JELGAVAS 1.ĢIMNĀZIJA

PROJEKTI


eTwinning

"Pasaku spēles". Izmantojot vizuālas programmēšanas programmas Scratch un Kodu Game Lab veidosim spēles pasakām

sports2016

"Sporta inventāra iegāde Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēm 2016.gadā"

Foto galerija - 04.2016. -

"Zelta Zirgs". 27.04.2016. (39 bildes).

Teātra dienu izskaņās un Raiņa jubilejas gada izskaņās - Raiņa lugas "Zelta zirgs" iestudējums. Piedalās 7.-11. klašu grupas."

 Goto 2016_04_27_zZirgs gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Angļu valodas pēcpusdiena pamatskolā. 26.04.2016. (53 bildes).

Neliels ieskats atklātajā stundā "Pavasarīgas noskaņas. Angļu valodas pēcpusdiena pamatskolā."

 Goto 2016_04_engPecpusd gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Kamerkoncerts. 22.04.2016. (12 bildes).

Muzikālo sajūtu un izjūtu pēcpusdienu veidoja vidusskolas meitenes - Lelde un Kristiāna ar savu skolotāju Kārli Krustu. Jaunieši paši ir komponējuši arī kādas dziesmas, rakstījuši dziesmu tekstus. Tāpat viesos bija arī jaunieši no mūzikas vidusskolas ar saviem instrumentālajiem priekšnesumiem. Skanēja klasika, pašu un tautasdziesmas, dzejoļi. Izpildījuma kvalitāte bija tik augsta, ka daudzi klausītāji dzirdēto ar baudu sauca par kamerkoncertu!

 Goto 2016_04_22_kamerKoncerts gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Bezdelīgas manā apkaimē. 22.04.2016. (6 bildes).

Tēma "Bezdelīgas manā apkaimē", vizuālā māksla sākumskolai.
Zīmēšana ar ogli ir vienkārši apgūstama, gūstot priekštatus un iemaņas par šo tehniku - kā zīmēt ar ogli, dažādie paņēmieni, kā fiksēt zīmējumu, radot skaistus rāmju vērtus darbiņus!

 Goto 2016_04_22_bezdeligas gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Vēstures konkurss "Kurzemes-Zemgales hercogiste". 21.04.2016. (20 bildes).

Šī gada 21.aprīlī mūsu 8.klašu skolēni piedalījās vēstures konkursā "Kurzemes-Zemgales hercogiste" Ģ. Eliasa Vēstures un mākslas muzejā. Piedalījās: Amanda Reide, Ērika Loreta Kalniņa no 8.b un Markuss Reinis Jansons, Megija Lora Kotoviča no 8.m. Konkurss bija ļoti interesants un radošs, skolēni darbojās jauktās komandās. Svarīgas bija nevis sacensības, bet iespēja strādāt komandā ar citiem vienaudžiem no dažādām skolām, kas dod iespēju darboties citādākā vidē, liek pārvarēt izaicinājumus, pildot dažādus uzdevumus.

 Goto 2016_04_21_vesture gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Tikšanās ar glābējiem. 21.04.2016. (33 bildes).

 Goto 2016_04_21_glabeji gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Zemes diena. 19.04.2016. (9 bildes).

Jau kopš 1990. gada 22. aprīlī Latvijā tiek svinēta Starptautiskā Zemes diena. Nedaudz par to kā norisinājās Zemes diena JTV.
Divi skolēni no klases gatavoja plakātu (A3) veltītu Zemes dienai. Visa klase:
*uzzināja, kad un kāpēc atzīmē Zemes dienu;
*iemācījās darboties ar viedtālruņu aplikācijām “Vides SOS” un “Atkritumu šķirošana”
*saplānoja savu līdzdarbību vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības aktivitātēs
Stundas gaitā skolēni:
skatījās video par to kādu ļaunumu dabai nodara PET pudeļu korķīši un dažādi plastmasas izstrādājumi, kas nonākuši izgāztuvēs, kaut gan tos ir iespējams pārstrādāt;
video par atkritumu šķirošanas lietderību;
iepazinās ar mājas lapām: www.talkas.lv., www.videssos.lv;
katrs pamatskolēns uz līmlapiņas uzrakstīja savu turpmāko rīcību un to pielīmēja savas klases plakātam.

 Goto 2016_04_19_ZemesDiena gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Tauriņa efekts (9.-12.kl.). 19.04.2016. (27 bildes).

Sākumā lēnīgi, pēc tam azartiski – tā varētu raksturot jauniešu darbošanos. Katra pareizi veikta kustība izsauca sajūsmas vilni.
Rezultāti:
1.vieta – 10.i klases komandai;
2.vieta – 11.i klases komandai;
3.vieta - 12.h klases komandai.
Liels paldies visiem, kas 1.semestrī ziedoja dažādus priekšmetus, lai šādas radošas darbnīcas skolā varētu organizēt! Gaidām jaunas idejas!

 Goto 2016_04_19_taurEfektsVsk gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Matemātikas pēcpusdiena 3.klasēm. 18.04.2016. (28 bildes).

Konkursu sagatavoja un vadīja 10.i klases skolnieces Sanita Višņauska un Aleksandra Jefimova. Uzdevumus pildīja ne tikai klašu komandas, bet punktus pelnīja arī līdzjutēji – pārējie klases skolēni.
1.vieta – 3.m1 klases komandai “Cipari” un viņu līdzjutējiem.
2.vieta – 3.m2 klases komandai “Čaklās bites” un viņu līdzjutējiem.
Pagājušajā nedēļā skolēni sacentās individuālajās sacensībās “Galvas rēķini”. 7 skolēni šos uzdevumus varēja izpildīt bez nevienas kļūdas. Diplomus saņēma: Oskars Sadkovs( 3.m1), Agnese Bušmane (3.m1), Ričards Antsons ( 3.m1), Agnija Kozlaova ( 3.m2), Deivis Stašuls (3.m2), Aleksa Svorcova (3.m2), Adrians Soldatenoks ( 3.m2).
Paldies par darbu konkursa organizēšanā 10.i klases skolēniem : Jānim Grāvītim, Agnesei Rimšai, Anastasijai Bondarevai, Rolandam Višņauskim, Artim Galvanovskim un Mikum Novadam.

 Goto 2016_04_18_matemPecpusd3kl gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Milžu cīņas. 18.04.2016. (16 bildes).

Matemātikas konkurss “Milžu cīņas” mūsu skolā notiek jau otro gadu. Atjautībā un matemātikas zināšanu pielietošanā sacenšas pamatskolas skolēni ar vidusskolēniem. Šogad matemātikā sacentās 7.m klase un 11.i klase. Abas komandas ar lielu nopietnību veica 6 uzdevumus. Spraigā cīņā šogad uzvarēja 11.i klase.
Konkursu vadīja skolotāja Dzintra Ozola

 Goto 2016_04_18_milzuCinas gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Tauriņa efekts (1.-3.kl.). 14.04.2016. (35 bildes).

Mūsu skolā pirmajā radošajā darbnīcā “Tauriņa efekts” (Rūba Goldberga mašīnas) 1.-3.klasēm skolēnu komandas (5 cilvēki) vispirms jauki prezentēja savus nosaukumu, par ko arī saņēma vērtējuma punktus. Tad komandas un līdzjutēji iepazinās ar darba uzdevumiem un noskatījās filmiņu iedvesmai. 1 astronomiskās stundas laikā visas četras komandas izveidoja katra savu Rūba Goldberga mašīnu. Skolas mazākajām klasēm saprast uzdevumu palīdzēja 10. inženieru klases skolēni - Anastasija Bondareva, Sanita Višņauska, Kristaps Krivens, Emīls Purviņš, Jānis Grāvītis, Rolands Višņausks, Vladimirs Volkovs - paldies viņiem par darbu un pacietību uzdevumu skaidrošanā.
Uzvarētāji:
1.vieta – 2.m klases komandai “Mazie zinātnieki”,
2.-3.vieta – 3.m1 klases komandai “Tauriņi” un 2.a klases komandai “Bremzes”,
4.vieta – 3.m2 klases komandai “Mazie profesori”.

 Goto 2016_04_14_tauEfekts3kl gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Tauriņa efekts (6.-8.kl.). 12.04.2016. (31 bilde).

Mūsdienās, kad daudzas iekārtas sastāv no simtiem mazu detaļu, inženierim ir jābūt spējīgam saskatīt katras detaļas nozīmi kopējā procesā, līdzīgi kā tas ir Rūba Goldberga mašīnā.
Profesors Lucifers Gorgonzola Bats Rūbs Goldbergs (1883-1970) – amerikāņu izgudrotājs, inženieris, tēlnieks un karikatūrists.
Rūba Goldberga mašīnas principu - kaut ko pavisam vienkāršu izdarīt pēc iespējas sarežģītāk, izmantojot spēku un inerci.
Mūsu skolā pirmajā radošajā darbnīcā “Tauriņa efekts” (Rūba Goldberga mašīnas) 6.-8.klasēm skolēnu komandas (5 cilvēki) iepazinās ar darba uzdevumiem un izveidoja savu Rūba Goldberga mašīnu. Laiks – 1 astronomiskā stunda.
Uzvarētāji:
1.vieta – 8.m klases komandai “Lēnīši”,
2.vieta – 7.m klases komandai “Pikačū”,
3.vieta – 7.b klases komandai “Porziņģi” un 6.m klases komandai “Jautrie makaroni”.

 Goto 2016_04_12_TaurinaEfekts gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Inženierprasmes mājturībā. 06.04.2016. (8 bildes).

Noslēdzies 2015./2016.m.g. inženierprasmju attīstības mēnesis mājturībā un tehnoloģijās.
Vārds "inženieris" ir radies no franču valodas vārda ingénieur, kas savukārt ir radies no latīņu valodas vārda ingeniare (‘izstrādāt’) vai ingenium (‘gudrība’). Tātad darbojoties praktiski ar inženierprasmju uzdevumiem vēl vairāk nekā ikdienā “jāstrādā gudri”. Jāņem talkā iepriekš iegūtās zināšanas par līniju veidiem, griešanu, līmēšanu, telpisku redzējumu, precīzu konstruēšanu, iztēli gala rezultāta prognozēšanā, dažādu materiālu savstarpēju sasaisti.
Visi dalībnieki iemācījās jaunu prami- bigošana, kas ir palīgs precīzai papīra locīšanai.
2.m klases skolēni gatavoja nelielas papīra piramīdas, kas vēlāk tika apvienotas klases kopējā darbā: “Gulbis”. Kopdarbā neizpalika sacensību elements – precīzi un daudz.
3.klašu skolēni uzmeistaroja telpiskus klucīšus- konstruktora sastāvdaļas, kuras iespējams dažādi savietot. Kā arī izveidoja “Pandu dārzu”. Veiklākie ķērās pat pie auto būves.
Pamatskolas vecāko klašu skolēni radīja dizaina aksesuārus šobrīd tik aktuālajās ģeometriskajās formās. Jaunākie skolēni mājturības un tehnoloģiju stundā apgūto batiku sasaistīja ar funkcionālu telpisku figūru šūšanu. Visi pamatskolēni turpināja trennēt tehniskā raksta prasmi. Stundas vadīja skolotāja Zanda Jevsina un Linda Stepena.
Pētījumā par darba tirgu Latvijā secināts, ka 2020. gadā inženierzinātņu jomā pietrūks 20 000 speciālistu. Ceram, ka Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola ar savām aktivitātēm inženierzinātņu jomā veicinās šī deficīta mazināšanos!

 Goto 2016_04_06_inzStMajtur gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Veselības diena. Tējas dzeršanas rīts. 05.04.2016. (21 bilde).

Par un ap tējām - vēsture, uzglabāšana, pagatavošana ... degustēšana

 Goto 2016_04_05_tejasDzers gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

Spageti tilti. 02.04.2016. (56 bildes).

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izaicina skolēnus un RTU studentus, izmantojot radošu pieeju, asu prātu, makaronus un mazliet līmes, radīt Baltijā izturīgāko spageti tiltu sacensībās «STiKS7». Sacensības norisinājās RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē.
Dzirdot vārdu «spageti», pirmais, kas iešaujas prātā, noteikti ir kāds itāļu kulinārijas brīnums vai studenta ikdienišķais ēdiens – vārītie makaroni. Bet vai kāds, izdzirdot šo vārdu, iedomājas, ka 1 kg makaronu varētu izturēt pat 500 kg lielu slodzi? Ja ir vēlme pārbaudīt savas inženiera spējas izturīgākā makaronu tilta būvēšanā, šīs sacensības ir domātas tieši tev!» uzsver sacensību organizētājs Miks Hēls.
Sacensībās var piedalīties gan studenti, gan skolēni. Studentu un skolēnu komandas var startēt mazo tiltu konstruēšanas kategorijā, sacensību norises vietā sešu stundu laikā uzbūvējot tiltu no vienas paciņas jeb 500 g spageti makaronu. Savukārt jauktās komandas, kurās ir vismaz viens students, var startēt lielo tiltu konstruēšanas disciplīnā. Šogad rekords – 54 komandas.
Pēc būvniecības pabeigšanas, izmantojot speciālu slogošanas iekārtu, tika pārbaudīta tiltu slodzes izturība, noskaidrojot veiksmīgākās un pārdomātākās konstrukcijas autorus. Katrā kategorijā tika apbalvotas trīs labākās komandas.
Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu pārstāvēja 6 komandas skolotāju A.Dunces un Dz.Ozolas vadībā:

  • “Neatlaidīgie” – Elizabete Akermane, Arvis Ziemelis, Eduards Sigutenkovs (8.m);
  • “Rūdītie” – Agris Ozols, Rinalds Rinkulis, Arturs Masevičs (8.m);
  • “Bērzu mīļi” – Kaspars Pabērzs, Niks Mīlgrāvis (7.m);
  • “Brīnumi” – Matīss Einārs Graubiņš, Kristians Pakulis, Ansis Vedļa (7.m).
  • “Ziemeļu zēni” – Ansis Aleksandrs Ziemelis, Emīls Purviņš, Vladimirs Volkovs (10.i);
  • “Grāvjrači” – Jānis Grāvītis, Jānis Vedļa, Kārlis Valainis (10.i).
 Goto 2016_04_02_makarTilti gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.

1.aprīlis. 01.04.2016. (48 bildes).

1.aprīlis visā pasaulē ir pazīstams kā Joku jeb smieklu diena, kad cilvēki savā starpā izspēlē dažādus jokus un sīkas blēdības, rada pirmā aprīļa joku un cilvēki šajā dienā cenšas izjokot viens otru, tieši tāpēc mūsu skolas pašpārvalde iesaistīja savās blēdībās 6.-11.klasi.
Citus gadus skolā tika organizēti anekdošu konkursi, taču šogad pašpārvalde pacentās un izveidoja īpaši veltītu pasākumu 1.aprīlim, lai skolēni gūtu smieklu devu, veicot uzdevumus. Pirmais uzdevums bija izveidot avīzes rakstu par konkrētu tēmu, ko tagad pilnā avīzes numurā var apskatīt 2.stāva gaitenī. Nākamais uzdevums bija uzrakstīt dzejoli attiecīgi 1.aprīlim un, godīgi sakot, tas izdevās. Pēdējie uzdevumi bija anekdošu stāstīšana un loterija. Loterijā bija 12 neīstas dāvanas un viena īsta balva, ko laimēja 6.m- “Cepums” ar JTV prezidentu un pašpārvaldi.

 Goto 2016_04_01_1apr gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.


2016./2017.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2015./2016.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2014./2015.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2013./2014.m.g. arhīvs:   06  Skolai 95  05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2012./2013.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2011./2012.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  01  12  11  10  09  08 

2010./2011.m.g. arhīvs:   06  05  04  03  02  12  11  10  09 

2009./2010.m.g. arhīvs:   05  04  03  02  01  12  11  10  09 

2008./2009.m.g. arhīvs: 05  04  skolai_90  absolv_kauss  03  01  12  11  10

VISI KOPĀ 09.2016.

Visi kopā

SKOLOTĀJI 09.2016.

Meklē savu skolotāju?
Varbūt ielūkojies šeit?

skolotaji

ESI VESELS!

Vai zini, ka mutē var būt vairāk baktēriju, kā šūnu tavā ķermenī? Atgādinām, ka zobārstniecība un zobu higiēna līdz 18 gadu vecumam valsts apmaksātās programmas ietvaros ir PAR BRĪVU - tepat, mūsu skolā!
Izdevīgi piedāvājumi arī vecākiem par 18!

zobarsts

SEKO TWITERĪ!

YOUTUBE KANĀLS

Jūtūbei