un 8.m2 kopā ar audzinātājām Dainu Birkenbaumu un Velgu Launagu devās izzinošā ekskursijā uz Līgatnes Dabas parku un Tīklu parku. Tur pieredzējuša gida vadībā tika veikts pārgājiens ar dažādu šķēršļu pārvarēšanu, vienlaikus uzklausot stāstus par Līgatnes vēsturi. Maršruts stiepjas gar Līgatnes upi, kuras krastos var atklāt apslēptās alas un iežu atsegumus, kuros atklāt piedzīvojumu meklētāja garu. Tika doti dažādi orientēšanās uzdevumi. Vēl varēja pagūt skatīt rudens krāšņumu Līgatnē, arī sastapt kādu dzīvnieku, kurš vēl nav devies ziemas guļā. Neviens neapmaldījās, upē neiekrita, bet ar grūtībām bija jātiek galā pašiem vai citu palīdzību. Pēc tam atpūta, garšīgumi un aktivitātes Tīklu parkā. Emocijas dažādas - pārsteigums, dusmas, gandarījums, jautrība, niknums, atziņa - es to izdarīju!. Mājupceļā visi moži, jautri, runīgi, izskanēja dziesmas, tika izstāstīti stāsti, uzklausītas skolotāju atmiņas par viņu skolas laiku ekskursijām.
8.m2 audzinātāja Velga Launaga

19.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Rīgas Kino muzeju

Uz Kino muzeju

projekta “Skolas soma” ietvaros 4.M1 klases skolēni apmeklēja Rīgas Kino muzeja nodarbību “Kas ir kino?”. Nodarbības laika skolēnus iepazīstināja ar kino pirmsākumiem. Skolēni uzzināja, kas ir kustības ilūzija un kā tā tiek izmantota kino. Katrs skolēns uzzīmēja savu filmiņu praksinoskopam.
Pēc Kino muzeja apmeklējuma skolēni devās ekskursijā pa Vecrīgu. Apskatīja Rīgas Sv.Pētera baznīcu, Rātslaukumu un Melngalvju namu, Rīgas Domi, Doma laukumu un Doma baznīcu, Rīgas biržu, Rīgas dzīvojamo namu kompleksu “Trīs brāļi”.
Skolotāja Solvita Romanova.

18.09.2019.

Ar "skolas somu" uz Latgali

Uz latgali

18.septembrī 10.i klase devās mācību ekskursijā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Mums, desmitās klases skolēniem, bija iespēja satuvināties un saliedēties kā klasei.
Agrā rīta stundā izbraucām no Jelgavas un devāmies uz Līvānu stikla muzeju, kur mūs laipni sagaidīja. Mūs iepazīstināja kā ražo stikla izstrādājumus, bija iespēja vērot, kā top viens no stikla veidojumiem. Pēc tam devāmies uz leļļu muzeju Preiļos, aplūkojām mākslinieces Jeļenas Mihailovas brīnumainās lelles. Mums deva iespēju iejusties pasakā, apģērbjoties krāšņos tērpos gan puišiem, gan meitenēm, protams, arī mūsu klases audzinātājai. Tālāk mūsu ceļš veda uz Aglonas Baziliku. Šeit mums jauka gide pastāstīja par Aglonas Bazilikas vēsturi un nozīmīgiem notikumiem. Vēlāk devāmies atpakaļ uz Jelgavu. Mājupceļš, protams, bija jautrs un dziesmots. Ekskursija bija piedzīvojumu pilna: iegūtas jaunas zināšanas un spilgti iespaidi.

16.09.2019.

Aktivitāšu diena Līgatnē

Ekskursija Līgatnē

Pirmdienas rītā 4.m2 un 4.m3 skolēni devās Līgatnes virzienā. Mūs gaidīja pārgājiens “Mežonīgā Līgatne” un “Līgatnes Tīklu parks”. Pusotru stundu garā gājienā baudījām Līgatnes nepieradināto dabu Līgatnes upes krastos, atklājot alas un iežu atsegumus. Pēc iestiprināšanās piknika pauzē uzkrāto enerģiju varēja izlādēt stundu ilgā piedzīvojumā koku galotnēs 4-7 m augstajos tīklu labirintos. Bija vērtīgi, ka skolēni mācījās saskatīt dabas daudzveidību, pārvarēt grūtības, atbalstīt klases biedrus, kļūt vēl saliedētākiem un aktīvi pavadīt laiku dabā.
Sk. Ilona Stūrāne

Skolas soma

Atpakaļ uz lapu "Šobrīd aktīvie projekti"